home info clanci recenzije galerije profili intervjui downloads linkovi forum mail impressum
Welcome, Guest. Please login or register.
14.11.2019. 06:46
82.243 Posts in 6.111 Topics by 1.195 Members
Latest Member: vladec
TP.forum  |  Tribe gathering  | 

Photoshop (vasi radovi/savjeti/podrska)

Pages: 1 ... 12 13 [14] 15 16 17
Stemajzl

Offline Offline | Gender: Male

Rank: Tribe Warrior

ili das soma kuna

ili skines piratsku verziju...

Blesav sam, a šta ću pizdu materinu.
22.02.2011. 15:09
View Profile WWW
psihodelikk
Guest
Stemajzl

Rank: Tribe Warrior

Tak vec da, to je onda ljepa investicija Smile

Blesav sam, a šta ću pizdu materinu.
22.02.2011. 19:53
View Profile WWW
Dovla
Administrator

Rank: Tribe Spammer

NyanNyan

s obzirom da se cijena bannera krecu od 600kn za osnovni slideshow slika pa do 2500 kn za animirani, nije losa investicija ako se time bavis Smile
mislim da malo pretjerujes sa ciframa, ili sam ja prejeftin xD

We are the music-makers, And we are the dreamers of dreams, Wandering by lone sea-breakers, And sitting by desolate streams. World-losers and world-forsakers, Upon whom the pale moon gleams; Yet we are the movers and shakers, Of the world forever, it seems.
22.02.2011. 20:19
View Profile WWW
deimos

ja bih isto rekao da su cifre pretjerane... za duplo il cak 2/3 pretjerane, zavisi kome radis...

SoundCloud  Deimos  Perfect Blind  Dual Barrel
22.02.2011. 20:47
View Profile WWW
psihodelikk
Guest
Dovla
Administrator

NyanNyan

hehe i 10 kn za litru benzina je pretjerano pa to ne znaci da se ne kupuje Smile

nemojte gledat koliko vi mislite da to vrijedi nego koliko to mozete naplatiti nekome kome to treba. ak firme naplacuju 700 kn+pdv mjesecno "odrzavanje facebook fan stranice", sto je par stotina eura za jedan banner? Very Happy
pa gledam cijenu s kojom sam baratao u godinu dana sto sam radio bannere, klijenti kojima sam radio bannere su bili PBZ, Citroen, Generali, Belje, Pik, Jamnica, Jana, Visa, MasterCard i jos par njih...2500 kuna za jedan animirani banner u flashu nebi nikad proslo...cifre su uglavnom ispod soma kuna s tim da ako ih je po 3-4 komada uvijek moras dat neki popust...sljedeci put kad te neko trazi banner salji ga meni Razz

We are the music-makers, And we are the dreamers of dreams, Wandering by lone sea-breakers, And sitting by desolate streams. World-losers and world-forsakers, Upon whom the pale moon gleams; Yet we are the movers and shakers, Of the world forever, it seems.
23.02.2011. 00:29
View Profile WWW
Richpa

Purifier Of The Stars

Komentari i kritike kao i uvijek poželjni Smile

01.03.2011. 17:37
View Profile WWW
gstarcev

Rank: Tribe Leader

@Richpa: Ne znam zašto ali u mom slučaju je baš bilo što zanimljivije i psihodeličnije i privlačnije od ovih 2d fraktala koliko su preisfurani već.. odbijaju me od toga da uopće bacim uho na išta što stoji iza njih više;
praktički, koju god random riječ ukucaš u google.images dobit ćeš kao rezultat bolji cover od tih fraktala  Mr. Green A da ne pričam da bi po mogućnosti umjetnost trebala biti originalna, u biti kreativna a fraktali sa kreativnošću imaju malo veze  Smile

Rant out.

EDIT: evo ti jedan link sa fraktalima za inspiraciju ako baš moraju biti fraktali u igri - http://www.skytopia.com/project/fractal/2mandelbulb.html

03.03.2011. 18:46
View Profile
Dovla
Administrator

NyanNyan

@Richpa: Ne znam zašto ali u mom slučaju je baš bilo što zanimljivije i psihodeličnije i privlačnije od ovih 2d fraktala koliko su preisfurani već.. odbijaju me od toga da uopće bacim uho na išta što stoji iza njih više;
praktički, koju god random riječ ukucaš u google.images dobit ćeš kao rezultat bolji cover od tih fraktala  Mr. Green A da ne pričam da bi po mogućnosti umjetnost trebala biti originalna, u biti kreativna a fraktali sa kreativnošću imaju malo veze  Smile
agreed...al ja bi reko kakva mjuza takav dizajn...u svakom slucaju mislim da je relativno ok izglancano to kaj posta...barem se da procitat...za mene je danas tipografija 90% dizajna

03.03.2011. 19:15
View Profile WWW
CybeRho

tipografija 90% dizajna
word.

isto nisam neki fan fraktala al npr. na ovome mi se svidjaju boje. pogodio si nijansu zelene u bulju. i dalje mi je onaj za pantheon najbolji.
prijedlog jedan za ubuduce; probaj vidjet kako ce ti ispast cover na kojem nije sve tako bolesno simetricno Wink

04.03.2011. 02:33
View Profile
Dovla
Administrator

NyanNyan

prijedlog jedan za ubuduce; probaj vidjet kako ce ti ispast cover na kojem nije sve tako bolesno simetricno Wink
moj savjet je vise jednobojnih povrsina, puno je lakse citati tekst na takvoj podlozi...to btw vrijedi za vecinu flyera koje vidam ovdje...nema mi gore nego kad netko stavi komad teksta i onda redom upali sve moguce blending opcije (gradient overlay, stroke, drop shadow, bevel etc)...

trazi se dobra kompozicija, izbor tipografije i izbor boja...kontrast je jako bitan...bolji efekt mi moze ostaviti dizajn sa dvije boje ako si pasu nego onaj sa 39043943...ako zelite dobar izvor inspiracije moj savjet je http://veerle.duoh.com/inspiration/ ...danasnji trendovi u dizajnu se dosta vrte oko ilustracija ali ima ovdje stvarno svega...i znam da nije trens dizajn ali velika vecina pravila u dizajnu ne ovise o tome sto radis

ono sto mi je ful ok u ovim coverima od richpe je sto su relativno dobro ispeglani...za razliku od primjerice ovakvih kriminalnih djela http://forum.trancepleme.com/index.php?topic=4892.0 gdje ne znam di bi poceo (i kako bi stao) sa kritikom

e i da...simetrija gets really old really fast

04.03.2011. 02:56
View Profile WWW
Richpa

Purifier Of The Stars

Hvala ljudi na kritikama i savijetima, naravno svatko ima svoj nekakav izbor kakvu grafiku voli vidjeti tako da ono postujem kada netko veli da nije ljubitelj 2D fraktala. No u svakom slucaju mogu za sebe reci da sam dosta vremena citao, gledao i proucavao neke osnove i da sam i dalje u toj fazi ucenja. Ono sto mi je za sada najbitnije jest da dizajn ima glavu i rep, da bez obzira na psihodelicnu pozadinu u smislu koncepta, ima tu nekakvu preglednost i citkost. Osobno najvise tezim tome da izbor fonta kojeg cu koristiti bude dobar i pogodjen, iskreno nikada nisam bio fan nekakvih kicastih/curly fontova koje svakodnevno se mogu vidjeti na vecini omota psy izdanja. Dakle po tom pitanju, misljenja sam da s jednostavnim i preglednim fontom mozes hrpu posla odraditi ako ga lijepo i uredno poslozis.

Izbor boja i kombinacija boja je isto tako veoma bitna stvar i uvijek izbjegavam one ultra sarene fraktale sa 2345 boje. Opcenito mi je dizajn zasnovan od 2-3 osnovne boje i njihov gradient za sada fav. i naravno, sto manje saturacije i kristavila, to bolje. Nadam se samo da ne vriste previse Smile A po pitanju simetrije, ne znam nekako sam stekao tu naviku da radim simetricne oblike i uzorke, mada bi mogao malo vise paznje posvetiti i samom rasporedu odredjenih elemenata.

Kako god bilo, ovo su uglavnom radovi namjenjeni za Neogoa izdanja i ponekada sto uradim sa strane, tako da nastojim izgraditi nekakav stil artworka koji ce se provlaciti kroz ta izdanja i da po tome budu prepoznatljivi. Evo nedavno sam radio ful dizajn za Phototropic records i Lost Buddha album koji bi trebao sada skoro izaci na CD-u i uzbudjen sam poprilicno i jedva cekam da mi stignu CD-ovi da vidim kako je to ispalo i na cemu jos bi trebao poraditi.

Uglavnom, hvala na komentarima i savijetima Smile

04.03.2011. 03:50
View Profile WWW
Dovla
Administrator

NyanNyan

Dakle po tom pitanju, misljenja sam da s jednostavnim i preglednim fontom mozes hrpu posla odraditi ako ga lijepo i uredno poslozis.
ovo je helvetica http://en.wikipedia.org/wiki/Helvetica ...font star preko 50 godina...it just works EVERYWHERE Smile

nebi vjerovao koliko puta ces proc 550 fontova i na kraju zavrsit na njemu Smile

oh...and if you use comic sans...I will come to your house...and I will cut you

04.03.2011. 03:53
View Profile WWW
Richpa

Purifier Of The Stars

Da, helvetica je prekrasan font - pregledan, jednostavan i citak, 'em kao sto velis star kao sam Isus.

04.03.2011. 03:55
View Profile WWW
Pages: 1 ... 12 13 [14] 15 16 17
TP.forum  |  Tribe gathering  | 

Photoshop (vasi radovi/savjeti/podrska)

Jump to:

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

2002-2011 © Trancepleme.com | Design by Dovla, coding by Psihodelikk