home info clanci recenzije galerije profili intervjui downloads linkovi forum mail impressum
Welcome, Guest. Please login or register.
17.09.2019. 13:35
82.243 Posts in 6.111 Topics by 1.195 Members
Latest Member: vladec
TP.forum  |  Tribe expressions  | 

Pioneer djm 800

Pages: 1 2 [3] 4 5 6
sy

Offline Offline | Gender: Male

Rank: Tribe Spammer

(. Y .)

Isto tako, brijem da Ableton nije bas neki softver za njubove u produkciji, on se vise koristi za live nastup nakon sto su se trake napravile u nekom drugom DAWu. Nek me neki producent ispravi ako sam u krivu! Laughing
ispravak netocnog navoda..
sami loopovi se cesto rade unutar abletona  Very Happy

Da, danas je to tako, kupis mikser, spojis ga na ableton i miksas ko da imas 30 godina iskustva dok se klasicni dji obezvrijeduju..
Lako ja spojim serato prek abletona i slusam "jebene" prijelaze al koji je gust u tome kad ne mogu miksat nego to masina radi umjesto mene?
klasicni dji?
takve rasprave o vinil vs. traktor djiranja su mi sve samo ne ozbiljne.. to sto netko pusta u traktoru di ima beatmach ne znaci da ga se treba smatrat "manje vrijednim" dj-em jer nezna syncat preko cd/vinila..uuuu, mojne me plasit, beatmaching preko cd-a je rocket science i to nitko nikada nece naucit osim ako se odrekne svega u zivotu i posveti 10 goina vjezbanja u podrumu.

xrej, probaj napravit set u abletonu pa ubaci 50ak svojih loopova i sve to realtime odradi kak spada pa pocni sibat biserje pred svinje...

gadem, otopio mi se putar na tostu

http://www.youtube.com/watch?v=lx3qL4kvmMo&feature=channel
i don't know what they'r saying, but the way they say it makes me keep watching =)
11.11.2009. 22:10
View Profile
x-rayz

Rank: Tribe Shaman

da king

eto vidis kara da nemas pojma..

klasicni dji?
takve rasprave o vinil vs. traktor djiranja su mi sve samo ne ozbiljne.. to sto netko pusta u traktoru di ima beatmach ne znaci da ga se treba smatrat "manje vrijednim" dj-em jer nezna syncat preko cd/vinila..uuuu, mojne me plasit, beatmaching preko cd-a je rocket science i to nitko nikada nece naucit osim ako se odrekne svega u zivotu i posveti 10 goina vjezbanja u podrumu.

xrej, probaj napravit set u abletonu pa ubaci 50ak svojih loopova i sve to realtime odradi kak spada pa pocni sibat biserje pred svinje...
ozbiljno je to itekako.. battle-ao sam s likom sta pusta na traktoru na 4 kanala i ni to mu nije pomoglo..
traktor je stvoren zato da bi mogli imati digitalnu kvalitetu uz feeling ploca a ljudi to zloupotrebljuju i glume dj-e, ko fake live act.. nemam respekta za to osim ako dj nije pokazao da to isto moze uciniti bez pomoci kompa.. mix preko cd mi je isto sto i ableton, tapas 3 puta 4 put kliknes play i gotovo.. plocu moras hvatat cijelo vrijeme jer drifta..
da bi to naucio ne moras se odrec svega u zivotu i provest 10 godina u podrumu al se moras zatvorit u sobu na godinu dana, odrec se spavanja, smanjit hranu na minimum i ne izlazit iz sobe dok ne naucis.. nemres skinut virtual dj, stisnut sync i brijat da znas miksat.. nije tolko bed sto varas druge kojima pustas kad oni ionako ne kuze nego je bed sto varas samog sebe.. cak i u tutorialu od virtuala pise nesto tipa "if u suck as a dj, u will suck with virtual dj too"

a set u abletonu sam probao radit i opet kazem, koja je zabava u tome?

http://www.myspace.com/xrayzproductions

"Zvali su iz Twisted-a, mole te da se vratiš među njihove artiste. Posford ne može spavati jer zna da te možda traži neki drugi label"
Draco

"iksrejz je u biti chak noris produkcije"
Karahana
12.11.2009. 09:00
View Profile WWW
Karahana
Moderator

SY.... Ma jebanje u oko!!!

eto vidis kara da nemas pojma..

Hvala samoj sudbini da imam tebe da me obrazujes.

I btw sy, ne bih se bas slozio s tobom. Ableton NIJE TOOL ZA DJing i to nikako nebi smio biti. Namjestanje stvari doma i stiskanje spejsa nije DJing. Traktor je jos OK ali Ableton bi stvarno trebalo banati za pustanje tudjih stvari... A bome i svojih el live (vecina) actovi radi njega vise nisu li live ni actovi. Razz Naravno cast iznimkama!

Mislim da su za drastican pad kvalitete live actova i inovacije u produkciji elektronike krivi upravo toolovi na kojima je pre lagano napraviti neke stvari... Iz jednostavnog razloga sto danas svi (npr) xrayz) mogu postat producenti i remixirat tudje stvari te pisati svoje ime ispred i brijat si kak su bogovi...

Postani hacktivist! --> hacklab01 @ AKC Medika
12.11.2009. 11:44
View Profile
ae

Rank: Tribe Leader

Vise nemos covjeku rec da je n00b nego ga prcas na taj nacin da to uopce ne shvaca
koji jeben koncept lol

mene kad miksete vide, otope se.
12.11.2009. 13:07
View Profile
sy

(. Y .)

I btw sy, ne bih se bas slozio s tobom. Ableton NIJE TOOL ZA DJing i to nikako nebi smio biti. Namjestanje stvari doma i stiskanje spejsa nije DJing. Traktor je jos OK ali Ableton bi stvarno trebalo banati za pustanje tudjih stvari...
nisam rekao da je za dj-anje, ali za slaganje setova od loopova pa koristit raznorazne sendove za fx-e i slicno, dusu dalo.
to sto neki sloze set u abletonu, stisnu spejs i naprijavaju ekipu ala "ajmo ruke u zrak" to samo govori o njima a ne o programu...

http://www.youtube.com/watch?v=lx3qL4kvmMo&feature=channel
i don't know what they'r saying, but the way they say it makes me keep watching =)
12.11.2009. 16:13
View Profile
x-rayz

da king

evo recimo deadmau5 koristi 2 kanala u abletonu i na trecem ima semplove i to prolazi pod lajv act kod organizatora, plate ga vise neg dj-a..
evo kaze to javno, boli ga briga, nema srama ni trunke..
http://www.youtube.com/watch?v=YDKS4waE1rU

"Zvali su iz Twisted-a, mole te da se vratiš među njihove artiste. Posford ne može spavati jer zna da te možda traži neki drugi label"
Draco

Karahana
12.11.2009. 16:50
View Profile WWW
Acidofil

18db low pass resonant filter, non self oscillatin

nema srama ni trunke..

frajeru kaj mislis da je ovog sram trazit hardweraja za 10000 ojra i onda samo stisne space i folira se i ekipa ga pusi od njegove 16ste za masne pare

ima ih mali milijon takih u toj izrodi generaciji
a imas i likove poput ocelota koji znaju iskoristit taj ableton  pa necu reci do maximuma ipak nie sviro 24 h nego ''samo'' 8 
i to svoju produkciju da ne bi bilo zabune  Mr. Green

''Around emittent imagination''
12.11.2009. 18:20
View Profile WWW
Karahana
Moderator

Npr:

http://www.youtube.com/watch?v=1siG6_Pd-Mg

Uocimo razliku izmedju ovog setupa i standardnog Abletona i MIDI kljave od jedne oktave + Mac koji lijepo zgleda na stageu. Very Happy

Za to je brijem namijenjen Ableton, a ne za lakse nizanje stvari.

Naravno, opet ponavljam, CAST IZNIMKAMA jer se i sa 0 hardvera i najgorim softverom da izbrijati posten lajv. Samo sto su ljudi to ocito zaboravili... Sad

12.11.2009. 20:16
View Profile
deimos

Naravno, opet ponavljam, CAST IZNIMKAMA jer se i sa 0 hardvera i najgorim softverom da izbrijati posten lajv. Samo sto su ljudi to ocito zaboravili... Sad

Hehe, malo teze, jer s cim se tocno kontrolirat sve, misem?
Treba ti vise kontrolera, stvarno... Ili neki uber koji ima xyz knobova slajdera i pad tipki... Vidis na primjeru Pitch Blacka, likovi imaju midi kljavu koja salje midi clock, ima jos jednu ispod (sto je kul da ne moras stalno prebacivat syntheve il ak sviras 2 kljave istovremeno), imaju 2 midi mixera (za svaki lap jedan) s kojim kontroliraju levele+send kanale za efekte i ostalo. I jos lik na midi kljavama naravno ima za syntheve efekte na slajderima/knobovima.

Kak ti to mislis izvest s 0 hardvera? Very Happy

Ja si sad bodem onu behringerovu divotu s 24+8 knobova i trigger gumbima... predobra stvar, mozes na 1 patchu drzat kanale i loopove od nekoliko traka hehehehe. Very Happy Taman ce mi super doc uz kljavu na kojoj imam syntheve i efekte za syntheve i za kanale Very Happy I onak s 2 ruke ni nemrem vise radit istovremeno Mr. Green

Ima ona jedna zgodna stvar od novationa... za soma kuna.. bas za ableton... to bi isto bilo forica imat...

SoundCloud  Deimos  Perfect Blind  Dual Barrel
12.11.2009. 21:28
View Profile WWW
DraCo

Rank: Tribe Leader

Aha, oni koji su lijeni koristiti prave sekvencere koriste tu igračku.

hardcore life.means.hardcore tools.means.hardcore rules

Diggarama // personal // Soundcloud
12.11.2009. 21:58
View Profile WWW
deimos

Pa dobro tak ti je svejedno od cijeg DAWa sekvencer koristis za loop Mr. Green

SoundCloud  Deimos  Perfect Blind  Dual Barrel
12.11.2009. 22:16
View Profile WWW
Karahana
Moderator

Kak ti to mislis izvest s 0 hardvera? Very Happy

Ma doro, to je bilo pretjerano, Htio sam naglasit kak ima ljudi koji su uspjeli izbrijat ableton lajv sa malo hardvera a da se opet cuje da je live Wink Naravno da ne moze sa doslovce 0 hardvera. Cak i prkn0 koristi gro hardvera.

12.11.2009. 22:37
View Profile
x-rayz

da king

Ima ona jedna zgodna stvar od novationa... za soma kuna.. bas za ableton... to bi isto bilo forica imat...
jel brijes na Launchpad http://www.novationmusic.com/launchpad/
brijo sam da ce bit skuplje a sad je kao cijena 200 eura sto nije lose..
ja bi nesto tipa evolution UC-33 al da moze kontrolirat bar 128 kanala miksera..

Draco

Karahana
13.11.2009. 08:43
View Profile WWW
Electrica

Sloboda narodu

Btw Abeltone je zakon,jedino kaj mi se ne sviđa interface i brže je radit u Cubasu,bar meni,al Abelton je zakon za produkciju a pogotovo za Live.
Možda če ga u budučnosti malo popravit ili bar malo pojednostavit interface onda bu zakon.
Slušo sam live iz frutija trojke bez ikakvog hardvera,i zvučil je super zakaj zato kaj je dobra mjuza i sve je na mjestu svaka frekva,lagano rečeno dobra produkcija,što mi je dalo dokaz da te pizdarije s hardwerom i softwerom pada u vodu,sve je u frekvama i ušima,i produkciji,programi su različiti ali ostalo u njima je sve isto,oscilatori filteri enve,sam je način produkcije od artista do artista različit.
I još jednom hardwer ima bolji zvuk od softwera ali danas več i softwerski syntovi konkuriraju hardweraju čak neki i imaju bolji zvuk samo ih treba znat iskoristit,i full je brže radit softwerski mjuz nek hardverski.Boom
A za live poželjan uvjek 1 komad hardwera naravno i više jer lakše je onda sve iskontrolirat,pa još i midije isčupat po trakama pa remixirat uživo e to je poso.Ja sam prošli put uspio remixirat tak par traka,moža da nije kiša padala i da se Nord nije namočio i bio pun vode možda bi mi i bolje išlo al to čemo na prolječe kad sunce zapiči a Goa izađe iz blata.

Sur Ki Devi Saraswati 

My form is mystic, but my heart is pure,you'd better believe what I say I am the Necromancer.I cast deep spells and potent I am a Seerof the Real.My forces work against evil, for I love all I feel.ॐ
http://www.myspace.com/cosmicflower
http://www.myspace.com/shidarthaproject
http://www.youtube.com/watch?v=Sn2t0ltjP1s&feature=related
13.11.2009. 09:29
View Profile WWW
x-rayz

da king

Btw Abeltone je zakon,jedino kaj mi se ne sviđa interface i brže je radit u Cubasu,bar meni,al Abelton je zakon za produkciju a pogotovo za Live.
Možda če ga u budučnosti malo popravit ili bar malo pojednostavit interface onda bu zakon.
Nece ga u buducnosti nista popravljat kad ne treba.. Ti ga sam trebas prokuzit pa ces moc radit brze neg u cubaseu jer ima nekih caka koje nisu tolko ocite al opet cubase je cijeli neintuitivan....
Ja radim duplo brze u abletonu neg u cubaseu a cubase cak i bolje poznajem tak da..
Nekom pase nekom ne..
I isto se ne slazem kad velis da je brze radit na softweru neg na hardweru.. Sta ti nije lakse rukom okrenut filter na synthu nego trazit po ekranu di je knob pa ga micat misem.. Hardware je prirodniji upravo zato sto ga mozes dotaknuti..

Draco

Karahana
13.11.2009. 17:10
View Profile WWW
Pages: 1 2 [3] 4 5 6
TP.forum  |  Tribe expressions  | 

Pioneer djm 800

Jump to:

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

2002-2011 © Trancepleme.com | Design by Dovla, coding by Psihodelikk