home info clanci recenzije galerije profili intervjui downloads linkovi forum mail impressum
Welcome, Guest. Please login or register.
19.10.2021. 09:28
82.269 Posts in 6.119 Topics by 1.195 Members
Latest Member: vladec
TP.forum  |  Tribe gathering  | 

ionsko srebro

Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11
Byte

Offline Offline | Gender: Male

Rank: Tribe Member

d(°_o)b

Da, blokada je bila katastrofalno izorganizirana, a ciljevi maksimalno nedorađeni, to se apsolutno slažem. Ali da država može manje para dati nekakvoj tamo glupoj judeokršćanskoj crkvi, ili NATO savezu, a više fakultetima - može. A to da smo prosvjedovali samo zato jer nam se nije dalo pisat ispite uopće ne znam kako prokomentirat, jer sam siguran da ni 2% 'blokatora' nije to imalo u vidu dok su blokirali. I to da je najbolje obrazovanje u državama gdje je isto najskuplje, nije istina, u to sam se i sam uvjerio dok sam bio u Danskoj i Švedskoj; s druge strane, uspoređivati nas i njih je kao uspoređivat windoze i Linux.
Ima i puno članaka da je netko umro od marihuane, duhana i alkohola, pa ipak svi manje skaču zbog toga nego zbog, recimo, WoWa, što je po meni apsurd. Cyberspace, baby. Novi vid socijalizacije, ne nužno negativan.

e: Offtopicus maximalus, fuck yeah. :ninja:

Cyberspace. A graphic representation of data abstracted from banks of every computer in the human system. Unthinkable complexity.
07.02.2010. 17:54
View Profile WWW
Sykosonik

Rank: Tribe Leader

neću komentirat sociološke tekovine jerbo je tema ionsko srebro

psihološke manifestacije u većoj mjeri nastaju zbog fizičkih osobitosti (lučenje neurotransmitera npr. što opet može biti uzrokovano tvarima koje uneseš u sebe). Wink

znam da je čisti nikotin otrovan, ali je isto tako i endogeni proizvod (a zamisli tek što je sa solima, sa kalijem npr. ili kiselinama). dioksin nije, ali neće te svaka izloženost ubit. Wink
07.02.2010. 18:32
View Profile WWW
sy

Rank: Tribe Spammer

(. Y .)

hahahahhahaha
jos nisam vidio clanak di je netko umro od marihuane XD
taj prosvjed mi je bio drag jedino iz razloga sto su se ti studenti koji su prosvjedovali na neki nacin ujedinili, bilo iz pule, bilo iz zagreba, splita itd. imali su nesto zajednicko i to je bilo pozitivno... prije 5,6 godina bi prosvjedi bili tek kad bi se isla poskupljivat hrana u menzama i to bi se skupila sacica studenata, dok se jos prije toga prosvjedovalo zbog puno vaznijih stvari sto je na neki nacin nestalo...ljudima se ne da, imaju internet, odu na redtube i svi problemi nestaju u jednoj erekciji...

neznam kako si se uvjero da u danskoj nije dobro obrazovanje, mozda po tome da ne barataju tako sirokim spektrom informacija?.... mislim, pogle njihov standard, "siromasne" kvartove a pogle nas, i to nije usporedjivanje windowsa i linuxa jer i tamo zive ljudi kao i ovdje, samo je drugaciji mentalitet, drugaciji su propisi i drugacije je obrazovanje (cit.: uci se sto je bitno).

cyberspace..hehe, da, bio sam pionir i mahao zastavom netscapea 3.0 gold kad nisam ni znao da postoje animirani gif-ovi, igrao ultima online kada nije bilo 3d kartica i sl. LOL
stvar kod cyberspacea je da se mozes ponasat puno slobodnije i otvorenije jer odredjeni kompleksi koje imas ne vrijede u njemu, a to ne znaci da se ti isti kompleksi rjesavaju i da postajes bolja osoba... mislim, da sam debeo i ruzan (a nisam Wink ) bilo bi mi puno teze pric nekoj curi dok sam vani zbog istih kompleksa i straha od odbacivanja, nego otvorit chat window ili kreirat superHOT avatara u second lifeu i brijat o svemu i svacemu i bit zanimljiv... kuzis o cem ti pricam? jebes socijalizaciju koja se bazira na platonskim kontaktima. boli mene tuki dal ce Huge E. Rection iz amerike slomit nogu, ionako ga ne vidim cesto online, da li ce se 50% mojih fejsbuk "frendova" razbolit i zavrsit u bolnici, ionako ih ne poznajem dovoljno dobro itd. opet se ponavlja kvantiteta socijalizacije iznad kvalitete. mogu ti nabrojat na prste obje ruke ljude za koje bi skocio u vatru, ali zato imam 250+ frendova. onak, wtf. nije to uvijek negativno, ima tu i dobrih strana, poput online suradnje na raznim projektima i sl. ali koliko ljudi koristi fejs a koliko koristi suradnju?

@sykosonik, mozemo se vrtit u krug ako oces  Face Palm
kao sto sam rekao, danasnja medicina je fokusirana na materijalno, kao i globalna svijest (novac pokrece sve) kao i sam gregorijanski kalendar koji imamo (rotacija zemlje oko sunca)   Mr. Green...
al ne zelim sad ulazit u nekakve metasfere o svijesti vec cu samo rec da je prvo trebala nekakva misao o akciji, svjesna ili nesvjesna, onda akcija te zatim reakcija tijela (lucenje neurotransmitera)..

e da, ionsko srebro.... (da kazem nesto on topic  Mr. Green )

http://www.youtube.com/watch?v=lx3qL4kvmMo&feature=channel
i don't know what they'r saying, but the way they say it makes me keep watching =)
07.02.2010. 18:54
View Profile
Byte

d(°_o)b

Ne, ne, krivo si me shvatio, ne mislim da je u Danskoj loše školstvo, nego da nije skupo.

Ali mislim da smo sad u predubokom offtopicu, a i već ulazimo u neke kvazi-sociološke priče koje ne možemo razriješiti jer imamo različite afinitete (pretpostavljam), pa je malo besmisleno raspravljat. Very Happy

Cyberspace. A graphic representation of data abstracted from banks of every computer in the human system. Unthinkable complexity.
07.02.2010. 18:58
View Profile WWW
Sykosonik

nije medicina fokusirana na materijalno, već farmacija. ako ćemo tako.

btw, ionsko srebro  Mr. Green
07.02.2010. 19:01
View Profile WWW
sy

(. Y .)

i stand corrected  Wink
besmisleno raspravljanje - WIN

i don't know what they'r saying, but the way they say it makes me keep watching =)
07.02.2010. 19:03
View Profile
ixchel

Offline Offline | Gender: Female

bolesti su samo simptomi, a ljekovi ih uklanjaju. IMHO lječnici su dobri samo za krpanje tijela.
Vidim da ste komentirali i reki, to je isto riješavanje simptoma, jednako kao pilula. Treba raditi na mentalu.

no da ostanemo na temi... Zasto mislite da su prije bogati jeli iz srebra? Radi izgleda? Zašto misite da bogati  stavljaju na sebe razne  dragulje? Zbog cega se to dogodilo da se izdvajaju minerali, da ne jedu iz metala (kao mi što koristimo zlice, vilice) nego srebro i zlato? Zašto se nosi srebro i zlato? 

can somebody please stop čozmik fart for being art?
08.02.2010. 09:20
View Profile
Sykosonik

bolesti su samo simptomi, a ljekovi ih uklanjaju. IMHO lječnici su dobri samo za krpanje tijela.
Vidim da ste komentirali i reki, to je isto riješavanje simptoma, jednako kao pilula. Treba raditi na mentalu.

da išta znaš o medicini ne bi trabunjala. bolesti su simptomi, ha? a čega, molim te? Face Palm
o farmakologiji ne znaš ni a i neću s tobom ulazit u raspravu.
medicina rješava simptome, ali većinom zbog toga jer ljudi dolaze prekasno i radi se na boljoj preventivi o čemu ovisi i feedback pacijenata. Rolling Eyes
odi meditirat, pa možda više nikad ne budeš bolesna Rolling Eyes

no da ostanemo na temi... Zasto mislite da su prije bogati jeli iz srebra? Radi izgleda? Zašto misite da bogati  stavljaju na sebe razne  dragulje? Zbog cega se to dogodilo da se izdvajaju minerali, da ne jedu iz metala (kao mi što koristimo zlice, vilice) nego srebro i zlato? Zašto se nosi srebro i zlato? 

a u pičku materinu.... Face Palm
daj odi lizat naušnice nekakve i nemoj se sramotit.
08.02.2010. 11:32
View Profile WWW
Balvan

Rank: Tribe Warrior

Oprostite sto prekidam svadju, htio sam samo priupitati, da li ionsko srebro moze otkloniti problem s aknama?

Quote from: Byte
Koloidno srebro je odlično, ali, ako imaš problema s kožom na licu, poslušaj prvo jednu drugu preporuku, iz vlastitog iskustva: uzmi si u apoteci losion s klindamicinom. Košta 30 kn, ide na recept besplatno, a mene je spasio. Ako ti ni to ne pomogne, rokaj po srebru. Very Happy

Koristio sam to s klindamicinom jedan period, nije bas puno pomoglo...
Sad koristim neku njemacku kremu akneroxid prije spavanja. Koristim to nekih 2 mjeseca i rjesio sam se barem 50% akni na licu. Samo je problem sta je krema tolko jaka da mi se koza ljusti. Al dobro, onda se namazem baby mlijekom  Laughing
I tako to, probajte.

No one bothers me here...not even Thulsa Doom.
08.02.2010. 12:04
View Profile
Byte

d(°_o)b

@Sykosonik: Teško mi je shvatiti tvoju razinu nespremnosti prihvaćanja ostalih načina medicine osim konvencionalnih kemijskih preparata. Confused I osobno, ovim komentarom 'odi lizat naušnice kakve' i sličnim iskazima nespremnosti (nemogućnosti?) prihvaćanja nečega što si naučen/kulturološki uvjetovan da prihvatiš, sam sebe sramotiš.
@ixchel: Plemići nisu koristili srebro iz nikakvih zdravstvenih pobuda, nego iz čiste obijesti. However, istina, termin 'plava krv' koji se koristio za označavanje plemića dolazi od jedne jednostavne činjenice: dok su jeli iz srebrnih zdjela koje nisu bile bogzna kakve kvalitete, strugali su komadiće srebra koje su hranom unosili u sebe. Budući su takvi komadići bili preveliki, nisu se mogli razgraditi i postupno su bojali krv (a time i kožu) u plavkastu boju. http://en.wikipedia.org/wiki/Argyria
@Balvan: Čudno, meni je klindamicin totalno spasio stvar, a bio sam na rubu trećeg stupnja akni. :/ Možda ovisi koliko dugo ga koristiš, ja sam na njemu preko pola godine sada. Ali mislim da će ti srebro, bez obzira na neke komentare ovdje, itekako pomoći. Ipak, pazi da ne postaneš Papa Štrumf kao Paul Karason. Very Happy

08.02.2010. 12:41
View Profile WWW
Balvan

Rank: Tribe Warrior

@Sykosonik: Teško mi je shvatiti tvoju razinu nespremnosti prihvaćanja ostalih načina medicine osim konvencionalnih kemijskih preparata. Confused I osobno, ovim komentarom 'odi lizat naušnice kakve' i sličnim iskazima nespremnosti (nemogućnosti?) prihvaćanja nečega što si naučen/kulturološki uvjetovan da prihvatiš, sam sebe sramotiš.
@ixchel: Plemići nisu koristili srebro iz nikakvih zdravstvenih pobuda, nego iz čiste obijesti. However, istina, termin 'plava krv' koji se koristio za označavanje plemića dolazi od jedne jednostavne činjenice: dok su jeli iz srebrnih zdjela koje nisu bile bogzna kakve kvalitete, strugali su komadiće srebra koje su hranom unosili u sebe. Budući su takvi komadići bili preveliki, nisu se mogli razgraditi i postupno su bojali krv (a time i kožu) u plavkastu boju. http://en.wikipedia.org/wiki/Argyria
@Balvan: Čudno, meni je klindamicin totalno spasio stvar, a bio sam na rubu trećeg stupnja akni. :/ Možda ovisi koliko dugo ga koristiš, ja sam na njemu preko pola godine sada. Ali mislim da će ti srebro, bez obzira na neke komentare ovdje, itekako pomoći. Ipak, pazi da ne postaneš Papa Štrumf kao Paul Karason. Very Happy

ok. vidio sam strumfa. odustajem  Mr. Green

No one bothers me here...not even Thulsa Doom.
08.02.2010. 13:28
View Profile
Sykosonik

a gdje sam ja to rekao da su konvencionalni kemijski preparati jedini i neponovljivi? dapače, ne izražavam nespremnost prihvaćanja nečega drugog, već mi diže tlak kada ljudi bubaju stvari bez argumenata, bez dokaza, trabunjajući o stvarima koje ne znaju.

hoću argumentirane, adekvatne i ponovljive dokaze, kao i analizu na dvostruko slijepom uzorku od 5000 pacijenata da je ionsko srebro bolje/učinkovitije/ili barem u razini nekog, već postojećeg konvencionalnog lijeka; ako već uspoređujemo.

mislim da sam bio spomenuo da je "glavni" argument to što se nešto uzima zdravo za gotovo, a istovremeno kategorički odbacuje SVE ono što moderna medicina donosi i to pod krinkom nekakvog "namjernog trovanja, ubiranja para i održavanja moći".
dakle - kada mi osoba pokuša implicirati da su "plemići nosili srebro i zlato oko vrata da bi bili zdravi (a to se apsolutno da isčitat iz njenog posta)", onda se na takvu blagorečeno glupost mogu samo nasmijat ili odgovorit onako kako sam odgovorio. dakle - ako je bolesna neka liže srebro. može ga i progutat, ista stvar. meni kemija, njoj "prirodno".

jbt, pa po toj logici bi svi konzumenti samo alternativnog bili vječni, mladi, zdravi i poletni.
08.02.2010. 13:48
View Profile WWW
Byte

d(°_o)b

Nu, pa na svakoga lijekovi drugačije djeluju. Nekome će srebro djelovati, nekome neće. Isto kao što će nekome neka tableta pomoći, a nekome ne. S druge strane, nositi srebrenu ogrlicu kao lijek je, well, ako ne smiješno, a ono bar uzaludno, izuzev placebo efekta. Ipak, nisam vidio da netko ovdje 'kategorički odbacuje SVE ono što moderna medicina donosi i to pod krinkom nekakvog "namjernog trovanja, ubiranja para i održavanja moći"', valjda nisam dovoljno pažljivo čitao.
Inače, Štrumf je poplavio jer je pio dnevno do 3 dcl koloidnog srebra i još se uz to mazao svakodnevno njim po licu. Nije žvaka za seljaka.

08.02.2010. 13:57
View Profile WWW
sy

(. Y .)

jbt, pa po toj logici bi svi konzumenti samo alternativnog bili vječni, mladi, zdravi i poletni.
meni na prvi pogled djeluju zdravije, ako nista, bar energicniji, imho. al mozda je to zbog esida Wink

procitaj holografski svemir, u njemu ces nac dosta znanstvenih istrazivanja sta su radili sa placebom/ljekovima i njihovoj ucinkovitosti

http://www.youtube.com/watch?v=IQR9bw-4R08

08.02.2010. 15:35
View Profile
Karahana
Moderator

SY.... Ma jebanje u oko!!!

@ ixchel Face Palm

Postani hacktivist! --> hacklab01 @ AKC Medika
08.02.2010. 15:44
View Profile
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11
TP.forum  |  Tribe gathering  | 

ionsko srebro

Jump to:

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

2002-2011 © Trancepleme.com | Design by Dovla, coding by Psihodelikk