home info clanci recenzije galerije profili intervjui downloads linkovi forum mail impressum
Welcome, Guest. Please login or register.
21.11.2019. 08:58
82.243 Posts in 6.111 Topics by 1.195 Members
Latest Member: vladec
TP.forum  |  Tribe gathering  | 

trans udruga u hrvatskoj (ili zgb)

Pages: [1]
njax

Rank: Tribe Warrior

Dakle,

na onom drugom topicu, vezanom za Ponikve, pokrenuto je pitanje registracije udruge. Tocnije, trans udruge u hrvata.

Doduse, takva udruga vec postoji (Marinova Metamedia), no pokrenuta je, koliko ja znam, u svrhu promicanja opcenito elektronske kulture. I kao legalno pokrice marinu za ono cime se vec bavio (posebno zbog media mediterrranee i slicnih projekata multimedijalnih).

Njegova udruga djeluje lokalno (lakse je registrirati lokalnu udrugu, nego na nivou republike).

Pitanje je bili mi registrirali novu lokalnu udrugu (dakle na podrucju zgba), pa rijecani isto takvu za podrucje primorsko-goranske zupanije, ili bi registrirali jednu udrugu na nivou republike.

To ima znacajnih prednosti, od te da smijes djelovati na podrucju cijele Republike a ne samo lokalno.
No, za to po meni treba postojati dovoljno ekipe i volje ne bi li se to pokrenulo.

Eto, zato sada ovaj topis ovdje, pa krenite s prijedlozima, komentarima, zeljama, snovima i slicnim...

ciao,

Vanja (i sve ostalo)

I love the smell of napalm in the morning.
Smells like... ...Victory
16.07.2002. 13:30
View Profile
hypnotic

Rank: Tribe Member

Udruga na nivou drzave bila bi prava stvar (razbijena na regionalne podruznice), samo nemam ideju sto treba napraviti za tako nesto pokrenuti.... Exebeche, neki pravni savjet....???

Nego evo jedne mudre za pocetak, pa nesto od tih snova mozda i bude: "When one dreams alone, it is only a dream. When many dream together, it is the beginning of a new reality!"   Smile

"Mutation......It is the key to our evolution."
16.07.2002. 14:45
View Profile
N.

Koje su prednosti registracije na nivou drzave(republike), a koje lokalno i za iste nedostaci, ne da mi se sad trazit po narodnim novinama, ako netko zna ugrubo?

VESLAJ! GONJAJ!!
16.07.2002. 15:41
View Profile
tee

Offline Offline | Gender: Female

I, da li postoje neki osnovni uvjeti tipa minimalan broj clanova da bi se uopce mogla registrirat udruga? Ja se stvarno nimalo ne razumijem u pravne probleme, to mi je totalna nepoznanica... Ima li netko pametniji???

Many dead animals in the past changed to fossils, while others preferred to be OIL.
16.07.2002. 22:18
View Profile
Dovla
Administrator

Offline Offline | Gender: Male

Rank: Tribe Spammer

NyanNyan

moj jedini prijedlog vam je da ta udruga bude na nivou drzave...da skemijate neki fora logo...mogu to i ja recimo...i da sve ove vase...spin cycles, metamedia, tribalizer itd budu kao jedna udruga...znam da svi imate neke ciljeve sa tim projektima no vise manje su oni isti...zasto se recimo na svakom vasem plakatu za trance party nebi pojavio jedan jedinstveni logo koji ce ljudi zapamtit...nije toliko bitno kako se party zove, bitno je da ima neki identitet...i po tome cete se probit i rulja ce vas zapamtit...rekoh vec prije...full support imate od mene sa sajtom...na jesen ce bit gro toga...sredit cu vam tako da cete sami preko neta stavljat najave gore...kao da pisete ovdje sad na forumu....

jedini bed sto se tice sajta je skemijat neki bolji i brzi prostor...biffel je reko da ima neki server na filozofskom faksu ili sta vec....dobro bi posluzio za galerije...

i treba platit .com domenu...115 kuna godisnje...ja sad platio iz svojeg depa....mislim to je stvarno mali novac i ako nas 5-6 da neke sitne pare otplacujemo to bez beda...eto...

We are the music-makers, And we are the dreamers of dreams, Wandering by lone sea-breakers, And sitting by desolate streams. World-losers and world-forsakers, Upon whom the pale moon gleams; Yet we are the movers and shakers, Of the world forever, it seems.
17.07.2002. 04:47
View Profile WWW
tee

Zakon o udrugama nalazi se u NN br.88 od 11.10.2001. Toga ima jako puno za procitat... Ja nemam vremena ni zivaca trenutno to proucavat. Ajmo se potrudit, neka svatko proba barem malo to skuzit, pa cemo za domacu zadacu napisat svoje vidjenje tog Zakona... Wink

Many dead animals in the past changed to fossils, while others preferred to be OIL.
17.07.2002. 11:26
View Profile
Dovla
Administrator

Rank: Tribe Spammer

NyanNyan

mogu ja staru pitat...ona je doktor prava  Mr. Green

We are the music-makers, And we are the dreamers of dreams, Wandering by lone sea-breakers, And sitting by desolate streams. World-losers and world-forsakers, Upon whom the pale moon gleams; Yet we are the movers and shakers, Of the world forever, it seems.
17.07.2002. 13:20
View Profile WWW
exebeche

Rank: Tribe Initiate

dakle, prema Zakonu o udrugama neke od najvaznijih pretpostavki koje moraju biti ispunjene da bi se osnovala udruga su slijedece: udrugu osniva najmanje tri osnivaca (prema starom Zakonu bilo je potrebno 10 osnivaca), udruga se osniva radi ostvarivanja zajednickih ekoloskih, kulturnih, socijalnih i brojnih drugih interesa i ciljeva (da sada ne nabrajam), ne smije se osnivati radi stjecanja dobiti, dakle mora biti neprofitna organizacija, a sva sredstva koja ostvari u tijeku svog djelovanja upotrebljava iskljucivo radi promicanja ciljeva radi kojih je osnovana...sredstva dobiva uplatom clanarina, doprinosa, darova, iz proracuna drzave, donacija od strane drzave (ako se radi o ciljevima koji su od interesa za RH)...

onda, udruga mora imati svoj Statut u kojem se moraju predvidejti sve njezine djelatnosti, nacin rada, predstavnici koji ce je zastupati, mora osnovati Skupstinu i to sve prije same registracije jer se sve to mora priloziti prilikom podnosenja zahtjeva za upis u registar udruga....registracija se vrsi pri zupanijskom uredu (ako se udruga osniva na lokalnom nivou), odnosno pri nadleznom tijelu uprave, Ministarstvu (ako se osniva na drzavnom nivou)...

na pitanje dali osnovati lokalnu ili drzavnu udrugu mislim da bi se prethodno trebali konzultirati s vec postojecim udrugama, tj. dali bi one bile zainteresirane za zajednicko udruzivanje, sto opet povlaci za sobom druge stvari (tko ce predstavljati takvu udrugu, raspraviti o eventualnim problemima koji bi se mogli pojaviti, da ne bi kasnije bilo tko je sto napravio, a tko nije, a trebao je i sl.  Mr. Green ) ...ili osnovati udrugu na lokalnom nivou (za sada) pa se kasnije udruzivati s drugim udrugama pod zajednickim nazivom...isto tako, udruga moze imati i svoje podruznice...

inace, nije bas da se bavim ovakvim stvarima (ustvari, uopce se ne bavim s osnivanjem udrugama  Neutral )...ovo je samo jedna interpretacija u kratko samog Zakona, a o potrebnim detaljima se lako, ako bude potrebe, informiram kod kolega koji to rade  Wink ...eto!

Tko neovlasteno posjeduje tvari ili pripravke propisom proglasene opojnim drogama kaznit ce se novcanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine....HA!
17.07.2002. 14:46
View Profile
Ratko

Rank: Tribe Shaman

Gustav

Samo lagana provjera kako to sve radi jel sam novi Embarassed  Embarassed  Embarassed

22.02. Hypnodelix@Mocvara
22 - 28.7. Lost Theory Festival @ Gračac
18.07.2002. 16:54
View Profile
3TT

oj ljudi:) ,ja doso. Vjerojatno me ne znate (sigurno), pa evo ovako: ja sam jedan mladi organizator partya na ovom nasem podrucju istocne Hrvatske (Osijek). 30.11.2001. napravio sam prvi party u klubu Vega (dj's: gAk, Veela -GOA.HU) i tako je pocelo. Vidite, vi, za razliku od nas Slavonaca imate goa partye, a mi ih nemamo ukoliko ih sami ne napravimo, pa tako 2 tjedna nespavanja i party je tu:). Ovo ljeto sam, potaknut prostorom koji sam na¹ao (ru¹evina Turske kule) odlučio da j vrijeme za open-air. Do sada su bila vec 2 na tom mjestu, a sutra je treći, pa sam mislio da bi bilo OK obavjestit vas u metropoli da se i kod nas (u crnoj rupi) pocelo nesto događat:))) Sve info o tome moći ćete pogledat za kojih tjedan dana na WWW.REGENERATION-PROJECT.ORG (ne pitajte kako sam dobio domenu)
....a sad kad sam vas već dovoljno izdavio htio bi samo reci da bi bilo ljepo kad bi se (jednom) sve lokalne trance udruge udru¾ile zajedno i oformile jednu dr¾avnu trance udrugu, ali nastavile djelovati i lokalno.
....thnx exebeche na pravnom savjetu jer ja sam ga dugo poku¹avao dobiti od mnogih ljudi koji sebe nazivaju pravnicima, a nisu mi uspjeli objasnit ni četvrtinu ovoga ¹to si mi ti sad pojasnio:)
....dakle, sutra na party (SHAMAN'S TEMPLE), a u ponedjeljek se zabavljam sa statutom i budućom registriranom udrugom:)
....fotke sa sutra¹njeg partya i video sa proslog cu poslat ganeshu ili nekom od vas na mail...nadam se da ce vam se svidjeti pa da na sljedeći dođete svi da se bakljamo zajedno!
ZNA LI NEKO KAKO SE ZOVE DRUGA STVAR PO REDU SA LIQUID CRYSTAL VISIONA? Laughing

(----)
20.07.2002. 04:28
View Profile WWW
hypnotic

hmm, nisam ga pogledao vec neko vrijeme, pa da nije mozda A New Way To Say "hooray"   Cool

22.07.2002. 09:51
View Profile
hypnotic

e da, kod nas ti nema goa partija, osim onog Rondalisa kod Dubrovnika... dakle samo psytrance sa dodatkom tech-a...  Wink  Malo smo PsyCookie otisli offtopic, ali evo obecajem necu vise....

22.07.2002. 09:52
View Profile
tee

Quote from: "PsyCookie"

....fotke sa sutra¹njeg partya i video sa proslog cu poslat ganeshu ili nekom od vas na mail

Fotke se salju iskljucivo Dovli, jer ih on stavlja na sajt, medjutim otisao je na more, pa sve to mora pricekati njegov povratak.
Malo strpljenja do jeseni! Wink
Lijepo je znati da imamo podruznicu na istoku, a uz to i jos nekoga tko je voljan slikati na partijima. Very Happy
Samo naprijed!

22.07.2002. 15:48
View Profile
exebeche

Rank: Tribe Initiate

Quote from: "PsyCookie"
oj ljudi:)
....thnx exebeche na pravnom savjetu jer ja sam ga dugo poku¹avao dobiti od mnogih ljudi koji sebe nazivaju pravnicima, a nisu mi uspjeli objasnit ni četvrtinu ovoga ¹to si mi ti sad pojasnio:)
....dakle, sutra na party (SHAMAN'S TEMPLE), a u ponedjeljek se zabavljam sa statutom i budućom registriranom udrugom:)

:

ma, nema na cemu psycookie, samo pitaj...i btw. ja sam female  Mr. Green
nego, nesto drugo me zanima, a to je ovi dj-i sto si ih spomenuo, tj.vidim da su madari (goa.hu)....kako si dosao do njih?

Tko neovlasteno posjeduje tvari ili pripravke propisom proglasene opojnim drogama kaznit ce se novcanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine....HA!
22.07.2002. 17:24
View Profile
Pages: [1]
TP.forum  |  Tribe gathering  | 

trans udruga u hrvatskoj (ili zgb)

Jump to:

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

2002-2011 © Trancepleme.com | Design by Dovla, coding by Psihodelikk