home info clanci recenzije galerije profili intervjui downloads linkovi forum mail impressum
Welcome, Guest. Please login or register.
26.11.2020. 12:54
82.252 Posts in 6.118 Topics by 1.195 Members
Latest Member: vladec
TP.forum  |  Tribe gathering  | 

Linux?

Pages: 1 [2] 3 4
Dovla
Administrator

Offline Offline | Gender: Male

Rank: Tribe Spammer

NyanNyan

pda, MAC nije osobno racunalo nego kalkulator

We are the music-makers, And we are the dreamers of dreams, Wandering by lone sea-breakers, And sitting by desolate streams. World-losers and world-forsakers, Upon whom the pale moon gleams; Yet we are the movers and shakers, Of the world forever, it seems.
07.12.2009. 23:20
View Profile WWW
psihodelikk
Guest
Karahana
Moderator

SY.... Ma jebanje u oko!!!

Besplatan i slobodan su različiti termini. Linux se distribuira tako da ga možeš naplatiti nekome (ako želiš - radi pokrivanja svojih troškova, medija, struje, održavanja, bla bla) ali i ne moraš. Na to se odnosi pod slobodan. Besplatan za download je.

Jasno je meni to sve. Zato sam rekao da je i jedno i drugo (slobodan i besplatan).  Wink U zadnje vrijeme se dosta bavim linuxom i slobodnim softverom (http://hacklab01.org), pa mi je full zanimljivo citati i slusati beskonacne razloge koje ce ljudi koji koriste vjerojatno ilegalan softver navesti kao razlog ne prelazenja na Linux. Wink

Ono na sto bih ja skrenuo pozornost jest LEGALNOST Linuxa. To mi je puno zanimljivije od price besplatno / otvoreno. Cinjenica je da nitko doma nema krekani Linux. Znaci da se sve apdejta na vrijeme i puno je sigurnije od krekanog Windows racunala. Takodjer uz to dobivas i support u pravom smislu rijeci. Ljudima koji rade je dosta stalo do toga da ti pomognu i stvarno su brzi i usluzni na support forumima s kojima sam se ja susreo.

Jedan Gimp ne može nokte lakirati Photoshopu, ma koliko bio sličan. Emulacija Windowsa nije isto što i Windowsi.

Ti si taj koji spominje Gimpa. Wink Emulacija? WineIsNotanEmulator - WINE. Very Happy Ugl daleko je WINE od neke emulacije, sve radi. I to zapanjujuce dobro.

Inače se dogode pizdarije kad ti neka firma koja koristi Open Office ne pazi kako snima i pošalje nečitljiv format datoteka. Trebaš nekakav macro i ne možeš ga programirati. Trebaš Photoshop efekt koji Gimp nema ili Photoscape ili neki drugi klon.

Ne dogadja li se to i sa raznim verzijama Officea koje se medjusobno ne kuze bas? Mikro$oft FTL...

ko živiš od Microsoftove tehnologije (što puno firmi i radi i prakticira) jednostavno ne vidiš koristi u Linuxu. To ne znači da je loš (ni pod razno). Ali da je za neke od nas potpuno neupotrebljiv.

S ovim se slazem ali je daleko od tvoje prvobitne tvrdnje da je linux dobar za samo nekoliko klikovoa i da se nista drugo s njim ne moze za KUCNO koristenje. Ovo o cemu ti pricas je uredsko i profesioanlno koristenje i logicno je da ce softverske kompanije sa milijardama dolara ulozenog kapitala napraviti bolji proizvod nego netko ko je napravio isto kao volonterski projekt...

Pazi da ne budeš jednog dana morao prekompajlirati kernel samo da bi mogao postati po forumu.
Pazi ti da ti se jedan dan uz forum ne otvori payclickXXXspam.com Mr. Green
Malwarebytes to riješi u sekundi. Mr. Green Do sad se nije dogodilo. Smile

Nemam pojma, meni rijesi samo to sto mi je upaljen komp. Ne jede mi resurse i ne dize se kompom. Cak ni ne moram znat kak se zove. Very Happy

@deimos & Dovla

Nemate blage veze o cemu pricate. Razz Deimose, bi vidli kak bi ti lajv steko da si bio na Macu. Very Happy

@psihodelikk

Smells like sigurnosni propust to me. Very Happy

Postani hacktivist! --> hacklab01 @ AKC Medika
07.12.2009. 23:54
View Profile
psihodelikk
Guest
DraCo

Rank: Tribe Leader

pda, MAC nije osobno racunalo nego kalkulator

Aha... Maybe A Computer

Mr. Green

Ono na sto bih ja skrenuo pozornost jest LEGALNOST Linuxa.

Malo je poznata stvar (osim ako netko ne uputi ljude ili se sami ne raspitaju) svi studenti imaju pravo na kopiju Windowsa. Besplatno.

I još ponekog komada software-a. Smile

I dalje mi ne stoji Linux za kućnu upotrebe da ga jebeš... serverski da. Ono što je Brijana napisala - no comment. Ne bi sad nadugo i naširoko.

Linux je poseban po toj svojoj distribuciji. I od samih početaka. Samo šteta što se Torvalds tako lako odrekao svog projekta. Ali i dalje ne bi to doma koristio ni da mi prijete pištoljem. Mr. Green

hardcore life.means.hardcore tools.means.hardcore rules

Diggarama // personal // Soundcloud
08.12.2009. 01:16
View Profile WWW
psihodelikk
Guest
deimos

Deimose, bi vidli kak bi ti lajv steko da si bio na Macu. Very Happy

Hm ne znam, mozda, jer nis od onog sto imam ne bi mogao ni koristiti na macu osim samog abletona Mr. Green
Mozda jedino zvucnu, mislim da sam za nju vidio da ima instalaciju za mac... Al kod nje je i bio problem tak da bi vjerojatno bila ista stvar dok je nisam kaxpada podesio :-/

To mi je bilo tak super kad sam pitoa par macovaca:
"e, ako bi recimo imao mac, jel bi mogao koristit ovo na macu?"
"nebi"
"a ovo?"
"ne"
"a mozda ovo?"
"ni to"
"a sto bi?"
"paaa....rtas?
"e jebemu onda sve"

SoundCloud  Deimos  Perfect Blind  Dual Barrel
08.12.2009. 09:04
View Profile WWW
DraCo

"A što može onda?!"
"Pa Jabuka jako lijepo svjetli u mraku!"

Mr. Green

08.12.2009. 09:06
View Profile WWW
ae

nekim ljudima je stvarno dosadno u zivotu Laughing

vidim neki su sve isprobali pa vidjeli sto im najbolje pase, toga bi se svi trebali drzati jer onda se jednostavno shvati da se nema sta srat po osovima koje ne koristis jer malo napredujes psihicki na neki nacin..

mislim te svadje su samo vrtnja u krug, ko oce nek se vrti slobodno ali kazem nema od toga neke koristi a postoje mnogo kompleksnije stvari od toga koje cekaju na rjesavanje a ne svadje oko toga koji je os bolji..

ja sve koristim, nije da ja biram nego os bira mene i jedva cekam da se jebem i privikavam na novi os pa makar to trajalo samo jedan dan, svaki ima svoje prednosti i nedostatke..

jos si samo linux trebam negdje uguzit i dnevno sam na tri osa, budem poradio na tome..

ako moras birati izaberi sve odjednom

eto malo da ja pameti prolijem po forumu, neeee...

mene kad miksete vide, otope se.
08.12.2009. 10:30
View Profile
DraCo

Percepcija je divna stvar... rasprava ne znači svađanja i sranje. Ja ne vidim ovdje ni ružnih riječi ni ništa. Samo iznošenje stavova. Što i je poanta foruma.

08.12.2009. 12:54
View Profile WWW
vrtlarGljiva

Šta?

Ja san linčina, pa su mi "prozori" nezamjenjivi.   Razz

@ kara - Pretpostavljam da WINE može vrtit WoW?  Mr. Green

I mrak takodjer putuje brzinom svjetlosti...
08.12.2009. 13:08
View Profile
deimos

Ja ne vidim ovdje ni ružnih riječi ni ništa. Samo iznošenje stavova. Što i je poanta foruma.

Ok dovla i ja malo prcamo jedino Mr. Green

SoundCloud  Deimos  Perfect Blind  Dual Barrel
08.12.2009. 13:31
View Profile WWW
DraCo

Ja ne vidim ovdje ni ružnih riječi ni ništa. Samo iznošenje stavova. Što i je poanta foruma.
Ok dovla i ja malo prcamo jedino Mr. Green

Trebate postati očitiji onda! Mr. Green

Osim toga... to nije prcanje. Mac nije iskoristiv. To je činjenica. Mr. Green

08.12.2009. 13:55
View Profile WWW
wizzard13

Rank: Tribe Initiate

Radio sam na sva tri sustava i naravno, kako je vec netko spomenuo, svaki ima svoje prednosti i mane.

Linux je legalan, a Windowsi su neki mainstream kod dosta svjetske populacije i u 99% slucajeva su ilegalni. Da je M$ kojim slucajem odigrao tu politiku protiv piratstva malo drugacije (kao npr. Apple) ne bi Windowsi bili toliko rasireni i njihovi prozvodi bi bili manje zastupljeni, tako da koliko su si odmogli (sto i nije bas istina jer zaradjuju ionako ogromne novce) toliko su si i pomogli i napravili si reklamu a da i nisu to htjeli. Ta piratska dostupnost Windowsa i Office-a im je omogucila da se ljudi sve vise i vise informatiziraju na njihovim platformama i ni ne pomisljaju na nesto drugo.
Zasto nisu izabrali linux? Pa najvjerojatnije zato sto je trebalo jako dugo dok se X window system (GUI) nije ustabilio i proradio koliko-toliko upotrebljivo, za razliku od Windowsa koji je tu prednjacio i korisniku bio prihvatljiviji jer nisi nista morao pisati u konzolu i nisi morao misliti na nista nego samo klik-klik. Apple tu ni ne spominjem jer Mac OS radi na Macintoshu i nikako drugacije (do prije par godina) i bio je krajnjem korisniku preskup. Tako su Windowsi bili user friendly vise nego linux i jos k tome besplatni (citaj "piratski") sto ni dan danas ne zabrinjava ljude koji ih koriste.
U tome svemu ne stima to sto ljudi koji brane MS tehnologije i programe koji su bazirani za Windowse, iste ne placaju nego ih takodjer posjeduju kao piratske. Pogotovo ljudi koji ih koriste da bi napravili nesto sto ce kasnije unovciti (npr. ljudi koji koriste Adobe programe  i raznorazne programe za glazbenu produkciju i slicno).
Jos jedna stvar je Office, koji se takodjer nametnuo kao standard takodjer kroz piratstvo, jer da nije bilo krekanog MS Office-a, ne bi .doc format zazivio, niti .xls niti .pps niti ista slicno. A i ono sto je Karahana rekao, taj Office iz svake u svaku verziju ne podrzava onu prijasnju i non stop hoce nesto konvertirati u najnoviju verziju i onda netko sa starijim Office-om ne moze otvoriti dokument koji je stvoren "istom" tehnologijom. OpenOffice nema toliko mogucnosti kao MS Office, ali opet ono sto Karahana kaze, software koji je razvijan besplatno nikako ne moze u isto vrijeme postati toliko dobar kao i software koji je stvaran uz milijune $, no u zadnje vrijeme OpenOffice radi stabilno i dobro i sve dokumente ispravno sprema kada ih se spremi u formatu MS Office-a (znam pouzdano jer na poslu korisnim oba i svi dokumenti su mi dobri kada god ih prebacujem iz jednog u drugi). Tako da se OpenOffice moze slobodno koristiti kao paket za uredsko poslovanje.

Linuxu fali obrada grafike i zvuka, to je istina i prvenstveno zato jer mnoge razvojne tvrtke takvog software-a su partneri s Microsofotom a svjesni su toga da vecina ljudi koristi Windowse, bez obzira sto su ilegalni. Danas postoje neki alati i za to na Linuxu, samo sto ljudi ih nisu navikli koristit i zato su nepopularni i cesto popljuvani jer nemaju identicne opcije kao programi na Windowsima i nisu na istom mjestu i ne zovu se isto.... puno puta je to tako sa Linuxom i programima za Linux. A i ljude isto zivcira sto na Linuxu kad nesto instalira i pokrene, dobiju neku gresku i odmah odustanu jer im se ne da zajebavat s popravljanjem. Dok ako na Windowsima dobiju gresku, ici ce malo prokopat po netu ili nekog pitat, jer "to mora radit". Znaci sve je stvar navike i ako imate volje uciti nove stvari, sve se da sredit i popravit.

Igrica nema bas za Linux, to je jos jedna stvar koja ljude od malena veze uz Windowse.
Ja se osobno vise ne igram bas cesto na kompjutoru pa mi to nije neka prepreka, ali za sve trenutacno sto koristim, mogu raditi i na Windowsima i na Linuxu. Odrastao sam na Windowsima, ali sam skuzio da mi Linux vise odgovara jer mi je vise prilagodljiv i mogu sve narihtati kako ja hocu, dok u Windowsima za sve imas par template-a i to je to. I naravno zato sto je Linux besplatan Smile, nema malware-a (ima, ali ne u mjeri u kojoj bi zabrinjavao), nema problema s update-ima i crackovima i slicnim pizdarijama koje prate Windowse. Iako i tako jako puno naucim o Windowsima Smile I super mi je kod Linuxa sto mozes pregledati i mijenjati cijeli kod kako tebi pase i tako nauciti puno vise nego uz Windowse.

A Macintosh i Mac OS, meni je to isto kao i Windowsi.

I nigdje nema razlike sto se tice sigurnosti sustava, jer u svaki se sustav moze provalit i svaki se software da skrekat.
08.12.2009. 14:06
View Profile
DraCo

Mali ispravak... samo docx nije čitljiv na starim Office paketima. Sve ovo prije je čitljivo. Problemi su bili kod vba i sličnih malo hardcore stvari koje običan korisnik ne vidi niti zna.

08.12.2009. 14:39
View Profile WWW
Pages: 1 [2] 3 4
TP.forum  |  Tribe gathering  | 

Linux?

Jump to:

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

2002-2011 © Trancepleme.com | Design by Dovla, coding by Psihodelikk