home info clanci recenzije galerije profili intervjui downloads linkovi forum mail impressum
Welcome, Guest. Please login or register.
07.08.2020. 16:58
82.251 Posts in 6.118 Topics by 1.195 Members
Latest Member: vladec
TP.forum  |  Tribe expressions  | 

Komp, live, zujanje, faza, napajanje...

Pages: [1] 2 3
PSYLLUMINATION

Rank: Tribe Member

Znate ono zujanje kad je laptop ukopčan u struju... Ajd ok to sam riješio, traku preko sredine utikača i ubio uzemljenje, negdje zuji ne. Dobro, ima baterija, traje oko 2 sata, dovoljno za koncert...

Ali... kako da to sredim na kompu? Nosio nedavno komp na koncert i isto zujalo ko na laptopu, samo nema baterije ovaj puta da me spasi Smile Probao sam sa izolirkom na utikač, isto zujanje, ne valja. Ima li kakav način da to riješim jednom zauvijek, a ne da nosim cijeli komp da bi na tonskoj skužio da sam ga bezveze nosio, zajedno sa kljavom od 20 kila koju spajam preko MIDIja... :I

Ak ko zna nek kaže, što prije po mogućnosti jer sviram za koji dan u močvari...

Fala! Rojs

18.05.2009. 23:44
View Profile
deimos

Offline Offline | Gender: Male

Rank: Tribe Spammer

Da nije los trafo na zvucnoj kartici? Ili na napajanju od kompa.. Ja sam imao taj problem kad sam kupio aktivne monitore, maudio kartica ima los trafo (jer je u njoj, a ne dolje u adapteru). Samo sam kupio bolje tj skuplje audio kabele i rijesio sam problem Smile Tj kad pojacam do ibera cuje se hum al ta snaga mi nimalo ne treba  Mr. Green

Ugl imas za kupit magnete koji micu 50 i 60 Hz hum. kroz njih napravis omcu od kabela od napajanja i trebalo bi rijesit problem. Jedino ne znam di ih ima za kupit Neutral

SoundCloud  Deimos  Perfect Blind  Dual Barrel
18.05.2009. 23:52
View Profile WWW
N.

Rank: Tribe Warrior

Probaj rijesit problem s feritnom jezgrom.

VESLAJ! GONJAJ!!
19.05.2009. 01:04
View Profile
Hikaru

Znate ono zujanje kad je laptop ukopčan u struju... Ajd ok to sam riješio, traku preko sredine utikača i ubio uzemljenje, negdje zuji ne. Dobro, ima baterija, traje oko 2 sata, dovoljno za koncert...

Ali... kako da to sredim na kompu? Nosio nedavno komp na koncert i isto zujalo ko na laptopu, samo nema baterije ovaj puta da me spasi Smile Probao sam sa izolirkom na utikač, isto zujanje, ne valja. Ima li kakav način da to riješim jednom zauvijek, a ne da nosim cijeli komp da bi na tonskoj skužio da sam ga bezveze nosio, zajedno sa kljavom od 20 kila koju spajam preko MIDIja... :I

Ak ko zna nek kaže, što prije po mogućnosti jer sviram za koji dan u močvari...

Fala! Rojs

probaj posuditi laptop od nekoga i onda probaj jel zuji. ak zuji i na 3 neovisnom laptopu vjerojatno ti je problem u zvucnoj i razmisli ubost neku drugu karticu.

mi smo imali problema zujanja s zvucnom (m audio fw410) na jednom laptopu. nije bilo moguce rijesiti problem osim kupovinom novog laptopa.

koja je kartica?

19.05.2009. 11:21
View Profile
PSYLLUMINATION

Da nije los trafo na zvucnoj kartici? Ili na napajanju od kompa.. Ja sam imao taj problem kad sam kupio aktivne monitore, maudio kartica ima los trafo (jer je u njoj, a ne dolje u adapteru). Samo sam kupio bolje tj skuplje audio kabele i rijesio sam problem Smile Tj kad pojacam do ibera cuje se hum al ta snaga mi nimalo ne treba  Mr. Green

Ugl imas za kupit magnete koji micu 50 i 60 Hz hum. kroz njih napravis omcu od kabela od napajanja i trebalo bi rijesit problem. Jedino ne znam di ih ima za kupit Neutral

Hmm... ne mislim na to zujanje... To sam imao i doma, pa sam kupio bolje kablove i riješio to...

Mislim baš ono kontinuirano zujanje... zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz, a kad iskopčam laptop iz struje, nestane...

Problem kod kompjutera je da kad ga iskopčam iz struje, ugasi se  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

19.05.2009. 11:52
View Profile
Hikaru

Mislim baš ono kontinuirano zujanje... zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz, a kad iskopčam laptop iz struje, nestane...

mi smo imali bas taj problem. promjeni laptop i miran si.

19.05.2009. 11:59
View Profile
ae

Rank: Tribe Leader

to sto cujes je AOM  Very Happy  Razz

problem je prisutan koliko vidim i na kompu i na laptopu, ista zvucna je u pitanju tak da je do nje ali posto rekoh da su kablovi rjesili stvar ponekad zna biti fora i sa usbom ali posto komp i laptop nemaju bas "slicne - tipa isti" chipove koji se brinu za usb mala je vjerovatnost da se to bas tebi desi da te jebe usb ali nikad neznas  Laughing

vidi jesu ti isti chipovi zasluzni za usb i na kompu i laptopu mozes sovim provjeriti http://www.lavalys.com/ ..

mene kad miksete vide, otope se.
19.05.2009. 12:01
View Profile
x-rayz

Rank: Tribe Shaman

da king

Ugl imas za kupit magnete koji micu 50 i 60 Hz hum.
wtf kakvi magneti..
imas produzni za kupit za nekih 120 kuna sta uklanja spajkove i stabilizira struju..
evo ja imam ovakav slican trustov..
http://www.vsc-trgovina.com/zastitni-produzni-kabel-trust-pw-3200-advanced-surge-guard-with-5-protected-power-sockets-protects-your-flat-screen-tv-home-cinema-system-pc-and-other-equipment-against-damage-from-lightning-related-peak-power-surges-and-spikes-a/010250/napajanja

http://www.myspace.com/xrayzproductions

"Zvali su iz Twisted-a, mole te da se vratiš među njihove artiste. Posford ne može spavati jer zna da te možda traži neki drugi label"
Draco

"iksrejz je u biti chak noris produkcije"
Karahana
19.05.2009. 13:31
View Profile WWW
PSYLLUMINATION

Vidim da neki nisu skuzili... Nije problem u laptopu, već u stolnom računalu Smile

I nije to taj šum koji probija kroz audio kablove (pa i kad miša pokrećem čuje se promjene u zujanju...)  pa ih zamjenim i sve bude ok... Drugačije je to zujanje i više kontinuirano...

Šta kažete na ovaj prijedlog od X-raya, dosad mi se jedino on čini logičnim...

20.05.2009. 13:21
View Profile
deimos

Snimi zujanje, ja sam mislio da je to onaj 50hz hum koji te muci Very Happy

20.05.2009. 13:29
View Profile WWW
PSYLLUMINATION

Snimi zujanje, ja sam mislio da je to onaj 50hz hum koji te muci Very Happy

može, postam kasnije neki klipić...

20.05.2009. 13:37
View Profile
x-rayz

Rank: Tribe Shaman

da king

pa i kad miša pokrećem čuje se promjene u zujanju...
to sugerira na smetnje izmedu onboard zvucne kartice na laptopu i misa.. sto je normalna pojava na vecini laptopa i nije nista zabrinjavajuce.. no mislim da si spomenuo da koristis usb eksternu zvucnu te se to nebi smjelo desavati.. mozes probat fizicki udaljit zvucnu od laptopa kolko god ti je usb dugacak no sumnjam da ce to upalit..onaj trustov produzni je obavezba stvar ako imas skupu opremu i ako ti je do nje imalo stalo..ali za obicni hifi je nepotrebno.. iako bi bilo dobro imat jedan takav da stiti laptop, zapravo da sam znao sve produzne bi uzeo takve..
svaki nojz mozes ukloniti pomocu obicnog gate-a te tvoje snimke nece imati nikakav nojz no ti ces i dalje cuti real time nojz tako da ce ti uzivanje u mjuzi bit i dalje osakaceno.. moguce ako je zvucna jeftina da je ona uzrok problema..

al ono, nemoj slusat moje savjete jer imam losu mjuzu(u kojoj nema suma (slucajnog))

http://www.myspace.com/xrayzproductions

"Zvali su iz Twisted-a, mole te da se vratiš među njihove artiste. Posford ne može spavati jer zna da te možda traži neki drugi label"
Draco

"iksrejz je u biti chak noris produkcije"
Karahana
20.05.2009. 18:41
View Profile WWW
PSYLLUMINATION

pa i kad miša pokrećem čuje se promjene u zujanju...
to sugerira na smetnje izmedu onboard zvucne kartice na laptopu i misa.. sto je normalna pojava na vecini laptopa i nije nista zabrinjavajuce.. no mislim da si spomenuo da koristis usb eksternu zvucnu te se to nebi smjelo desavati.. mozes probat fizicki udaljit zvucnu od laptopa kolko god ti je usb dugacak no sumnjam da ce to upalit..onaj trustov produzni je obavezba stvar ako imas skupu opremu i ako ti je do nje imalo stalo..ali za obicni hifi je nepotrebno.. iako bi bilo dobro imat jedan takav da stiti laptop, zapravo da sam znao sve produzne bi uzeo takve..
svaki nojz mozes ukloniti pomocu obicnog gate-a te tvoje snimke nece imati nikakav nojz no ti ces i dalje cuti real time nojz tako da ce ti uzivanje u mjuzi bit i dalje osakaceno.. moguce ako je zvucna jeftina da je ona uzrok problema..

al ono, nemoj slusat moje savjete jer imam losu mjuzu(u kojoj nema suma (slucajnog))

Isuse boze, uopce me ne citas / te. Uopce ne pricam o laptopu, to mi je manji problem jer ga uvijek mogu iskopcat iz struje i imam 2 sata baterije sto je dovoljno za svirku... Xrayz totalno si jebeni filozof Very Happy Nikad nisam spomenuo snimke, nemam problema sa šumom, sve šta šumi u mojoj muzici je namjerno izazvano. Pričam o live nastupima... gdje je to zujanje toliko jako da nema smisla...

Pričam o STOLNOM RAČUNALU, dakle ono šta ima zaseban monitor, zasebno kučište, zasebnu tipkovnicu i ne ide na bateriju Smile

Nigdje nisam spomenuo da koristim usb eksternu zvucnu, taj sum (koji reagira i na pomicanje misa) sam rijesio i ne pricam o njemu, samo bolje audio kablove sa boljom izolacijom i to je to...

Pričam o drugačijem šumu, više tonu nego šumu. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

evo ovako nešto :

http://www.speedyshare.com/352321320.html

Laptop sam spomenu jer to zujanje imam i na njemu kada ga ukopčam u struju (u prostoriji za probe, na raznoraznim binama republike hrvatske) , čitao sam dosta o tome i česta je pojava, problem je uzemljenje... I sad preljepim ja to uzemljenje izolirkom (time riskiram strujni udar) i sad, negdje zuji, negdje ne zuji, više zuji nego ne zuji Smile

Ali sad da ja nosim cijeli komp i riskiram da će mi negdje zujat i bit neiskoristiv, a negdje ne, to mi je neprihvatljivo...

Evo poslušajte ovaj file što sam postao...

pozdrav!

20.05.2009. 22:46
View Profile
deimos

Ufff jao evo poslusao, stvarno ne znam sto da ti velim Confused Zvucna u kompu je PCI?

20.05.2009. 23:21
View Profile WWW
PSYLLUMINATION

Ufff jao evo poslusao, stvarno ne znam sto da ti velim Confused Zvucna u kompu je PCI?

Je, EMU 0404

Iako mislim da nije do zvučne problem pošto se isti problem javlja na laptopu kad je u struji... I na još jednom laptopu...

Mislim da ću probat kupit nešto slično ovom što je Xrayz predložio... i da ne upali opet ću imat kvalitetniji produžni tak da nisu bačene pare...

21.05.2009. 01:38
View Profile
Pages: [1] 2 3
TP.forum  |  Tribe expressions  | 

Komp, live, zujanje, faza, napajanje...

Jump to:

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

2002-2011 © Trancepleme.com | Design by Dovla, coding by Psihodelikk