home info clanci recenzije galerije profili intervjui downloads linkovi forum mail impressum
Welcome, Guest. Please login or register.
20.10.2018. 04:54
82.211 Posts in 6.087 Topics by 1.195 Members
Latest Member: vladec
TP.forum  |  Tribe evolution  | 

Prigovori na rad administratora i moderatora

Pages: [1] 2 3 ... 21
psihodelikk
Guest
gstarcev

Rank: Tribe Leader

Zapravo, imam jedno pitanje. Dakle, zasto se postovi koji se brisu, izuzevsi spam, brisu nepovratno a ne sendaju se negdje u neku trash sekciju foruma?

Ono, kontam si, pa nisu moderatori i admini bogovi da su u stanju pravedno razdjeljivati zito od kukolja.

24.05.2006. 23:58
View Profile
Dovla
Administrator

Offline Offline | Gender: Male

Rank: Tribe Spammer

NyanNyan

trash postovi ako se odvoje u novu sekciju samo nicu nove trash postove...ako netko nekome jebe sve po spisku ili se jednostavno zakaci gadno iz toga sigurno nece nista bolje izaci...pratio sam er45 forum na kojem je cim se ubacio fight club broj fajtova samo duplo porastao...ionako 90% postova koje brisem su totalna notorna glupost iz koje sigurno ne moze nista pametno izaci...

moderatori i admini su smatrani najgorom gamadi na bilo kojem forumu...s time sam se pomirio pa mi nije bed rec da nesto kao sto je trash forum nikad necemo imat...ako se zakacis s nekim i mi ti izbrisemo post rjesi to s tom osobom privatno

We are the music-makers, And we are the dreamers of dreams, Wandering by lone sea-breakers, And sitting by desolate streams. World-losers and world-forsakers, Upon whom the pale moon gleams; Yet we are the movers and shakers, Of the world forever, it seems.
25.05.2006. 00:29
View Profile WWW
gstarcev

Rank: Tribe Leader

moderatori i admini su smatrani najgorom gamadi na bilo kojem forumu...

Laughing Lolcina  Smile

25.05.2006. 20:56
View Profile
Kinkola

Rank: Tribe Warrior

'onak' gledano; fino obavljate svoj posao, na sajtu nema nikakvih sranja u programersko/dizajenerskom smislu, dapace sve je fino upicanjeno.. al osim tog postoji jos citav -nimalo jednostavan- spektar 'obaveza'  kooji treba obavljat,,, mislim, nista vi netrebate, al pozeljno je da je admin i/ili moderator osim sto prati sve razgovore reagira u trenutku offtopičarenja, da prepozna kad neka tema npr. 'Zabranna partya u hrvatskoj' pocne licit na scenarij serije Zabranjene ljubavi il bilo koji drugi 'problematični' topic da sasječe odma u korjenu, bilo splittanjem il brisanjem ključnih postova, mozda i BANom, al nije valjda BAN jedino učinkovito rješenje?
'ko je opce sve u administraciji Tplemena? jel ima ko drugi osim Dovle & PsihodeLIKKa??
moderatori i admini su smatrani najgorom gamadi na bilo kojem forumu...

Aa, je mogu ja bit moderator?

where is what is when ?
26.05.2006. 19:35
View Profile
kuvajt

Rank: Tribe Shaman

Quote from: "Kinkola"
kad neka tema npr. 'Zabranna partya u hrvatskoj' pocne licit na scenarij serije Zabranjene ljubavi il bilo koji drugi 'problematični' topic da sasječe odma u korjenu, bilo splittanjem il brisanjem ključnih postova

Sam se isprical kaj ne? Embarassed , nemoras me odmah drukat velikom bratu, Shame on you iako sam siguran da on jako dobro vidi sve Laughing

np Krumelur- beat the system  

The Spice Must Flow!
27.05.2006. 10:42
View Profile
Kinkola

Taj topic sam istaknuo samo kako BiH što bolje bih oprimjerio problematičan topic,,,
Nemoraš se odma osjećat prozvanim.. tebi sam reko kaj mislim o tome, a ono je (kao što i piše goore) bilo usmjereno velikoj braći koja jako dobro vide sve, al IMO ne reagiraju baš uvijek kad treba i kako treba...
      Iako ponekad i bad guys najebu

where is what is when ?
27.05.2006. 11:32
View Profile
Luna

Offline Offline | Gender: Female

:: Fiat lux ::

evo jedno upitanjce koje mene dvosobno i trosobno zanima: kada prestaje gnjev admina tj kada che se opet na ovom nam forumu smjeti slobodno iznositi mishljenja, stavovi i kada che opet biti dozvoljeno otvoreno u rasprave i debate preko foruma ulaziti i izlaziti?  Wink

ugodan dan  Mr. Green

:: :: ::
02.06.2006. 09:54
View Profile
Dovla
Administrator

NyanNyan

Quote from: "Luna"
evo jedno upitanjce koje mene dvosobno i trosobno zanima: kada prestaje gnjev admina tj kada che se opet na ovom nam forumu smjeti slobodno iznositi mishljenja, stavovi i kada che opet biti dozvoljeno otvoreno u rasprave i debate preko foruma ulaziti i izlaziti?  Wink

ugodan dan  Mr. Green

ako se ne varam tebi nikad nisam niti jedan post izbrisao niti uskratio da kazes sto mislis...ali se itekako sjecam kada si od mene trazila da to radim drugima...stoga molim lijepo daj konkretne primjere koga smo zakinuli za normalnu raspravu i kada...u protivnom ako ti se ne svida ovaj forum postaj na neki drugi...i svi sretni zadovoljni

ps flejm deleted

We are the music-makers, And we are the dreamers of dreams, Wandering by lone sea-breakers, And sitting by desolate streams. World-losers and world-forsakers, Upon whom the pale moon gleams; Yet we are the movers and shakers, Of the world forever, it seems.
02.06.2006. 16:48
View Profile WWW
Luna

Offline Offline | Gender: Female

:: Fiat lux ::

ne idem ja s foruma dok me netko ne bana  Mr. Green naravno, ako to zasluzhim...
naime kazhe psihodelikk: "Ovdje mozete pisati sto vas smeta.." e pa ja sam pitala ono shto me zanima, a to chu i nastaviti chiniti jer ste sami otvorili ovaj topic za tunamjenu zar ne?  Wink zatrazhila jesam i nisam todobila stoga ko da ni nisam zatrazhila, zar ne?

ja nisam dobila odgovor na svoje pitanje, samo neka -izmotavanja-?  Mr. Green
nema primjera, zna se na sto ja mislim, moje pitanje je bilo konkretno i trazhi odgovor i dalje...  Mr. Green

novo pitanje: zasto moje postove sad s ovim pitanjima nisi obriso ako ti smetaju i zasto ne odgovorish na postavljena pitanja? i kaj se sramish svojeg straight osobnog izbora? pa ja poshtujem tvoj straight izbor! ali opet, mislila sam da su svi ne-open i open-minded ppl koji su voljni podijeliti svoje neke filozofije, saznanja, znanja i slichno, dobrodoshli na forum podijeliti rijechi i rechenice s drugim ljudima koji koriste forum..

kazhe parola peace love unity i respecta
errrrm....

RAICHS  Mr. Green

:: :: ::
02.06.2006. 17:08
View Profile
psihodelikk
Guest
pixica
Guest
Dovla
Administrator

NyanNyan

Quote from: "Luna"
Jabber Jabber Jabber

i opet nis konkretno nisi napisala...gdje je taj topic koji sam ja zbrisao u kojem mi ne dozvoljavamo tuda misljenja? gdje je jedan takav tvoj topic? gdje si se ti osjetila ugrozenom i uskracenom za izrazavanje misljenja...ocu konkretan primjer, datum vrijeme, ime topica i postera...to vrijedi za sve kritike upucene meni...idete mi uzasno na zivce kad mi govorite da sam negdje nekad nesto krivo napravio...preciziraj!

Quote from: "Psihodelikk"
admini su prije bili umisljeni...no sada smo savrseni, jel tak dovla

naravno...toliko savrseni da nam vec refleksom brisemo sve onliner postove Wink

02.06.2006. 22:56
View Profile WWW
InNEr
Global Moderator

profesionalni amater

ako se mene pita (a mene se nikad ne pita), admini ovog foruma rade svoj posao vise nego dobro... ipak, bilo je par gresaka...

1. bananje Shive i Psihe - iako su obojica dobili ban na samo tjedan dana (correct me if i'm wrong), cinjenica je da je to ovoj dvojici bio takav hračak u oku, da se nikad vise nisu pojavili ovdje... a forum je puno izgubio s njihovim odlaskom, ma koliko mi sutjeli o tome...

nisam previse mario za Psihu i "njegove fasisticke postove na ovom forumu"... dapache...  ali dali je ban bio pravi potez? jeboga zivot, pa mi kao trance pleme bi se morali zalagati za slobodu govora (ma koliko taj govor moze bit neprikladan, uvredljiv ili jednostavno glup), a ne banat ljude kad su "prevrsili mjeru"... na forumu ovakve tematike, ban se nebi smio rabiti NIKADA!

a ako vec zelite nekoga javno ukoriti... Invision Power Board (IPB) ima jednu zgodu opciju (reklo bi se mod, ali nije mod posto je sastavni dio boarda) - warn... siguran sam da bi se nesto slicno moralo pronaci i za phpbb... uglavnom, radi se o modu za "discipliranje" clanstva, a radi na slijedeci nacin... svaki clan ispod avatara ima warn ljestvicu od 0% do 100%, a ta ljestvica je svima vidljiva... i sad, ako je netko "prevrsio mjeru", admini mu piknu warn... ovisno o tezini pocinjenog "zlocina", warn moze biti 10, 20, 30.....100%... 100% bi znacio ban... ako je netko napravio blazi prijestup, stavite mu warn od recimo 10% (kasnije svaki user moze kliknut na warn ljesticu toga kaznjenog clana i vidjet zbog cega je ovaj upozoren, i od kojeg admina/moda)... ako neko ne prestaje radit sranja, stavite mu veci warn (recimo 80-90%).... ako i nakon toga nastavi sa svojim "sranjima", onda i samo onda, bi ban (na odredeno vrijeme) mogao posluzit kao disciplinska mjera... takav ban (nakon visestrukih upozorenja i zutih kartona) bi morao natjerati kaznjenog da preispita sebe i svoje rijeci, a ne bi bio poput igle koja probija krhki ego-bubble...

kada pricamo o Shivi, pogledajmo istini u oci - on je dobio ban prvenstveno zbog neslaganja s Dovlom i Elementalom... a sto je najbizarnije, on i Dovla su potpuno slicni tipovi... ljudi od principa, imaju svoje (dobro promisljene) stavove o apsolutno svakoj temi i, ono kljucno, uvijek su bez dlake na jeziku... a upravo ovo potonje je uzrok toj epskoj svadi na relaciji Dovla - Shiva... ponekad, u duhu dobre volje, treba zadrzat svoje misljenje za sebe...

bio njegov ban opravdan ili ne, morate priznat da je nakon Shivinog odlaska broj (intelektualni) rasprava na forumu spao na nulu... sjetite se topica tipa "Utopija", "Aliens??", "punk...i techno....valjda", "filozofije o duhu scene...or something similar" i "G.M.O"... sve topici s vise od 100 replya i 2000 viewa, koju su zaintrigirali cijelo pleme, i cijelo pleme je zivo sudjelovalo u raspravi... u zadnjih godinu i pol (od kada je shiva nestao s boarda), takvih topica vise nema, rasprave ne postoje, ili se brzo lockaju... taj je covjek UVIJEK imao nesto pametno za reci, i moglo se dosta toga nauciti samo citajuci njegove postove... a njegove, cesto iznimno provokativne rijeci, znale su uvuci cijelo pleme u raspravu... to sto je ponekad bio "prepametan", nebi mu se smjelo uzet za zlo...

2. bezrazlozno lockanje topica... ovdje prvenstveno mislim na topic Utopija koji je IMHO bio najzanimljivija tema od kada sam ja regan na ovom forumu...ovo je objasnjenje - "preteske teme zapocinjete...ovo su rasprave za vodit na nekim debatama, kafama i generalno razgovorima uzivo...a ne na trance forumu na kojemu se uvijek sukobljavaju iste skupine ljudi koji ce bez obzira na svoje misljenje uvijek govoriti suprotno od svojih suparnika... "
totalna glupost... ovaj forum bi morao biti mjesto gdje cemo usporedivati svoja stajalista, svadati se oko njih i, eventualno, izvuci nesto korisno iz toga... a opcenito je nemoguce usporedivat ovakve e-rasprave sa nekakvim razgovorima na kavi itd.. dok na kavi eventualno dvoje-troje ljudi ravnopravno razglaba o nekoj temi, na forumu ce to biti 15-20... a na temelju tih 15-20 misljenja, ce netko, mozda, i formirati neki svoj stav... to sto su (neke) rasprave ponekad bile na granici flejmanja - ista stvar bi se dogodila i na kavi.. to je prvenstveno pitanje kucnog odgoja...

eto, valjda nisam puno govorio, a malo rekao...

...a jednom sam htio plesati, kao što još nikada nisam plesao:
...htio sam plesati preko čitava neba...
03.06.2006. 06:43
View Profile
Dovla
Administrator

NyanNyan

Quote from: "InNEr"
ako se mene pita (a mene se nikad ne pita), admini ovog foruma rade svoj posao vise nego dobro... ipak, bilo je par gresaka...

1. bananje Shive i Psihe - iako su obojica dobili ban na samo tjedan dana (correct me if i'm wrong), cinjenica je da je to ovoj dvojici bio takav hračak u oku, da se nikad vise nisu pojavili ovdje... a forum je puno izgubio s njihovim odlaskom, ma koliko mi sutjeli o tome...

nisam previse mario za Psihu i "njegove fasisticke postove na ovom forumu"... dapache...  ali dali je ban bio pravi potez? jeboga zivot, pa mi kao trance pleme bi se morali zalagati za slobodu govora (ma koliko taj govor moze bit neprikladan, uvredljiv ili jednostavno glup), a ne banat ljude kad su "prevrsili mjeru"... na forumu ovakve tematike, ban se nebi smio rabiti NIKADA!

ovako za pocetak...ljudi koji su dobili ban na ovom forumu u njegove 4 godine postojanja:

starecase - cudi me da njega nisi spomenuo, meni je najgori od svih, svi koji su imali posla s njim dobili su nogu u dupe...zajebao je hrpu ljudi i za lovu i za zivce...kako u RL tako i na forumu
MMarko - psovao i vrijedao apsolutno svakoga i to u 90% svojih postova
manijakt - poznatiji kao igor petrovich, niti jedan ontopic post nije ostavio na forumu, spamao je sa techno releasevima i bio upozoren masu puta
kalki - totalni nutcase...takoder izvrijedao sve zive, fala k. ovoga se svi sjecate...cak mi je i zao sto je dobio ban jer smo umirali od smjeha na neke replyeve
walter ego - shiva ili mmarko ili netko treci od te ekipe, po IPu je bilo ocito
Shiva, psiha...za ovu dvojcu ti pisem opsirno jer si se i ti raspisao
mislim da za forum koji postoji 4 godine i ima hrpu korisnika je ovo sasvim uredu, baci oko na druge forume i pitaj tamo sta misle...uostalom brijem da ti nitko od admina nebi uopce ni mario odgovorit zasto je banao nekoga...svi ljudi s ove liste su dobili permanent ban, neki su banani na tjedan dana po nekoliko puta u nadi da ce se smirit ali nista...vlajo je rekao dobro...da, zalazemo se za slobodu, ali sve dok ta sloboda ne zadire u slobodu drugoga...sorry al meni nije ljepo citat kad netko nekome jebe mater prek foruma ili kad netko pise ICQ postove u kojima nema nis pametno...ali bez obzira na to jedno 70% postova koje brisem su dupli postovi, greske ili spojim 2 posta u jedan...

a ako vec zelite nekoga javno ukoriti... Invision Power Board (IPB) ima jednu zgodu opciju (reklo bi se mod, ali nije mod posto je sastavni dio boarda) - warn... siguran sam da bi se nesto slicno moralo pronaci i za phpbb... uglavnom, radi se o modu za "discipliranje" clanstva, a radi na slijedeci nacin... svaki clan ispod avatara ima warn ljestvicu od 0% do 100%, a ta ljestvica je svima vidljiva... i sad, ako je netko "prevrsio mjeru", admini mu piknu warn... ovisno o tezini pocinjenog "zlocina", warn moze biti 10, 20, 30.....100%... 100% bi znacio ban... ako je netko napravio blazi prijestup, stavite mu warn od recimo 10% (kasnije svaki user moze kliknut na warn ljesticu toga kaznjenog clana i vidjet zbog cega je ovaj upozoren, i od kojeg admina/moda)... ako neko ne prestaje radit sranja, stavite mu veci warn (recimo 80-90%).... ako i nakon toga nastavi sa svojim "sranjima", onda i samo onda, bi ban (na odredeno vrijeme) mogao posluzit kao disciplinska mjera... takav ban (nakon visestrukih upozorenja i zutih kartona) bi morao natjerati kaznjenog da preispita sebe i svoje rijeci, a ne bi bio poput igle koja probija krhki ego-bubble...

ok ovo mi se cini ful ok stvar ali da li postoji isti addon za phpbb? malo mi je tlaka da prebacujem sad cjeli forum u drugu verziju i jos sredujem dizajn iznova...s ovime bi nadam se rjesio problem oneliner spam postova jer u vecini slucajeva mi ih je glupo brisat a nekako zelim ljudima dat do znanja da su im postovi debilni i da te razgovore prebace na PM/ICQ/MSN/whatever

kada pricamo o Shivi, pogledajmo istini u oci - on je dobio ban prvenstveno zbog neslaganja s Dovlom i Elementalom... a sto je najbizarnije, on i Dovla su potpuno slicni tipovi... ljudi od principa, imaju svoje (dobro promisljene) stavove o apsolutno svakoj temi i, ono kljucno, uvijek su bez dlake na jeziku... a upravo ovo potonje je uzrok toj epskoj svadi na relaciji Dovla - Shiva... ponekad, u duhu dobre volje, treba zadrzat svoje misljenje za sebe...

bio njegov ban opravdan ili ne, morate priznat da je nakon Shivinog odlaska broj (intelektualni) rasprava na forumu spao na nulu... sjetite se topica tipa "Utopija", "Aliens??", "punk...i techno....valjda", "filozofije o duhu scene...or something similar" i "G.M.O"... sve topici s vise od 100 replya i 2000 viewa, koju su zaintrigirali cijelo pleme, i cijelo pleme je zivo sudjelovalo u raspravi... u zadnjih godinu i pol (od kada je shiva nestao s boarda), takvih topica vise nema, rasprave ne postoje, ili se brzo lockaju... taj je covjek UVIJEK imao nesto pametno za reci, i moglo se dosta toga nauciti samo citajuci njegove postove... a njegove, cesto iznimno provokativne rijeci, znale su uvuci cijelo pleme u raspravu... to sto je ponekad bio "prepametan", nebi mu se smjelo uzet za zlo...

prvo cu rec da nije istina da je Shiva dobio ban zato jer se nije slozio samnom jer da je tako onda bi ban imalo 80% ljudi na forumu  Mr. Green  istina je da je shiva sudjelovao u nekim zanimljivim raspravama no kao i na svim forumima gdje on nesto posta to uopce nisu bile rasprave, prvenstveno zato jer covjek nije mogao prihvatit tude misljenje i onda je krenuo s vrijedanjem i grananjem svake teme u nedogled...pogledaj bilo koju raspravu koju sam vodio s njim i skuzit ces da je od jedne teme u topicu on napravio 10 na kraju...isto tako elemental nema s tim veze, shiva nije dobio ban zbog jednog topica...dobio ga je zbog njih valjda 50...i to bas zato jer sam cjenio sto covjek pise sto misli, da nisam odma bi ga odjebao...on je napisao brdo i brdo stvari na forumu koje su bile korektne ali je isto tako hrpu ljudi izvrijedao ukljucujuci i mene...na kraju se samo pitaj da li je problem u meni ili u njemu kada je covjek pokupio ban na valjda 5 foruma

sto se psihe tice on nije dobio ban nakon duzeg perioda nego vrlo brzo...i to zato jer je vrijedao 10 puta gore od shive...jedno 10 ljudi mi se valjda zalilo na njegove postove

2. bezrazlozno lockanje topica... ovdje prvenstveno mislim na topic Utopija koji je IMHO bio najzanimljivija tema od kada sam ja regan na ovom forumu...ovo je objasnjenje - "preteske teme zapocinjete...ovo su rasprave za vodit na nekim debatama, kafama i generalno razgovorima uzivo...a ne na trance forumu na kojemu se uvijek sukobljavaju iste skupine ljudi koji ce bez obzira na svoje misljenje uvijek govoriti suprotno od svojih suparnika... "
totalna glupost... ovaj forum bi morao biti mjesto gdje cemo usporedivati svoja stajalista, svadati se oko njih i, eventualno, izvuci nesto korisno iz toga... a opcenito je nemoguce usporedivat ovakve e-rasprave sa nekakvim razgovorima na kavi itd.. dok na kavi eventualno dvoje-troje ljudi ravnopravno razglaba o nekoj temi, na forumu ce to biti 15-20... a na temelju tih 15-20 misljenja, ce netko, mozda, i formirati neki svoj stav... to sto su (neke) rasprave ponekad bile na granici flejmanja - ista stvar bi se dogodila i na kavi.. to je prvenstveno pitanje kucnog odgoja...

eto, valjda nisam puno govorio, a malo rekao...

ta tema je stvarno otisla u offtopic i pomalo mi je glupo da sad opet razglabamo o svakom postu tamo cisto zato sto se vise ni ne sjecam svega...na kraju krajeva ako ti od svih lockanih topica samo taj smeta onda sam zadovoljan...ako i jesam pogrjesio onda barem nisam masu puta  Wink  iako kolko me sjecanje sluzi stvarno mislim da sam postupio ok lockajuci taj topic

toliko za sada...stvarno nemam vremena pa se nadam da sam ti barem djelomicno odgovorio...

04.06.2006. 12:58
View Profile WWW
Pages: [1] 2 3 ... 21
TP.forum  |  Tribe evolution  | 

Prigovori na rad administratora i moderatora

Jump to:

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

2002-2011 © Trancepleme.com | Design by Dovla, coding by Psihodelikk