home info clanci recenzije galerije profili intervjui downloads linkovi forum mail impressum
Welcome, Guest. Please login or register.
12.08.2020. 21:27
82.251 Posts in 6.118 Topics by 1.195 Members
Latest Member: vladec
TP.forum  |  Tribe expressions  | 

X-Rayz - Timetrip

Pages: 1 [2] 3 4 ... 18
Karahana
Moderator

Offline Offline | Gender: Male

Rank: Tribe Spammer

SY.... Ma jebanje u oko!!!

Ima link za myspace u potpisu..

Aha. My bad. Na zalost vec sam poslusao stvar. Very Happy

Zganaca ocito nisi puno jeo jer stvar ti je pod 1. genericna do bola (malo prodrkaj po VSTima) - defaultni preseti nisu bas kul i ja cujem default ugliness a bavim se produkcijom ne. 2. stilski krvavo nedefinirana (kaj je to psytrance, eurotrance, progressive?!) i 3 (ovo cak i nije neki bed) zvuk je mrvicu u banani. I btw, nemoj se izvlaciti na kompresiju jerbo 128 mp3ca je dovoljno da se cuje stvar i produkcija iste, kol'ko ja znam slusanje na losim zvucnicima sa kompresijom je standardni test stvari nakon mixdowna u studiju. Zganci anyone? Smile

Postani hacktivist! --> hacklab01 @ AKC Medika
17.02.2009. 10:45
View Profile
vulefu

neko vrijeme al me mucilo prestekavanje kablova.. Kak je on tebi spojen?

nekoristim njega al bi volio jer neam kante jos jedne a inace koristim analyser koji sam dobio uz zvucnu i radi na onu DSP foru ( http://www.rme-audio.com/english/digicheck/totalyser.htm ) kao standalone pa imam dual monitor i on mi je na drugom monitoru dok mi je na jednom monitoru samo cubase pa neke plugove tipa vu metra etc. prebacim jos na taj drugi monitor..

sa tim analyserom sam vidio o cem se radi u traci i potvrdio svoje misljenje gledajuci u njega sto se dogadja..
stavi tu traku i pogledaj ju na analyseru onda uzmi neku drugu traku od nekoga pa pogledaj razliku u levelima freqvencija i onda si stimaj tak nekak da bude podjednako dok radis..

i jos jedna stvar postuj ovaj zakon jer se godinama utvrdilo da je najbolji , znaci za nas vrijedi K-14 kao producente..
http://www.wikirecording.org/K_System -pa onda tek stavis limiter na master kad si gotov sa trakom da malo bude glasnije Smile

thinking about muuuuu ..
17.02.2009. 10:57
View Profile
x-rayz

Rank: Tribe Shaman

da king

Zganci anyone? Smile
1. ocito da nemas dobar sluh, jer to nisu vsti nego hardware synth i svaki zvuk sam sam napravio, zato i je suha stvar i nema puno traka jer mi se nije dalo natrpat tisucu vstova sam da bude "interesantno" u jednu stvar ko sto neki ovdje to rade..
2. stil je moj osobni, znaci jedinstven, novi stil kakvog nema jos, ja ne radim po principu copy paste my favourite artist nego radim bez influenca, musika je da se stvara a ne da se kopira..

ovo sta je vule rekao za kick da je distorziran, jedino to prihvacam jer mi je mozda ostao aktiviran send efekt, al gotovo sam siguran da sam ga iskljucio.. a sto se kompresije tice, poslusaj malo french housa pa ces cut sta znaci kompresirano..
A stil je, kao sto sam definirao neki, progressive full-on cross over s elementima tribala..
U principu inace radim progressive trance, al ovo sam nesto poceo gou, pa sam zabrijo na full on, drugi dan sam malo chillao pa je i malo proggy.. U svakom slucaju nisam iskopirao nikoga, sve je autenticno i mojih ruku dijelo i s obzirom da je zavrsena u tri dana jos je i dobro ispala.. Treba samo mastering jos puknut i odsjec sub na 30 Hz i jos koju sitnicu al neda mi se petljat vise..

E da, sta se zganaca tice, evo sad sam se vratio s gableca (i pogodi sta je bilo za klopu :-)

E al kako me piknes s ovim default presetima, pa da se bavis produkcijom znao bi da defaultni preseti dobro zvuce samo kad se prezentiraju solo, a u principu ih 90 posto ne mozes iskoristiti za produkciju te ih u najmanju ruku moras editirati..

Ali zapravo, kad malo drugacije okrenem, pa ti i jesi u pravu, preset koji sam koristio i koji uvijek koristim i je bio tocno tog naziva Default, i to je obicna sinusoida koji ide piiii, iz toga krecem da bi dobio ove distorzirane zvukove.. Par sati za svaki zvuk.. Radio sam i banke presetova za neke VST-ove.. No ne mogu reci da idem u tolike krajnosti pa da obrisem sve factory presete, dobro dodu kao startna tocka da dobijes na vremenu..

A Vule, ovaj K-14 zakon ti vrijedi za neke druge zanrove, u progressive trancu ti je pravilo K-9..
I jos da napomenem samo da stvar nema nikakav limiter, znaci tako je smiksana da joj ne treba limiter uopce..
Al budem ju prosao sa FFTom, rekao sam da mi je jucer stigao jedan kvalitetan.. I parametricni EQ bez kojeg nisam mogao maknut low end.. Imam jedan dobar filter al to bi promijenilo harmonike pa to nisam htio koristiti za sub..

http://www.myspace.com/xrayzproductions

"Zvali su iz Twisted-a, mole te da se vratiš među njihove artiste. Posford ne može spavati jer zna da te možda traži neki drugi label"
Draco

"iksrejz je u biti chak noris produkcije"
Karahana
17.02.2009. 11:21
View Profile WWW
vulefu

Treba samo mastering jos puknut i odsjec sub na 30 Hz i jos koju sitnicu al neda mi se petljat vise..

lega kod tebe nema nist tamo negdje ispod 80 herca - prazno, pogledaj si na analyseru Wink
bass lajni si pokidao fundamente, kick je prekompresiran, stvar ti prakticki ori u mulju sto ubija usi.. nisi dobro eqvao hipass-low cut filterom sve si pojeo i otisao predaleko..

thinking about muuuuu ..
17.02.2009. 11:25
View Profile
BronZe

٩(-̮̮̃-̃)۶ PICEK!

a bome ti se i taj "hardware" pokvario? ili si nevjestim rukovanjem dobio gen. preset iz Vanguarda? Hmh, ma vjerovatno si to i htio.

internet marketing
atom based and amphetax
do drugs. meet new friends. do your friends. meet new drugs.
17.02.2009. 11:29
View Profile WWW
Karahana
Moderator

Ak je to hardver onda je stvarno los hardver... Hardver zvan Vanguard. Very Happy Aster?

17.02.2009. 11:30
View Profile
BronZe

٩(-̮̮̃-̃)۶ PICEK!

Smells like asterfield..

internet marketing
atom based and amphetax
do drugs. meet new friends. do your friends. meet new drugs.
17.02.2009. 11:31
View Profile WWW
deimos

1. ocito da nemas dobar sluh, jer to nisu vsti nego hardware synth i svaki zvuk sam sam napravio, zato i je suha stvar i nema puno traka jer mi se nije dalo natrpat tisucu vstova sam da bude "interesantno" u jednu stvar ko sto neki ovdje to rade..

Ovo ti je glupa izjava, HW ne podrazumjeva da se netko zna sluziti s njime. Ako i zna napraviti dobar synth, to ne znaci nuzno da ga zna dobro obraditi/efektirati. I btw i ne mora traka biti natrpana, nekad je less=more, al to u tvom slucaju IMO nije

2. stil je moj osobni, znaci jedinstven, novi stil kakvog nema jos, ja ne radim po principu copy paste my favourite artist nego radim bez influenca, musika je da se stvara a ne da se kopira..

I to je ok sam ti imaj svoj stil i budi originalan, al da to onda na nekaj i zvuci. Al si spike "novi stil kakvog nema jos" nabij slobodno u guzicu. Previse sam ljudi cuo da koristi tu foru da bi prikrilo svoje neznanje u prdukciji Razz

sto se kompresije tice, poslusaj malo french housa pa ces cut sta znaci kompresirano..

Nije bitno cak ni koliko je kompresirano ako je DOBRO kompresirano. Sidechain i teski filteri neces naci samo u french houseu jeboga ja... Sidechain kompresija se otkad koristi u tranceu (i pritom ne mislim samo na kick/basliniju)
Poslusaj si Vibrasphere noviji da cujes kako se radi DOBRA sidechain kompresija... Savjet.

A stil je, kao sto sam definirao neki, progressive full-on cross over s elementima tribala..

Hm, meni to vise zvuci kao "ah jebala bi se a da ne udje"... Fuzija stilova je ok ak se zna isfurati... I ima goasticnih fullon stvari i drugih kombinacija stilova (ma gad demn poslusaj novog Perfect Strangera, eto prve asocijacije) al brate ovo ne zvuci bas dobro stogod bilo...

sve je autenticno i mojih ruku dijelo i s obzirom da je zavrsena u tri dana jos je i dobro ispala.. Treba samo mastering jos puknut i odsjec sub na 30 Hz i jos koju sitnicu al neda mi se petljat vise..

Izvrsno, a sad back to the drawing board... A ak se ne mislis njome vise bavit onda ti po meni komotno stvar moze ic u rec.bin... Jer ovo je sve samo ne dovrseno, i to ono... Stvar ti mozda je "autenticna", al ti je i genericna...

SoundCloud  Deimos  Perfect Blind  Dual Barrel
17.02.2009. 11:37
View Profile WWW
deimos

Ak je to hardver onda je stvarno los hardver... Hardver zvan Vanguard. Very Happy Aster?

Pa vidis da na plac podforumu prodaje neki alesisov synth i jos nekaj..

Uf, Vulefuove pribojazni se sve vise ostvaruju....

17.02.2009. 11:39
View Profile WWW
x-rayz

da king

Lead je samo hardware, ovaj distorzirani lead..
Ostalo su vsti i moguce da ima jedan vanguard al nije sigurno tvornicki preset..

"Zvali su iz Twisted-a, mole te da se vratiš među njihove artiste. Posford ne može spavati jer zna da te možda traži neki drugi label"
Draco

Karahana
17.02.2009. 11:40
View Profile WWW
Karahana
Moderator

Pa cuj ne znam onda Vanguard fakat dobro emulra gate i zvuk od tog Alesisa... Sounds like generic crap to me kako got okrenes. Nebi nista reko da se nije lik poceo dizat u nebesa. Very Happy Prihvatit kritiku, nasmijat se i rec OK meni je zakon, ak tebi nije ko te jebe a ne glumit inovatora i revolucionara. Rolling Eyes

17.02.2009. 11:40
View Profile
deimos

+ zanimljivo mi je kako jedan tabla sample odmah podrazumjeva elemente tribala..

17.02.2009. 11:45
View Profile WWW
x-rayz

da king

Pa vidis da na plac podforumu prodaje neki alesisov synth i jos nekaj..

Uf, Vulefuove pribojazni se sve vise ostvaruju....
kakve pribojazni? Je to je taj Lead synth, ova distorzirana linija sta ide.. I to je radjeno iz defaultnog preseta.. Naime htio sam skinut ovaj lead
http://www.youtube.com/watch?v=YP_XG08JHyw
al sam se malo zanio i ispalo je nesto sasvim deseto..
E a za ovog Perfect strangera, evo sljedeca stvar i skinut cu ga samo tako.. Al bez veze mi je to drzat se nekih granica ko pijan plota..
A i ovo isto za gate, to je posebni gate efekt i to mozes dobit sa svakim gateom, i malo je "genericna", tocnije receno ima te old school isfurane zvukove iz 80 sta ste culi tisucu puta.. Al to i je bila brija.. A tribal, pa meni je svaka stvar sta ima bilo congu, bilo tablu il sta vec tribal.. Ne znam kak ti to definiras, i bas bi volio da netko definira to sta ja radim jer ni ja to nemrem strpat nigdje..
Al evo poslusajte kakve sam gluposti prije radio, ja bi rekao da mi je ovo jos i najbolje do sad..

Draco

Karahana
17.02.2009. 11:46
View Profile WWW
vulefu

kakve pribojazni?

to je mala tajna Very Happy odnosno tajna koju ti ustvari pokusavamo objasniti ali ju ti ne prihvacas iz nekakvih razloga Smile Wink

thinking about muuuuu ..
17.02.2009. 11:50
View Profile
deimos

A i ovo isto za gate, to je posebni gate efekt i to mozes dobit sa svakim gateom

malo je "genericna", tocnije receno ima te old school isfurane zvukove iz 80 sta ste culi tisucu puta..

Lik, skaces sam sebi u usta, daj se odluci kaj oces rec...

Ma joj, asterfild-sindrom..

17.02.2009. 11:56
View Profile WWW
Pages: 1 [2] 3 4 ... 18
TP.forum  |  Tribe expressions  | 

X-Rayz - Timetrip

Jump to:

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

2002-2011 © Trancepleme.com | Design by Dovla, coding by Psihodelikk