home info clanci recenzije galerije profili intervjui downloads linkovi forum mail impressum
Welcome, Guest. Please login or register.
16.06.2019. 15:50
82.231 Posts in 6.104 Topics by 1.195 Members
Latest Member: vladec
TP.forum  |  Tribe events  |  Arhiva  | 

Samothraki dance festival

Pages: [1]
Dovla
Administrator

Offline Offline | Gender: Male

Rank: Tribe Spammer

NyanNyan

jer ide ko...dajte ko god da ide ili da je bio blizu grcke nek pukne par informacija...kako je najbolje doc do tamo...moji planovi zasada su ovakvi....vlakom do beograda, kod nevena na cugu Smile  i nakon toga vlakom ili busom do thesalonikija u grckoj....nekih 12 sati traje put...zato bi ja rade vlakom al vidjet cemo jos...nakon toga u thesalonikiju uzet hotel na jedan dan, ostavit sve stvari...malo se odmorit i nakon toga obic cjeli grad i otic u psy shopping Smile prespavat taj dan i sljedeci dan na vlak do alexandrinopulja iz kojega ide brod do samothrakia....e sad....fora je u tome sto neznamo dali ce bit karata za taj brod...on ide vise puta dnevno no vjerojatno ce bit guzva pa bi isli par dana ranije...dal se mogu nekako rezervirat karte za taj brod ili tak nesto....tihana ono sto si ti govorila iz trsta brodom bas i nije dobra varijanta jer samothraki je skroz na sjeveru grcke a patras je na jugu i od tamo ide samo jedan brod tjedno prema samothrakiu...sta ako bude krcat....onda se mozes pozdravit sa festivalom...eto...

ko god da zna nesto nek kaze....ajmo netko od dja ako je bio tamo....kreso kako ti planiras?

ps da ne stavljam bezveze silne najave imate sve na www.samothrakidancefestival.com

We are the music-makers, And we are the dreamers of dreams, Wandering by lone sea-breakers, And sitting by desolate streams. World-losers and world-forsakers, Upon whom the pale moon gleams; Yet we are the movers and shakers, Of the world forever, it seems.
12.07.2002. 13:15
View Profile WWW
hypnotic

Rank: Tribe Member

Trebalo bi staviti sve opcije na papir  Wink i pogledati troskove... Preko Patrasa se neisplati osim ako je netko zeljan visednevne avanture i govori grcki... Vlakom preko Balkana bi bilo ok samo me zanima koliko to sve dodje...

"Mutation......It is the key to our evolution."
12.07.2002. 15:07
View Profile
N.

Rank: Tribe Warrior

Ljudi iz Hr ne trebaju vizu za Grcku?

VESLAJ! GONJAJ!!
12.07.2002. 16:57
View Profile
Dovla
Administrator

NyanNyan

ja kad sam isao na maturalac tamo nisam trebao...bili smo tjedan dana...

We are the music-makers, And we are the dreamers of dreams, Wandering by lone sea-breakers, And sitting by desolate streams. World-losers and world-forsakers, Upon whom the pale moon gleams; Yet we are the movers and shakers, Of the world forever, it seems.
12.07.2002. 17:11
View Profile WWW
tee

Offline Offline | Gender: Female

Ne znam ljudi, definitivno je najbrze preko Balkana vlakom ili busom, whateva. Ono s brodom je fakat predugo - doslo se do tog zakljucka. U svakom slucaju mislim da ce nam trebat brdo love za taj put. Mozda ce to cak biti i presudno u odluci ici ili ne.... Sad
Raspitat cu se ovih dana kod frendova Makedonaca koji su upravo stigli busom iz Bitole. Mozda se moze preko Makedonije. Pitanje je kakve su veze Skopje-Thesaloniki ili nesto slicno.
Za vize nemam pojma. I to bi mogla biti otezavajuca okolnost.
Da imamo kombi (1-2 komada), sve bi bilo lakse.

Many dead animals in the past changed to fossils, while others preferred to be OIL.
12.07.2002. 18:24
View Profile
exebeche

Rank: Tribe Initiate

evo ovako, kina i ja idemo definitivno i to avionom do thesalonikija koja karta dode nekih 269 $ (placanje na rate) i to je bila jedina opcija koja je u nasem slucaju dosla u obzir buduci da obje radimo pa si ne mozemo priustiti put koji bi trajao vise od dan-dva....uglavnom, sef me bio usosio s godisnjim u to vrijeme pa smo morali sjesti i ozbiljno popricati, ja mu izlozila svoj plan za grcku, onda on rekao nema problema i jos mi dao 1000 kn za put  Mr. Green  Twisted Evil

eto, sto se tice avionskih karata vec sada je totalna guzva na ovoj relaciji tako da i mi imamo potvrdenu samo jednu kartu, dok drugu imamo potvrdenu za tamo, ali ne i za nazad pa smo na listi cekanja....tako da ako se netko odluci za avion preporucujem da to hitno rezervira...mi idemo 21.08., a vracamo se vjerojatno 27.08.

nakon sto se stigne do thesalonikija postoje busevi i vlakovi koji idu do aleksandropuolisa, a navodno je najbolje uzeti taxi do tamo jer su izgleda dosta jeftini....a od aleksandr.....do samothrakia vozi se brodom i to postoje neki koji voze 2,30 h i neki koji vozi do tamo samo 1 h....druga je varijanta od thesalonikia do kavale, ali su veze jako rijetke pa treba dobro paziti....karte za brod se mogu rezervirati tel/fax-om...a o svim ovim relacijama kina ce vam ostaviti uskoro sve linkove  Wink

ja sam vec poluluda od organiziranja ovog puta, obila sam sve moguce agencije u zadnjih nekoliko dana, prekopali smo sve moguce linkove kako i do kud doci, znam vec svako selo u grckoj gdje se nalazi, a imali smo i neku varijantu kojom bi se islo iz istanbula tako da me nista ne pitajte....vec tjedan dana ne spavam normalno, a ujutro kad se budim prvo sto pomislim je thesalon..aleksandr....samothra...kako-kud-tamo-nazad  Mr. Green

ma... inace se ne opterecujem toliko s pripremama (sve se to uvijek nekako samo od sebe rijesi, tj. i bog budale cuva  Razz ), al smo imali vec takvih problema s rezervacijom karata vec od zg-a, a grcka bas i nije tu u susjedstvu tako da je nekakav plan i organizacija putovanja ipak potrebna...

i na kraju, nemojte da vas sve ovo obeshrabri...nadam se da ce ove godine ipak biti malo vise predstavnika cro-trance scene  Wink

Boom ~ Shankar

Tko neovlasteno posjeduje tvari ili pripravke propisom proglasene opojnim drogama kaznit ce se novcanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine....HA!
13.07.2002. 12:41
View Profile
N.

Na http:// http://www.gtp.gr ima pretrazivac za trajekte i ostalo prema mjestu polaska i mjestu dolaska prema datumu itd.No ja nisam uspio dobit nikakvu korisnu informaciju(rezultate koje mi daje: No results were found). Mozda ce netko uspjet nesto korisno dobit.

VESLAJ! GONJAJ!!
13.07.2002. 18:59
View Profile
kina

Za one koji namjeravaju do Samothrakija avionom najblize  moguca  destinacija su Thessalonikij (350 km od Alexandroupolisa) i Istambul (300 km )      pretrazivac avionskih linija
cijene avionskih karti su od 250$ nadalje (nade se koja i od 500$  Mr. Green  )
za opciju putovanja vlakom preporucam iz Beograda ,sve ostalo je skupo i predugo.
Dvije su mogucnosti :
-vlak do Thessalonikija (putuje 15 h);
-vlak do Istambula (izlazite u Svilengradu, od Bg do Svilengrada 18 h i jos neka 3 h vlakom do Alexandroupolisa).

odlasci vlakova iz Beograda

Takoder vlakovi iz Budimpeste za Thessalonokij i Istambul
pretrazivac vlakova , samo 36 h  Wink

Ovdje mozete naci koliko ce vas doci putovanje vlakom ako krenete iz Beograda sa BALKAN FLEXIPASS ( Special offer for multiple journeys in 6 Balkan countries (Bulgaria, Yugoslavia, Greece, Former Yugoslavian Republic of Macedonia, Rumania, Turkey))kartom , 5 dana u mjesecu  
za 96 eu (<26) ili 162 eu (>26)  ili nekom drugom varijantom (inter rail)
Istambul je povezan sa Alexandroupolisom vlakom (5 h) i busom .
 Za one koji vladaju njemackim jezikom kako sve doci do Samothrakija
Iz Thessalonokija do  Alexandroupolisa polasci vlakova
polasci busa
grcke zeljeznice
povezanost Samothrakija brodovima
Brodske veze Alexandroupolis- Samothraki 15.07-8.09
Arsinoi
Saos II
Kaviros
karte za brodove   za one koji znaju grcki  Wink

uglavnom turisticka agencija ili tako nesto u  Alexandroupolisu
tel: 0551- 026721 /023512
FAX: 0551- 032007
pozivni za Grcku je 30

u Samothrakiju
tel: 0551- 041411/ 041505
FAX: 0551- 041505

Very Happy   Very Happy

"It is a good viewpoint to see the world as a dream...
when you have something like a nightmare,
you will wake up,
and tell yourself that it was only a dream..."
14.07.2002. 03:26
View Profile
kina

Quote from: "N."
Ljudi iz Hr ne trebaju vizu za Grcku?

vize

Very Happy

Quote from: "tee"
Pitanje je kakve su veze Skopje-Thesaloniki ili nesto slicno.

jako dobre (sve osim politickih Wink  ,mislim da oni trebaju vize kao i ovi iz ex Yu)
 Very Happy

"It is a good viewpoint to see the world as a dream...
when you have something like a nightmare,
you will wake up,
and tell yourself that it was only a dream..."
14.07.2002. 03:45
View Profile
N.

Sve u svemu troskovi puta su isti bilo isli avionom ili vlakom+bus ili vlak+vlak.Jedino je trajanje puta druga stvar par sati ili jedan citav dan(mozda cak i vise). Cijena je bogme jasna minimalno 250 eura+ karta za brod.

P.S. Kina hvala na trudu za informacije.

VESLAJ! GONJAJ!!
14.07.2002. 04:14
View Profile
tee

Dakle, ovako iscrpnoj obavijesti stvarno se nitko nije mogao nadati. Very Happy
Jednostavno, nemam rijeci... Svaka cast i HVALA!!!
Mi cemo se mozda zadrzat u Makedoniji nekoliko dana prije, pa ce vjerojatno ispast kombinacije vlak-vlak-brod, bus-vlak-brod, bus-bus-brod ili vlak-bus-brod - ipak ne avionom. Eto, to mi je ovih dana palo na pamet....

Many dead animals in the past changed to fossils, while others preferred to be OIL.
16.07.2002. 22:12
View Profile
Dovla
Administrator

NyanNyan

pozdrav ruljo...pisem s laptopa kod frenda... Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

jedna losa vijest...za prolaz kroz srbiju nam treba tranzitna viza koja kosta 300 kuna...zvali smo srpsko veleposlanstvo i to su rekli...ja svejedno idem...viza se dobije isti dan...

boomski  Mr. Green

22.07.2002. 21:41
View Profile WWW
gataful

Big Bom!

Evo mozda neke korisne informacije iz skopja,
Cim znate da vam trebaju vize za srbiju, dobro je da ih mozete nabaviti za jedan dan.
Jos jedna dobra strana je sto ne trebate vizu za grcku!

A sad oko prijevoza, iz zagreba ima bus koji ide za skopje, ali nisam siguran dali ide svakog dana ili svakog drugog dana, povratna karta iz skopja za zagreb je 140 dm, ali najbolje je da se zaspitate na autobusnom kolodoru kako je i sta je, firma koja vozi mislim da je rule turs (iz skopje),  mozda je iz zagreba nesto skuplja ali u svakom slucaju mozete provjerit.
Putuje se aprox. 14-15 sati i jedina stanica je skopje (sa pauzama normalno).

Za vlak vam je najbolje da upitate koliko kosta karta ali je moguce da je skuplja nego bus a plus i putuje se dosta duze, samo beograd-skopje je 10-11 sati (ako ne kasni!!!).

Iz skopja ima vlak za thesaloniki svaki dan (to je ustvari linija beograd - skopje), putuje se aprox 5 sati.
Neke privatne agencije imaju mini bus ture ali za to nisam sasvim siguran koliko kosta i koliko vazi karta (povratna).

Ukolko netko planira ostati neki dan u skopju najevtinija varijanta je oko 20 eura ili nesto vise.

i tako to pa vidimo se...

Just Light...
23.07.2002. 05:21
View Profile WWW
tee

Upravo saznala: povratna karta bus Zagreb-Skopje 522.00 kn. Agencija EuroTouring. Vozi direktno, radi samo usputne pauze (cak kazu precesto - svaka 3 sata) i tamo je za 11-12 sati.  Frendovi nedavno stigli iz Skopja, pa znam. Wink  
Treba nam tranzitna viza za Srbiju, ali moze se uzet na granici.
Skopje je super povezano sa Solunom, pa nema frke. Mi cemo vjerojatno do tamo iz Bitole, sto je malo veci problem, ali ne sumnjam da ce biti rijesen na vrijeme.

26.07.2002. 17:12
View Profile
Pages: [1]
TP.forum  |  Tribe events  |  Arhiva  | 

Samothraki dance festival

Jump to:

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

2002-2011 © Trancepleme.com | Design by Dovla, coding by Psihodelikk