home info clanci recenzije galerije profili intervjui downloads linkovi forum mail impressum
Welcome, Guest. Please login or register.
17.07.2019. 05:21
82.238 Posts in 6.108 Topics by 1.195 Members
Latest Member: vladec
TP.forum  |  Tribe expressions  | 

Improvizirana imitacija kostura moguce Goa tracke - NA KLAVIRU :)

Pages: [1] 2 3
stevo

Offline Offline | Gender: Male

Rank: Tribe Leader

Pozdrav  Very Happy

da malo pojasnim naslov,isao sam snimit jednu od idea koje me vise puta tjedno operu u glavi , kako jos nisam u mogucnosti realizirat to u Cubaseu , na klaviru sam probao docarati track koji mi je sletio u glavu u tom trenutku.....

Na arrpeggia u pocetku bi stavio citar...i sa nekim jebenim orijentalnim padom u pozadini a sve zajedno sa dizalicom do glavne teme koja bi se ukazala al bez kicka i basslinea i na nekih 110 bpm,za glavnu temu bi odabrao neki jeben synth,glavna tema bi isla 12 takta,sa tim da je nepotpuna (kasnije ce ic cijela),poslije 12 takta teme koja bi nas pripremila za kick i bassline pocinje ritam al isto na 110 BPMa nakon koji bi se postepeno dignuo do negdje 145 (moja omiljena BPMaza) i ponovila se glavna tema na toj brzini sa acidnim pililicama u pozadini....
.....taj dio bi trajao 16 taktova pa bi bio klasicni goa break pa varijacija na glavnu temu sa poduplanim C-ovima u synthu glavne teme.....
.....poslije toga ide srednji dio koji,kao sto mozete cuti , obiluje arrpeggima u C-duru sa snizenom sekundom,mislim da bi to isto citar koristio al sa psihodelicnim zvukovima zajedno.....
.....taj bi dio trajao dobrih minutu i pol mislim nakon kojeg bi se opet vratio na 110 BPMa iz pocetka i pocela bi 2. tema za koju bi koristio zivu flautu...zvao bi nekog od frendova da mi to odsvira.... ritam bi bio neparan sa dvodjelnim ritmovima svaka 2 takta.....za ritam bi koristio neke orijentalne perkusije i razne zvecarke sa dodavanjem sve vise basa i kicka i kad se sve potrebno doda, bi se iz neparnog kontra ritma prebacilo u parni i pocelo bi opet ubrzavanje.....
.....taj dio bi trajao isto jedno pristojno vrijeme kad bi opet dizalicom dignuo natrag na 145 i pocele bi varijacije na temu u akordima....
.....poslije toga sam jos neku temu u sporijem ritmu izdrkario al mislim da bi se ona dala u nekoj drugoj traci iskoristit...ili ne....znati cu tek kad do tog djela dodjem....
.....poslije te teme ide klasican zavrsetak sa trilerom i tihim krajem......

za kraj......to je bila trenutna inspiracija (hvala Vule Mr. Green) a kako od nedavno imam digitalca reko da snimim to....mislim da je to bila odlicna idea (snimit) jer mi se ta glazbena idea kroz jedan dan  iskristalizirala u glavi i stvar si vrtim vec skoro 24 sata.....mislim da bi to moglo biti dobro.... Wink

...ima brdo fulanih nota (ipak je improvizacija,a ja nisam bas neki improvizator,nisam se puno bavio improvizacijom na klaviru,zapravo,jako malo..... Mr. Green) al mislim da cete skuzit kaj sam htio rec,to se sve ispravi i sredi u programu....a za LIVE se mora navjezbati naravno (teme...) i da....145 BPM djelove sviram malo brze od 145...cini mi se da ispod 155 nisu......malo sam se zanio...... Laughing

no tak... Very Happy bas me zanima vase misljenje o mogucnosti realiziranja te tracke i dali cujete to kaj sam odsvirao/napisao..... Cool

BOOM!  Very Happy

link : Stevo-Goa iMprovisation.rar
size: 38.34 MB
25.10.2008. 11:49
View Profile
Acidofil

Rank: Tribe Shaman

18db low pass resonant filter, non self oscillatin

haha !
fino fino  stevice
bas si mi fino ofarbo jutarnju kavicu!
nemam potrebe za drugacijim komentarima briem dae sve jasno

shalom Mr. Green

''Around emittent imagination''
25.10.2008. 12:18
View Profile WWW
stevo

haha !
fino fino  stevice
bas si mi fino ofarbo jutarnju kavicu!
nemam potrebe za drugacijim komentarima briem dae sve jasno

shalom Mr. Green

Shalom my friend Very Happy
25.10.2008. 12:19
View Profile
psihodelikk
Guest
twisted_medicine

PsYhIjAtRiJa

odlično!

|    -|-    |
25.10.2008. 12:46
View Profile
stevo

Hvala momci!  Mr. Green
25.10.2008. 13:07
View Profile
InNEr
Global Moderator

Rank: Tribe Spammer

profesionalni amater

ivo pogorelić my ass

go stevo!

np Chi-A.D. - Liquid Neon Sky

...a jednom sam htio plesati, kao što još nikada nisam plesao:
...htio sam plesati preko čitava neba...
25.10.2008. 13:20
View Profile
stevo

Hahahahahahaha...... Mr. Green

nije bas tako,al tnx stari Very Happy
25.10.2008. 13:34
View Profile
kuvajt

kak god da je,dobro je....keep up  Boo hoo!

The Spice Must Flow!
25.10.2008. 13:37
View Profile
stevo

kak god da je,dobro je....keep up  Boo hoo!

hvala i tebi.... Very Happy

treba sad to u gou pretvorit.....jedva cekam....... Mr. Green
25.10.2008. 13:42
View Profile
kuvajt

nema na cemu    i ne sumnjam da ce transformacija bit izvanredna it 

The Spice Must Flow!
25.10.2008. 13:50
View Profile
stevo

nema na cemu    i ne sumnjam da ce transformacija bit izvanredna it 

ma hoce,sam da rijesim tehnikalije i to znanje i automatizaciju bit ce svega i svacega..... Very Happy

a kaj jel cujete bas pricu kaj sam napisao,jel se moze to napisano prepoznat u svirci? ja cujem,al to nemora znacit da i drugi cuju....to je isto kao kad netko vidi neku situaciju negdje ( koja nemora bit ili znacit takva) a drugi mozda nevide.... Wink

EDIT: upravo sam skuzio da ovi iz rapidsharea imaju novu foru i da se nemoze downloadat vise od 10 puta osim ak nemas Collectors account,idem uploadat negdje drugdje sad......bit ce link za 20tak minuta..... Very Happy

EDIT 2: uploadano na filefactory.....idem vjezbat... Mr. Green
25.10.2008. 14:00
View Profile
Electrica

Sloboda narodu

Aj da mi to vidimo hehehe  Razz

Stevane,sve što si reko gore to si i napravio.traku imaš kaj najbolje sad je sam moramo u Cubase pretočit što uopče neče bit neki bed  Mr. Green uz takve melodije sam fali dobar ritam i bass i dobar synt hmmm možda i virus he he,za početak neki vst a kasnije sam virusa grunemo i eto trake  Mr. Green
Svaka čast nisam znao da tak dobro inproviziraš  Mr. Green Twisted Evil Twisted Evil zakon,stevane
Jedva čekam jebemu da dođeš da rasturimo moj m-audio po šavovima  Mr. Green bit če bombastično.
Btw takve goa note sam mislio da se sviraju,he he,kužimo se  Mr. Green

My form is mystic, but my heart is pure,you'd better believe what I say I am the Necromancer.I cast deep spells and potent I am a Seerof the Real.My forces work against evil, for I love all I feel.ॐ
http://www.myspace.com/cosmicflower
http://www.myspace.com/shidarthaproject
http://www.youtube.com/watch?v=Sn2t0ltjP1s&feature=related
25.10.2008. 15:54
View Profile WWW
deimos

haha aj bas me zanima kak ce to zvucat u stvari Wink

SoundCloud  Deimos  Perfect Blind  Dual Barrel
25.10.2008. 16:04
View Profile WWW
vulefu

ti se stevo kloni syntheva, dawova, mixera, zvucnih kartica i tome slicno za dobrobit drzave Very Happy Wink

ko trese kameru na pocetku i kraju ? ? Very Happy Very Happy

thinking about muuuuu ..
25.10.2008. 16:06
View Profile
Pages: [1] 2 3
TP.forum  |  Tribe expressions  | 

Improvizirana imitacija kostura moguce Goa tracke - NA KLAVIRU :)

Jump to:

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

2002-2011 © Trancepleme.com | Design by Dovla, coding by Psihodelikk