home info clanci recenzije galerije profili intervjui downloads linkovi forum mail impressum
Welcome, Guest. Please login or register.
16.12.2019. 05:20
82.243 Posts in 6.111 Topics by 1.195 Members
Latest Member: vladec
TP.forum  |  Tribe Bazaar  | 

P: CREATIVE LABS SB Audigy4, bulk

Pages: 1 [2] 3 4
AsterField
Banned

Offline Offline | Gender: Male

Rank: Tribe Warrior

dobro je onaj lik reko : raspravljaju pekar, zidar i keramičar o mikroprocesorima, ashamed veoma jadno i noobish, aj ohladite malo

17.10.2007. 17:22
View Profile WWW
vulefu

Rank: Tribe Spammer

ako onaj ko je ubo karticu misli nju malo zesce stisnuti nek si stavi drajver odavdje http://kxproject.lugosoft.com/index.php?skip=1 , ja sam si stim rjesio svakojake cudne pojave prilikom produkcije sa udigiy 2 ZS karticom  Very Happy

thinking about muuuuu ..
17.10.2007. 18:12
View Profile
PsiloCybian

-__-

Quote from: "AsterField"
dobro je onaj lik reko : raspravljaju pekar, zidar i keramičar o mikroprocesorima, ashamed veoma jadno i noobish, aj ohladite malo

hmmm jel smijemo uopce o necemu spikati  

sorry sto sam zao gemeen.gif

17.10.2007. 18:32
View Profile WWW
gstarcev

Rank: Tribe Leader

Prenategnuto.

17.10.2007. 18:35
View Profile
Haruko

Quote from: "deimos"
dobre su te audigy i ine kartice za multimediju i reprodukciju iste, al za produkciju su zesce sranje Smile

Nemoj ovo skuzit kao flejm...al iz kojih razloga? Kuzim ja da je npr. Audigy prvenstveno igracka...i da joj fali izlaza/ulaza, profi konektora, nije eksterna pa ju ne mozes nosit okolo, slabiji driveri i drugi featurei itd... Al brijem da se bezveze pljuje po kvaliteti zvuka tih kartica i da ljudi vole pretjerivati i precjenjivati svoje slusne mogucnosti.

Pokazi nam pravi put Sveznadare.

If there isn't room here for people who stand against everything you believe in, then what sort of a hippie free-for-all is this?
17.10.2007. 18:53
View Profile
deimos

Quote from: "Haruko"

Nemoj ovo skuzit kao flejm...al iz kojih razloga? Kuzim ja da je npr. Audigy prvenstveno igracka...i da joj fali izlaza/ulaza, profi konektora, nije eksterna pa ju ne mozes nosit okolo, slabiji driveri i drugi featurei itd... Al brijem da se bezveze pljuje po kvaliteti zvuka tih kartica i da ljudi vole pretjerivati i precjenjivati svoje slusne mogucnosti.

A vrlo jednostavno, imao sam prije ove sad (M-Audio Audiophile USB) Audigy jedinicu, al sam sa KX driverima ("nesluzbenim") otljucao mogucnosti jacih modela (2, 4, ne sjecam se vise) jer je fora u tome da im je chip isti, samo su na slabijim modelima neke mogucnosti disableane.. ashamed + Sto mi je znala dost cesto "zacvrcati" kad bi se procesor preopteretio, samo ne znam do ceg je to bilo stvar, al niti s jednom drugom karticom mi se to nije nikad dogadjalo. Neutral

Naravno, zvuk i to je naspram ac97 chipa bio like nebo i zemlja... Al tu su bili šumovi (jer je bila u kompu i valjda razne interferencije ovoga i onoga...lose su to bili napravili. Mozda je na jacim modelima to bilo bolje), pa onda ASIO driveri koji su bili poprilicno beskorisni za bilo sto vise od nekog midi controlera...

A ona najbitnija razlika - renderiranje neke trake! Kad exportam neki clip (bilo Cubase ili FL) s ovom novom, svaki zvuk se kristalno bistro cuje, pogotovo visoki... Bassevi su puno razgovjetniji... Dubina kod stvari kao da je izrazenija (bolje renderira reverbove i tako)...
Ok, nemam ni sad neku hi-end zvucnu od 3+ soma kuna, al je svejedno razlika izmedju nje i Audigya nebo i zemlja.

Btw oce ko polovnu Audigy 5.1 Live za 50kn? ecstatic

SoundCloud  Deimos  Perfect Blind  Dual Barrel
17.10.2007. 19:23
View Profile WWW
psihodelikk
Guest
t0c

zbog tih sranja sam si ja slozio woofer, ugradio mu manje pojacalo za auto (mono, sa low skretnicom - do cca 100hz), trafo da napaja to pojacalo i dovuko na pojacalo na lijevi ulaz FL zvucnik (činč) a na desni FR činč. tak da mi woofer radi kad god mi rade prednji L i R zvucnici.. a rade uvijek...

ak TI kuzis kaj sam htio rec... cheery  cheery  cheery

sve bu fajn nakraju
17.10.2007. 22:27
View Profile
AsterField
Banned

1 prvo spojis đamper na VSTi izlaz od kompa, zatim ubodes na 6 kanal i treću rupu ljevo,
2 drugo konektor od zvučne staviš na činč i činč turiš u ulaz a ulaz turiš u činč,
2 treće(najbolja opcija) odeš kod tate u radionu po čekić i prvo popraviš monitor pa kućište, onda neće bit ovakih textova ovdje.. Brick wall

sad odoh po čekić.. angry

17.10.2007. 22:51
View Profile WWW
Haruko

Sto mi je znala dost cesto "zacvrcati" kad bi se procesor preopteretio, samo ne znam do ceg je to bilo stvar, al niti s jednom drugom karticom mi se to nije nikad dogadjalo. Neutral

Ni meni...jedino sam to vidjao s onboard karticama i nekim usb. Zato bi radje eksternu zvucnu s firewireom.

A ona najbitnija razlika - renderiranje neke trake! Kad exportam neki clip (bilo Cubase ili FL) s ovom novom, svaki zvuk se kristalno bistro cuje, pogotovo visoki... Bassevi su puno razgovjetniji... Dubina kod stvari kao da je izrazenija (bolje renderira reverbove i tako)...

Kak mislis renderirati...sta zvuk ne stvara sekvencer/vsti-i/stovec...trebao bi moci exportat stvar na hard i na kompu bez zvucne? Ili hoces samo reci da ti lose zvuci? (al onda bi trebala losije zvucati i kod obicnog playbacka)

If there isn't room here for people who stand against everything you believe in, then what sort of a hippie free-for-all is this?
18.10.2007. 00:40
View Profile
deimos

Rendering (ocito) zavisi i od zvucne, ne samo od procesora... Ista traka renderirana na Audigyu i na M-Audiu i onda poslusana na M-Audiu... Yeah, there's a BIG difference...

AsterField KOJI je tvoj faking problem, popio si svu pamet svijeta negdje pa si odlucio kenjat malo? Rolling Eyes Daj reci di, i ja bi malo... angry

SoundCloud  Deimos  Perfect Blind  Dual Barrel
18.10.2007. 05:33
View Profile WWW
Haruko

Quote from: "deimos"
Rendering (ocito) zavisi i od zvucne, ne samo od procesora... Ista traka renderirana na Audigyu i na M-Audiu i onda poslusana na M-Audiu... Yeah, there's a BIG difference...

I dalje ne kuzim kako Smile ...i ovo bi ful volio provjerit byte-po-byte usporedbom renderiranih wavova jer bi trebali bit identicni.

Ti podaci ne bi trebali ni prismrdit tvojoj zvucnoj, osim ako nemas spojenu neku petlju preko eksterne miksete, efekata i sl. pa da zvuk ide van i vraca se opet kroz ulaz...ili spojene eksterne hw synthove. Al inace bi export u wav trebao moc napravit i bez ikakve audio kartice.

18.10.2007. 08:44
View Profile
AsterField
Banned

moraš 3 godine radit u studiu ištekat i uštekat milijun kablova pa ćeš znat,  

18.10.2007. 09:39
View Profile WWW
t0c

moraš 3 godine radit u studiu ištekat i uštekat milijun kablova pa ćeš znat,  

to je isto relativno... imam frenda,radi u studiu vec 4-5 godina i opet zove mene nekad... kad zapne... a ja ne radim u nikakvom studiu... cheery

sve bu fajn nakraju
18.10.2007. 11:19
View Profile
t0c

Quote from: "Haruko"
...i ovo bi ful volio provjerit byte-po-byte usporedbom renderiranih wavova jer bi trebali bit identicni...

hehe, da ti bar da to pa da moras provjeravat byte po byte hihihi, brijem da bi puko.... cheery  cheery

sve bu fajn nakraju
18.10.2007. 11:23
View Profile
Pages: 1 [2] 3 4
TP.forum  |  Tribe Bazaar  | 

P: CREATIVE LABS SB Audigy4, bulk

Jump to:

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

2002-2011 © Trancepleme.com | Design by Dovla, coding by Psihodelikk