home info clanci recenzije galerije profili intervjui downloads linkovi forum mail impressum
Welcome, Guest. Please login or register.
10.12.2019. 19:52
82.243 Posts in 6.111 Topics by 1.195 Members
Latest Member: vladec
TP.forum  |  Tribe Bazaar  | 

P: ili M:Alesis SYNTH + Bitstream MIDI, Full synthesis and live control setup

Pages: 1 ... 4 5 [6] 7
x-rayz

Offline Offline | Gender: Male

Rank: Tribe Shaman

da king

ma znam da ne funkcionira kugla, to je bilo cisto radi usporedbe sa zvucnicima..
al ovo drugo sta kazes da zvuk ide van, to bi znacilo da onda ovi G2 i geneleci nemaju nikakvu svrhu osim sto dobro izgledaju i sa time se ne slazem..
visoke frekvencije idu ravno van iz zvucnika, znaci kao na slici tvojoj, ali niske frekvencije se sire ravnomjerno, zato se subwooferi najcesce stavljaju u sredinu.. e sad, ako prihvatis moju tvrdnju da se zvuk siri i sa suprotne strane zvucnika, onda ti je logicno zasto zvucnike stavljaju u kucista, inace bi kucista za zvucnike bila apsolutno nepotrebna..
No kako se te niske frekvencije nebi rasprsivale uzalud, postoje kucista i ona osim sto sprijecavaju da zvuk ide iza  (sto bi pogorsalo akustiku u sobi) jos uz to i iskoristavaju tu snagu koja bi se inace nepotrebno rasipala a to rade s pomocu bass tuba/bufflera/mufflera iliti po domace spulje.. Znaci umjesto da ide iza, zvucnicka kutija preusmjerava zvuk tako da sve ide prema naprijed, sto mozes provjeriti ako stavis glavu na spulju, odma ces osjetit kako ispuhuje zrak..  E sad zasto su meni moji RP8 bolji od ovih novih, upravo zato sto imaju bolju spulju..
Neki zvucnici nemaju spulju uopce, nego je to rijeseno sa tunelima unutar kutije te se zvuk totalno rasprsi i izgubi snagu.. Meni je to bacanje struje.. Ja volim dobru spulju.. Fostex ima opasne spulje..

http://www.myspace.com/xrayzproductions

"Zvali su iz Twisted-a, mole te da se vratiš među njihove artiste. Posford ne može spavati jer zna da te možda traži neki drugi label"
Draco

"iksrejz je u biti chak noris produkcije"
Karahana
24.02.2009. 15:01
View Profile WWW
deimos

Rank: Tribe Spammer

Imam srece sta sam kupio zadnju seriju ovih kockastih inace bi sad zbog izgleda morao zrtvovati dobar zvuk..

Isuse kriste i marijo daj prestani govna proljevat LOL

SoundCloud  Deimos  Perfect Blind  Dual Barrel
24.02.2009. 15:44
View Profile WWW
x-rayz

da king

Fala bogu da su bolji. A i 10-15g su noviji model. (mislim da je prva serija iz 1994.)
ccc
nema frke ja cu prestat al daj nemoj ni ti onda vidis da se lako povodim  Mr. Green

"Zvali su iz Twisted-a, mole te da se vratiš među njihove artiste. Posford ne može spavati jer zna da te možda traži neki drugi label"
Draco

Karahana
24.02.2009. 16:33
View Profile WWW
t0c

sy, pa ne misliš valda ozbiljno da zvuč.kutija nije bitna?

sve bu fajn nakraju
24.02.2009. 16:36
View Profile
deimos

sy, pa ne misliš valda ozbiljno da zvuč.kutija nije bitna?

Najbolje je kad su u plastici tutto kompleto e Mr. Green

24.02.2009. 16:40
View Profile WWW
x-rayz

da king

BTW sy, ak jos nisi vidio trapezoidne zvucnike evo ti pa gledaj..

Draco

Karahana
24.02.2009. 16:47
View Profile WWW
vulefu

thinking about muuuuu ..
24.02.2009. 18:36
View Profile
x-rayz

da king

Sy ili malo bolje zapni u toj ljubljani i primi se stola ili nemoj bezveze bacat lovu dok ja tu drzim besplatne lekcije predavanje.gif

Draco

Karahana
24.02.2009. 19:09
View Profile WWW
drashan

Rank: Tribe Warrior

X , daj se nemoj sramotiti s tim Geminijem.. Ak vec dajes neki primjer nek to bude bar na nivou.. Wink
24.02.2009. 19:35
View Profile
x-rayz

da king

Je al taj je jos i najbolji od trapezoida, kaj da mu drugo postam kad jos jedino boom boxevi za auto su trapezoidni i oni podni zvucnici kaj na stage dodu..
Al pusti ti, da imam ove geminije i da ih stavim na prozor i okrenem na cestu.. Skupili bi se zacas ljudi na cesti.. I policija  Smile

Draco

Karahana
24.02.2009. 20:18
View Profile WWW
sy

(. Y .)

ma znam da ne funkcionira kugla, to je bilo cisto radi usporedbe sa zvucnicima..
al ovo drugo sta kazes da zvuk ide van, to bi znacilo da onda ovi G2 i geneleci nemaju nikakvu svrhu osim sto dobro izgledaju i sa time se ne slazem..
visoke frekvencije idu ravno van iz zvucnika, znaci kao na slici tvojoj, ali niske frekvencije se sire ravnomjerno, zato se subwooferi najcesce stavljaju u sredinu.. e sad, ako prihvatis moju tvrdnju da se zvuk siri i sa suprotne strane zvucnika, onda ti je logicno zasto zvucnike stavljaju u kucista, inace bi kucista za zvucnike bila apsolutno nepotrebna..
No kako se te niske frekvencije nebi rasprsivale uzalud, postoje kucista i ona osim sto sprijecavaju da zvuk ide iza  (sto bi pogorsalo akustiku u sobi) jos uz to i iskoristavaju tu snagu koja bi se inace nepotrebno rasipala a to rade s pomocu bass tuba/bufflera/mufflera iliti po domace spulje.. Znaci umjesto da ide iza, zvucnicka kutija preusmjerava zvuk tako da sve ide prema naprijed, sto mozes provjeriti ako stavis glavu na spulju, odma ces osjetit kako ispuhuje zrak..  E sad zasto su meni moji RP8 bolji od ovih novih, upravo zato sto imaju bolju spulju..
Neki zvucnici nemaju spulju uopce, nego je to rijeseno sa tunelima unutar kutije te se zvuk totalno rasprsi i izgubi snagu.. Meni je to bacanje struje.. Ja volim dobru spulju.. Fostex ima opasne spulje..
waveleight od dubokih je i preko nekoliko metara (ovisi koliko se duboko ide, to vise) te tu komadic drva nece nes utjecati da ih pomuti, al se stvara pritisak koji izlazi na "spulju" i zato imas te rupe..
a sam izgled zvucnika, ne kazem da nema utjecaja na zvuk, al on nije toliko bitan koliko npr. akustika prostorije, and that's my point LOL

trapezoidni zvucnici se vise nego manje koriste u PA sistemima, cisto zato kad bi se slagali jedan do drugog, da se dobije neki kvazisferni oblik koji ce omoguciti sirenje zvuka iz svih zvucnika zajedno na sto sire podrucje, pogledaj npr. kak to izgleda na koncertima metalike lol =P a oni sta dodju na stage, moraju biti upereni prema izvodjacu da cuje (takozvani stage monitori) sta se zbiva, jer ako su polozeni na pod pod 90 stupnjeva, ovaj nebi ili bi vrlo slabo cuo visoke frekve...

lol, moram nazad na predavanje tak da cu opsirnije odgovorit ako ce mi se dat kad stignem nazad u zege =P

http://www.youtube.com/watch?v=lx3qL4kvmMo&feature=channel
i don't know what they'r saying, but the way they say it makes me keep watching =)
24.02.2009. 21:02
View Profile
x-rayz

da king

waveleight od dubokih je i preko nekoliko metara (ovisi koliko se duboko ide, to vise) te tu komadic drva nece nes utjecati da ih pomuti, al se stvara pritisak koji izlazi na "spulju" i zato imas te rupe..
Ma koji komadic drva, ova gamad sta ja imam imaju 15 kila zeljeza, kroz to ni tenk nebi proso, kamoli bass
a sam izgled zvucnika, ne kazem da nema utjecaja na zvuk, al on nije toliko bitan koliko npr. akustika prostorije, and that's my point LOL
hehe dobar ti je point.. jesi cuo deimos, valjda znas covjek sa SAE, sta ce ti te ruznoce u sobi kad su karakteristike iste Razz
trapezoidni zvucnici se vise nego manje koriste u PA sistemima, cisto zato kad bi se slagali jedan do drugog, da se dobije neki kvazisferni oblik koji ce omoguciti sirenje zvuka iz svih zvucnika zajedno na sto sire podrucje, pogledaj npr. kak to izgleda na koncertima metalike lol =P a oni sta dodju na stage, moraju biti upereni prema izvodjacu da cuje (takozvani stage monitori) sta se zbiva, jer ako su polozeni na pod pod 90 stupnjeva, ovaj nebi ili bi vrlo slabo cuo visoke frekve...
znam na kaj mislis, dok ih postave na pod prema artistu da mu budu usmjereni fino..
il dok ih vjesaju na lance pa zakrive prema rulji, isto sjedne fino..
lol, moram nazad na predavanje tak da cu opsirnije odgovorit ako ce mi se dat kad stignem nazad u zege =P
cek uzeo si onaj duzi kurs i zivis tu a tamo ides na predavanja? pa jel stignes? ja se nisam upisao jer sam brijao da bi trebao na godinu dana u ljubljanu otic a neda mi se sljaku tam trazit i aklimatizirat se..

Draco

Karahana
24.02.2009. 22:35
View Profile WWW
sy

(. Y .)

Ma koji komadic drva, ova gamad sta ja imam imaju 15 kila zeljeza, kroz to ni tenk nebi proso, kamoli bass
hmm... zeljezo je visokoreflektivna materija... a tu su i neka magnetska polja Rolling Eyes

a sto se tice sae-a, stigne se i dangubarit ak oces LOL
naslo se nas par pa idemo autom na predavanja tak da sam tam sam dva puta godisnje. ak bi uzeo jednogodisnji, predavanja bi ti bila tak da ne bi mogao nac ni sljaku nit putovat svaki put  Wink

http://www.youtube.com/watch?v=lx3qL4kvmMo&feature=channel
i don't know what they'r saying, but the way they say it makes me keep watching =)
25.02.2009. 00:15
View Profile
deimos

jesi cuo deimos, valjda znas covjek sa SAE, sta ce ti te ruznoce u sobi kad su karakteristike iste Razz

Um, to like nije jedina razlika..? LoL

25.02.2009. 01:36
View Profile WWW
PSYLLUMINATION

Rank: Tribe Member

ja bi poludio od svih tih informacija... Smile

25.02.2009. 04:09
View Profile
Pages: 1 ... 4 5 [6] 7
TP.forum  |  Tribe Bazaar  | 

P: ili M:Alesis SYNTH + Bitstream MIDI, Full synthesis and live control setup

Jump to:

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

2002-2011 © Trancepleme.com | Design by Dovla, coding by Psihodelikk