home info clanci recenzije galerije profili intervjui downloads linkovi forum mail impressum
Welcome, Guest. Please login or register.
19.10.2021. 21:23
82.269 Posts in 6.119 Topics by 1.195 Members
Latest Member: vladec
TP.forum  |  Tribe gathering  | 

ionsko srebro

Pages: 1 ... 7 8 [9] 10 11
Sykosonik

Offline Offline | Gender: Male

Rank: Tribe Leader

ok... i tako ja odlučio nabavit malo tog srebra Wink ....
pitanje koje je mene zanimalo je: kakva sve može biti kvaliteta dobivenog "pripravka"???
ljudi su mi svašta preporučili; svaki svog... no... ovaj spominje i kvalitetu i garanciju... za razliku od recimo nekog ko kemija u podrumu... cijene jesu malo brutalne.... no bar imaš kog tužiti ako nešto krene po zlu  Mr. Green

ovdje se da nabavit besplatni tester koloidnog srebra s kojim idu i uputstva:

http://www.koloidnosrebro.com/

sajt obećava
11.02.2010. 23:45
View Profile WWW
Byte

Rank: Tribe Member

d(°_o)b

Isusbog, nepismenost će mi jednog dana izazvati srčani udar. Sad
--->
Postoji čitava zavjera kako Vi to ne bi saznali. Ko stoji iza te zavjere - ne bi želio komentirati. Sami čete doći do ispravnog zaključka.
  Laughing Laughing

e: Anywayz, očekujem izvješće o učinkovitosti, ako naručiš! :3

Cyberspace. A graphic representation of data abstracted from banks of every computer in the human system. Unthinkable complexity.
11.02.2010. 23:49
View Profile WWW
Karahana
Moderator

Rank: Tribe Spammer

SY.... Ma jebanje u oko!!!

Meni je u cijelom topicu ipak najjaca provala sa srebrninom i jelom.

Postani hacktivist! --> hacklab01 @ AKC Medika
12.02.2010. 16:57
View Profile
Byte

d(°_o)b

Hajde, povedimo se za trolom. Razz
Koja izjava?

Cyberspace. A graphic representation of data abstracted from banks of every computer in the human system. Unthinkable complexity.
12.02.2010. 17:29
View Profile WWW
ixchel

Offline Offline | Gender: Female

neznam šta je tu čudno čovjek unosi minerale u tijelo ne samo oralno. Recimo bakrena narukvica pomaže onima koji imaju problema sa atritisom.  Rolling Eyes

Slučaj Aleksandra Makedonskog: vojnici koji su pili iz mjedenih čaša su poboljevali, a časnici koji su pili iz srebrnih su nekim čudom izbjegli razne bolesti i infekcije probavnog trakta.
Saraceni su izbjegli kugu jer su držali vodu u srebrnim posudama, a postoje i priče o tome kako je nastao naziv „plava krv“za članove kraljevskih obitelji. Šira upotreba je počela u 19 stoljeću, kada je nekolicina liječnika s uspjehom počela liječiti maligne bolesti kože, suzbijati infekcije i ubrzati zalječenje rana. Tada se radilo o razrijeđenom srebrnom nitratu.
Na prijelazu iz 19. u 20 stoljeće, dr. William Halstead, jedan od utemeljitelja moderne kirurgije, započeo je kod povijanja rana koristiti srebrni zavoj. I tako sve do trenutka kad su moderni antibiotici postali svima dostupni. Prvo elektro-koloidno srebro proizvedeno najvjerojatnije još 1891. godine., a intenzivnija istraživanja datiraju od 191 4, god. kad je Henry Crokes provodio eksperimente in vitro.
Uskoro je elektro koloidno srebro uspješno upotrebljavano kao poznati i moćni baktericid i antiviralno sredstvo. No ubrzo dolazi do velike financijske depresije s naglaskom na SAD, te je proizvodnja srebra postala otežana i skupa.

U tom trenutku se pojavljuju razni antibiotici, kao npr. penicilin. Međutim, tridesetak godina kasnije, postalo je jasno da bakterije sve češće i uspješnije pronalaze put kako da izbjegnu ili ponište djelovanje antibiotika.

Razna istraživanja od 70-tih godina su naglo porasla. U New Yorku na Veterans Administration klinici uvodi se upotreba srebnih derivata za liječenje kompleksnih infekcija na kostima. Kasnije se ta upotreba primjenjuje i u svrhe ortopedske kirurgije.
Dr. Alevarez, na odjelu za dermatologiju Univerziteta u Miamiju, 1985. proučava utjecaj na zarastanje kože, dr. Marino i dr Albright na odjelu za ortopedsku kirurgiju Louisiana State University proučavaju utjecaj srebra na kronične infekcije kostiju. Dr. Chu i dr. McManus na vojnom istraživačkom centru u Fort Sam Houstonu dokazuju odlična regenerativna svojstva srebra prilikom liječenja opekotina. A trebalo bi nabrojiti još puno ljudi (poput dr. R.O.Beckera i dr. Altmana) koji su svojim istraživanjima došli do značajnih i važnih otkrića.

Tijekom godina, konzistentno i jednoglasno, istraživanja diljem svijeta, pokazala su ne samo da nedostatak srebra u organizmu može onemogućiti pravilno funkcioniranje imunološkog sustava, nego da srebro djeluje i na cijeli spektar patogenih organizama bez ikakvog lošeg utjecaja na ljudski organizam.
R.A. Kehoe je 1940-te godine objavio da će pod normalnim okolnostima, normalan dnevni unos voća i povrća osigurarati između 50-100 mcg srebra kao elementa u tragovima.
U međeuvremenu je zbog mnogih faktora došlo do deficitra minerala u tragovima, pa je npr. prema istražvanjima iz 1992. godine, količina minerala u tlu smanjena za preko 85% u zadnjih sto godina. Imajući u vidu da naša prehrana sadrži srebro u tragovima i da je njegov nivo značajno reduciran, to je razuman argument za nadomjestak kvalitetnom otopinom elektro koloidnog srebra.

http://www.ordinacija.hr/zdravlje/alternativna-medicina/probajte-prirodni-antibiotik-od-srebra/

e da btw. cujem da su poceli prodavati Koloidno srebro u nekim privatnim ljekarnama (iza pulta kak bi se reklo) Laughing

evo nešto i o zlatu ako je to čudno Karahana, vidim da nisi u toku Very Happy

http://www.coolinarika.com/clanak/zlato-u-tanjuru

Od jela maharadža do zlatnog pjenušca

Koristilo se uz srebro na dvorovima indijskih maharadža, na svadbama i proslavama. Indijski mithai kolačići poznati su po zlatu i srebru. Zlato su upotrebljavali i u drugim azijskim zemljama uz voćni žele.

Dilema ostaje. Hoće li pozlaćeno jelo uistinu biti ukusnije samo zato što sjaji?

I u Italiji su u šesnaestom stoljeću dekorirali rižoto (Risotto d’oro con basilica e parmagiano) zlatnom prašinom. Pojavljivali su se i u Engleskoj deserti s voćem, narančama, smokvama, grožđem i zlatnim prahom. Japanci bi navodno stavljali zlato u sake u posebnim prilikama.

Često se zlato spaja s čokoladom ili pjenušcima. Postoji i "Goldschläger", piće s 0,1 grama zlata po boci. O njemu se pričalo da zlato pospješuje brže djelovanje alkohola što je naravno laž.

http://metro-portal.hr/vijesti/metro-instyle/osjetite-snagu-zlata-na-vasoj-kozi

U davnim vremenima zlato su nazivali eliksirom života. Još prije pet tisuća godina stari su ga Egipćani uzimali za fizičku, emocionalnu i mentalnu dobrobit. Aleksandrijski alkemičari dobili su tekuće zlato, pripravak kojeg su redovito uzimali faraoni vjerujući da zlato predstavlja savršenstvo materije koja će im omogućiti mladost, zdravlje i sreću.

Također, zlato se primjenjuje u homeopatiji. Zlato (aurum) čuveno je po svojoj sposobnosti da liječi depresivna stanja, glavobolju, srčane bolesti, artritis, bolesti vezivnog tkiva

http://www.javno.com/hr-zivot/zlato-srebro-i-platina-lijece-rak-artirtis_178156

ˇˇˇˇ
Jeste li znali da injekcije zlatom mogu liječiti artritis, a srebrne presvlake štite od bolničkih infekcija? Da, metali kao što je zlato, srebro i platina vrlo se često koriste u liječenju, piše Guardian.

Razz

evo za one koji se malo vise zele informirat ; http://www.thesilveredge.com/sources.shtml

can somebody please stop čozmik fart for being art?
12.02.2010. 17:57
View Profile
Sykosonik

injekcije zlatom ublažavaju simptome artritisa, ne liječe ga. osim toga, ono se taloži, tako da se terapija prekida nakon par mjeseci.
naravno, članak sa navedenog sajta ne daje nikakve linkove na ikakav relevantan članak, tako da je to opet iz šupljeg u prazno.

za srebro, ponavljam, nije čudno da dobro djeluje na kožu. Rolling Eyes

domestos isto ubija sve živo, hoćemo ga pit?
fali nam kalcija, hoćemo lizat kamenje?

a ovi brijači kaj su to stavljali u hranu su to činili radi pomodarstva, pogotovo u višem plemstvu. valjda je to jasno.
12.02.2010. 19:57
View Profile WWW
ixchel

Sykosonik nemoras bit tako arogantan.
Paralele koje vuces nemaju nikakve veze sa ikakvom logikom. Ti studiras medicnu... jel trebamo zakljucit da si genij? evo meni je cimerica bas polozila zavrsni ispit, pa se ne drzi kao ti koji jos studiras. Dokaz inteligencije nije učenje napamet tuđeg gradiva, nego volja (koju ti bas i ne pokazujes) da se istrazi novo neistrazeno podrucje.

imas na donjem linku popis "A brief list of scientific, technical and medical research on various aspects of the uses of silver in medicine:" ako te uopce interesira ova tema.

12.02.2010. 21:56
View Profile
Dovla
Administrator

Rank: Tribe Spammer

NyanNyan

Paralele koje vuces nemaju nikakve veze sa ikakvom logikom.
meni ovo zvuci jednako arogantno i uopce ne vidim da covjek mase sa svojom titulom okolo...ja bi isto ovak puko da mi netko krene bitchat o tome kak su tablice bolje od divova za layout

We are the music-makers, And we are the dreamers of dreams, Wandering by lone sea-breakers, And sitting by desolate streams. World-losers and world-forsakers, Upon whom the pale moon gleams; Yet we are the movers and shakers, Of the world forever, it seems.
12.02.2010. 22:00
View Profile WWW
ixchel

domestos isto ubija sve živo, hoćemo ga pit?
fali nam kalcija, hoćemo lizat kamenje?

tebi ovo ne zvuci arogantno?  Rolling Eyes
 i jos dolje ima popis znastvenih istrazivanja o srebru u medicini i on to komentira na ovakav nacin. Meni to djeluje puno predrasuda bez imalo volje da istrazi.

To je zapravo kao da ti koristis tablice, i onda ti dodje netko i pocne pricat o divovima a ti ga otepes na nacin; ocemo crtat na papir sa olovkom kvadrate?! - to su gluposti sta pricas!. Hocu reci, da ako se nesto ne koristi globalno danas, no ima povratnih informacija da djeluje - i to od doktora znanosti, smjesan ce bit onaj koji nije shvatio sto mu je tada bilo pred nosom...

p.s.- nemam vise sta reci na ovu temu, postalo je suvisno...

12.02.2010. 22:07
View Profile
Sykosonik

Sykosonik nemoras bit tako arogantan.
Paralele koje vuces nemaju nikakve veze sa ikakvom logikom. Ti studiras medicnu... jel trebamo zakljucit da si genij? evo meni je cimerica bas polozila zavrsni ispit, pa se ne drzi kao ti koji jos studiras. Dokaz inteligencije nije učenje napamet tuđeg gradiva, nego volja (koju ti bas i ne pokazujes) da se istrazi novo neistrazeno podrucje.

imas na donjem linku popis "A brief list of scientific, technical and medical research on various aspects of the uses of silver in medicine:" ako te uopce interesira ova tema.

ne, to nije arogantno (iako, da, priznajem da puknem kada ljudi bacaju neprovjerene i generalizirane informacije).
dakle, ako osoba (liječnik i znanstvenik općenito) počne, ajmo reć, zastupat neku alternativnu stvar, onda očekujem da ima "težinu". dakle, ne lupetanja bzvz (pa netko negdje napiše dr/mr/sc xyz a od njega ni traga ni glasa u bilo kojoj publikaciji), već niz objavljenih i citiranih članaka (ne nužno te tematike).
poanta jest u istraživanju (a nisam ni rekao da nije. osim toga, tko, što i gdje uči napamet? pa neke stvari se moraju znati).

kakve paralele? to što sam rekao za kamenje i domestos? pa ti si prva počela, ovo je samo nadgradnja.

inače, onaj popis je žešći fail. masa tema nema veze sa srebrom (niti ikojom alternativnom metodom), masa ih je stara 90-100 godina, a nekih ljudi uopće nema Shocked ili im je specka neka druga grana..

eh...
13.02.2010. 00:11
View Profile WWW
ixchel

Ak oces bas pravo kamenje se moze i lizat  Mr. Green Razz
uzmimo za primjer Hildegard koja je bila mrvila minerala i tako ljecila ljude.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Hildegard_iz_Bingena

Ako hoces pravo moje misljenje je da su znastvenici danas tek na pocetku otkrivanja tople vode... i za 50 god, ce se medicina u potpunosti promjenit(ako nas ne pootruju sve do tada), jednako kao sto se do sada mjenjala.

Primjetila bi da imas neke predrasude oko alternativnog lijecenja (a alternativno je samo jer nasa zapadna civilizacija ne prihvaca da postoje i druge civilizacije koje imaju razvijen svoj medicinski sustav - zar nije to u neku ruku zapravo uzasno umisljeno - taj stav; Mi smo najbolji, vi nemate pojma o nicemu) Jednako kao i kod zapadnog medicinskog sustava, tako i kod drugih, lijecenje nije zagarantirano da djeluje na svakome pojedincu, to znaci da su zapravo su jednaki.
Zapravo kad pogledas sve je to veliki marketig - ovo djeluje ovo ne djeluje, i pitanje je samo tko ima vise novaca za reklamu. A lako je skupit lovu ako iskemijas neku svinjsku gripu u labu pa  odjednom se stvori i cijepivo koje vlade naravno kupuju.  Tebi i drugima moze biti smjesno, meni je svejedno, najlakse je nekoga ismijavat.

13.02.2010. 13:29
View Profile
Byte

d(°_o)b

ako nas ne pootruju sve do tada

I tako nekako cijela rasprava zbog jedne rečenice gubi na smislu. Mr. Green

Da ne pričam o nastavku koji sam valjda prvi put pri čitanju posta organski preskočio (teorije zavjere mi stvarno idu na jetru).
A lako je skupit lovu ako iskemijas neku svinjsku gripu u labu pa  odjednom se stvori i cijepivo koje vlade naravno kupuju

13.02.2010. 15:10
View Profile WWW
Sykosonik

pa nek je mrvila, super ako joj je uspjelo Razz

inače, čisto sumnjam da će "netko nekoga trovat". pa danas nas je na planeti više nego ikad u povijesti, a i živimo najdulje. uostalom, nekako mi se ne čini da bi farmaceutskoj industriji pogodovalo da desetkuje (u milijunima) stanovništvo

nemam predrasude prema "alternativnom", ali imam prema neprovjerenom. ne kažem da je moderna medicina "alfa i omega", ali očito se moram koji x tako postavit kada mi ulete "alternativci" koji tvrde da imaju lijek za sve. po čemu TO onda nije dogma?

13.02.2010. 20:03
View Profile WWW
ixchel

ja nikad nisam tvrdila da je to lijek za sve (sumnjam da to postoji), samo da meni oko viroze pomaze.

@ Byte - Teorije zavjera sto se tice monopola i farmacije gube na svojoj vjerodostojnosti radi onog Ickea i njegovih teorija da ljudi gusteri vladaju svijetom! Nakraju i ono sto vidis da je ocito odbacis ko glupost, jer je spakovano u isti paket. I meni su se popeli na jetra!

13.02.2010. 20:56
View Profile
Byte

d(°_o)b

S druge strane prije bih povjerovao Ickeu nego nekim od 'normalnih' terija zavjere. Od tih farmaceutskih fora, pa do chemtrailsa.

13.02.2010. 21:06
View Profile WWW
Pages: 1 ... 7 8 [9] 10 11
TP.forum  |  Tribe gathering  | 

ionsko srebro

Jump to:

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

2002-2011 © Trancepleme.com | Design by Dovla, coding by Psihodelikk