home info clanci recenzije galerije profili intervjui downloads linkovi forum mail impressum
Welcome, Guest. Please login or register.
17.04.2021. 12:19
82.268 Posts in 6.119 Topics by 1.195 Members
Latest Member: vladec
TP.forum  |  Tribe gathering  | 

Zvijezde | Zvijezdja | Planeti | Galaksije | Astronomija

Pages: 1 ... 4 5 [6]
Richpa

Offline Offline | Gender: Male

Rank: Tribe Spammer

Purifier Of The Stars

Saturnov Titan i Jupiterova Europa su jedina dva realna mjesta u nasem sustavu za nesto takvo. S obzirom da je rijec o Cassiniju (koji je proucavao Saturn i njegove satelite) moguce je da ce objaviti sutra da su pronasli neke jednostavne mikro-organizme.

01.12.2010. 21:40
View Profile WWW
ROX

Rank: Tribe Warrior

Goa <3

Ima jos par mogucih kandidata, al ta dva jesu najrealnija, plus Rhea i Triton koji su krcati ledom i imaju nekakvu jadnu pseudo-atmosfericu.

tribe of šejvers

http://www.rox-unreal.net/ ~
04.12.2010. 01:56
View Profile WWW
Richpa

Purifier Of The Stars

Ima jos par mogucih kandidata, al ta dva jesu najrealnija, plus Rhea i Triton koji su krcati ledom i imaju nekakvu jadnu pseudo-atmosfericu.
Kao i sto sam velis, atmosfera im je pretanka, imho sudeci prema svemu Titan je najpogodniji egzo(planet) pardon satelit za nekakve buduce naseljavanje Smile)))

04.12.2010. 03:17
View Profile WWW
psihodelikk
Guest
Dovla
Administrator

NyanNyan

dna tih mikroba umjesto fosfora (kao nas dna) ima arsen koji je za nas toksican.
http://xkcd.com/829/

We are the music-makers, And we are the dreamers of dreams, Wandering by lone sea-breakers, And sitting by desolate streams. World-losers and world-forsakers, Upon whom the pale moon gleams; Yet we are the movers and shakers, Of the world forever, it seems.
04.12.2010. 20:43
View Profile WWW
Thinker Bell

Offline Offline | Gender: Female

Rank: Tribe Member

One, two, three, four, we are LOST

Hihihi

Lassie, vrati se kući. Skuvala sam ti pašta šutu.
04.12.2010. 23:21
View Profile
Richpa

Purifier Of The Stars

p.s. egzo=izvan (grč.). titan je u nasem solarnom Wink
Yup, moja greška s ''egzo'', hvala na ispravku Wink. Nego osvrnuo bih se na ovu priču s arsenom kao elementom koji je zamjena za fosfor, zapravo to i nije neka posebna novina, pogotovo zato jer koliko sam u zadnjih par dan upratio ta istraživanja su se naveliko vršila do prije par godina, no eto sada je napokon potvrđeno nešto takvo. Nadam se samo da će to isto tako biti od koristi astrobiolozima u daljnjim istraživanjima po pitanju Titana i Europe, kontam da bi ova saznanja mogla uvelike promjeniti i njihov pristup.

10.12.2010. 01:42
View Profile WWW
Pages: 1 ... 4 5 [6]
TP.forum  |  Tribe gathering  | 

Zvijezde | Zvijezdja | Planeti | Galaksije | Astronomija

Jump to:

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

2002-2011 © Trancepleme.com | Design by Dovla, coding by Psihodelikk