home info clanci recenzije galerije profili intervjui downloads linkovi forum mail impressum
Welcome, Guest. Please login or register.
15.09.2019. 16:57
82.243 Posts in 6.111 Topics by 1.195 Members
Latest Member: vladec
TP.forum  |  Tribe expressions  | 

Main Sequence Star

Pages: [1] 2
renatobrnic

Offline Offline | Gender: Male

Rank: Tribe Member

pozz, evo jedan novi psytrance projekat iz Sl. Broda "Main Sequence Star" ...stil je isključivo jutarnji psy

http://soundcloud.com/mainsequencestar

pa evo za ljubitelje takvoga stila link za soundcloud na kojem se nalaze zasad 3 trake koje su prije par mjeseci započete kao ideja ali se još radi na finalnoj verziji tih traka i naravno nekim novima...

bytway Main Sequence Star je ujedno i naziv EP-a Nove Fractal koji ce izaci za Neogoa  Mr. Green

peace.gif 

16.02.2011. 01:31
View Profile
Richpa

Rank: Tribe Spammer

Purifier Of The Stars

16.02.2011. 04:10
View Profile WWW
TraxData

Rank: Tribe Member

projekat  Face Palm
 Mr. Green
27.02.2011. 13:29
View Profile
CybeRho

to sto ti radis puno vise ima veze sa uplifting/euro tranceom  nego sa morning psyem ili psyem opcenito.

evo ti par default primjera morning psy traka razlicitih producenata (stilova):

http://www.youtube.com/watch?v=y6mrgqLD_w8
http://www.youtube.com/watch?v=rlR4c24MByY
http://www.youtube.com/watch?v=s6YZFjY5kV0
http://www.youtube.com/watch?v=IS_JIEDqOyk
i jedan stari hit za ekipuTP:
http://www.youtube.com/watch?v=oxFbALwD_K0

usporedi Smile

p.s. di si asterfield spaljotino nema te 100 godina Mr. Green

27.02.2011. 21:23
View Profile
deimos

kaj ocelot, electrypnose i trold rade morning

ja bi rekao da je ovaj zadnji link s jotijem i posfordom dobar primjer Mr. Green

SoundCloud  Deimos  Perfect Blind  Dual Barrel
27.02.2011. 23:55
View Profile WWW
Balvan

Rank: Tribe Warrior

Dobre su trake.

Cyberho pol tih stvari koje si dao mi ne zvuci nimalo na nesto "morning"  Very Happy

http://www.youtube.com/watch?v=PFd35yppWHU

http://www.youtube.com/watch?v=GowHHZynhFY  
?

No one bothers me here...not even Thulsa Doom.
28.02.2011. 00:19
View Profile
CybeRho

sorz, meni to morning Smile pa vish da su fluffy trake Mr. Green

anywayz, onaj "psy" dio termina je ono na sto bi se fokusirao, morning, dusk, dawn, night, dark, silky sunshine psy... totalno nebitno.

28.02.2011. 03:26
View Profile
Richpa

Purifier Of The Stars

Zbilja si mu dao primjere za morning atmosferu rofl. Smile) Najbolje da poslusa stariji Silicon Sound/Protoculture fazon iz 2003/2005/2005 i imat ce najbolji primjer, imho.

28.02.2011. 09:52
View Profile WWW
Dovla
Administrator

NyanNyan

sorz, meni to morning Smile pa vish da su fluffy trake Mr. Green
ne pretjeruj, meni je ovo morning pa nebi to covjeku dao kao primjer http://soundcloud.com/rodskeez/22dollarchorus-sample

ako cemo vec pricat u nekim opce prihvacenim okvirima (which I think is total and utter BS) onda ovo kaj Richpa kaze ima najvise smisla

We are the music-makers, And we are the dreamers of dreams, Wandering by lone sea-breakers, And sitting by desolate streams. World-losers and world-forsakers, Upon whom the pale moon gleams; Yet we are the movers and shakers, Of the world forever, it seems.
28.02.2011. 14:28
View Profile WWW
Richpa

Purifier Of The Stars

@Dovla - fino zvuci ovaj klipic sa SC-a Smile

Speaking of mornin' atmospheres, nadopunio bi se s ovom trakom koja doslovno prsti jutarnjom pozitivom i vjerojatno mi je u zadnjih godinu-dvije prvi pick kada u pitanje dodje trens za docek jutra i prvih zraka sunca.

Link - http://www.youtube.com/watch?v=iPPIdCmPJUE (goa trance)
plus obavezno poslusati ovo - http://www.youtube.com/watch?v=ov9kH54Z-dM (psytrance)

28.02.2011. 14:54
View Profile WWW
CybeRho

ne pretjerujem ja ni najmanje

stil je isključivo jutarnji psy

@dovla - to mozda je morning al nema veze sa psytranceom i nemoze se uzeti kao primjer.
@richpa - godina gospodnja je 2011, zanr je evoluirao i davati covjeku takve primjere je kao da uzmes GMS - No Rules i stavis ga kao primjer nocnog zvuka, ili ne znam... Hallucinogenove albume za primjer psytrancea. Ono sto mje bio morning tada, sad zvuci poprilicno arhaicno - proslo svrseno vrijeme. Bilo koju traku od gore navedenih mi nebi palo na pamet pustiti po noci. Ne razumijem zasto zvuk mora biti napunjen pcelicama majama i cvjeticima da bi dobro zvucao po suncu.
Osim ako se vama slusa morning cheeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeese Wink

p.s. richpa ta druga traka has GOA written all over it

28.02.2011. 15:14
View Profile
Richpa

Purifier Of The Stars

Opcenito tvoj problem je sto ti zapravo vecinu klasika iz paleozoika uopce nisi ni poslusao, a redovito su ti na listi za odstrel. Protoculture i Silicon Sound su na tvoju zalost klasicni primjer jutarnjeg trensa, pogotovo njihov opus iz sredine proslog desetljeca. Nazalost, Ocelot, Trold i sl. kvazi-skripalice nisu niti imaju kakve veze s onim sto je autor posta trazio. Nekakvi izleti od 30ak sekundi apsolutno nemaju veze s definicijom trake, pogotovo zato jer jutarnji trens sam po sebi bi trebao imati glavu i rep, ali nazalost toga nema u tvojim primjerima.

Nadalje, tvoj ovaj post samo podsjeca na one zadane blackere metalce kojima je krlja iz 89' snimana na groblju kvalitet i jedini istinski odraz cijele mjuze, tako i ova ''dark'' ekipa pomalo mi ide na jetru prozivajuci sve sto nema veze s random skripanjem kao nekakav cheeeese i sl. Poboze covjece, trens mjuza jest melodija i melodicna bas linija.

Uostalom, rađe bi se prepustio apsolutnom ''cheeeese'' zvuku nego slusao abortus trens mjuze zvani ''darkpsy''.

28.02.2011. 15:44
View Profile WWW
CybeRho

ma slusao sam ja svasta, bez brige ti budi. najvise volim kad mi netko govori sta sam slusao a sta nisam a moj muzicki database je veci od vecine ovdje prisutnih jer sam se potrudio da bude tako. nije mi samo jasno zasto mislis da moji primjeri nemaju ni glavu ni rep kad su muzicki iznad svega sto je silicon sound ili protoculture ikad napravio. ili hoces reci da je ova traka od ocelota dark i nema glavu ni rep? a nexus6 ima Smile daj pls rolleyez

no dobro to nije ni bitno, rasprava nam je tupavilo kad se muzicki ukusi razlikuju, i vec vidim kako se neki od vas vrijedjaju pa necu nastaviti. autor posta nije trazio nista, autor posta je uvjeren da radi iskljucivo morning psy a ono sto on radi nema veze sa morning psyem niti sa psyem kojimgod i netko mu je trebao skrenuti pozornost na to. ja sam samo to htio reci sto suptilnije i usmjeriti lika kad nitko od vas nije. ajmo sad napraviti od svega toga flame topic plx :/

trens mjuza jest melodija i melodicna bas linija.
you are so wrong my friend

np. bonky - tequilla

28.02.2011. 15:51
View Profile
Dovla
Administrator

NyanNyan

this...

4 years ago maybe...danas...I just don't give a fuck...

have some Babicz http://soundcloud.com/robbabicz/two-colors-v3

@Richpa....Rodskeez album ove godine na Vapouru Smile

We are the music-makers, And we are the dreamers of dreams, Wandering by lone sea-breakers, And sitting by desolate streams. World-losers and world-forsakers, Upon whom the pale moon gleams; Yet we are the movers and shakers, Of the world forever, it seems.
28.02.2011. 17:28
View Profile WWW
Richpa

Purifier Of The Stars

Prije svega Romano, nije poanta ove rasprave da se sada tu natezemo po principu ''moj tata je jaci od tvog'' niti bilo sto slicno, apsolutno suprotno - ovakav tip rasprava me kroz eto skoro 8-9 godina aktivnog slusanja trens mjuze isklesao do te mjere da cu actually otici i poslusati neciju preporuku ili link na youtube/soundcloud i da necu automatski ispaljivati rafale hejta prema necemu a da to nisam veoma dobro apsorbirao.

Ne bih ti uopce nista osporio na ovoj temi (da nisi okacio momku koji eto po prvi puta zbilja ide radi nesto psihodelicnije i sarenije od standardnog fullon/popkorn zvuka) s prijedlozima koji nemaju apsolutno veze s jutarnjim/morning trance zvukom. Ne spominjem to zato sto ja osobno imam odredjenu averziju prema danasnjem dark psy zvuku, vec zato sto zapravo si ti taj koji ce eventualno nekoga navesti na totalno krivi put sa svojim prijedlozima.

U tvoje (ne)poznavanje stila i glazbe necu ulaziti kao sto sam napravio u proslom postu, ali te moram malo podbosti po pitanju Protoculturea. Svojevremeno prije nekih 3-4 godine si apsolutno promovirao i zakivao u zvijezde taj isti zvuk. Imao si pravo, Protoculture, sa svoja dva prva albuma i Silicon Sound sa svojim prvim albumom su napravili pravu mini revoluciju u tadašnjem fullon zvuku time što su na jedan jeben način prikazali taj isti žanr kroz prizmu melodije, pozitive i inteligentnog zvuka. To se poprilično razlikovalo od hrpetine izdanja u full on u branši i upravo radi toga su ti albumi u neku ruku i klasici žanra.

Njihova kvaliteta nije opala, nego se samo tvoj ukus promjenio i zapravo tu dolazimo do onoga što ja cijelo vrijeme pokušavam dočarati - tvrdiš da ta izdanja nisu kvalitet -> griješiš. Ona jesu kvalitet i ruku na srce klasici su žanra iz tog perioda s tim da si ti maaalo promijenio svoje afinitete prema trens mjuzi i sada u ovom periodu Ocelot ti je tata. Garantiras li mi da za 5 godina neces isto reci za Ocelota? Naravno da ne, jer covijek evoluira, mjuza evoluira i ocito da to ide nekim prirodnim tokom, ali to nije razlog da se automatski nesto popljuje.

nije mi samo jasno zasto mislis da moji primjeri nemaju ni glavu ni rep kad su muzicki iznad svega sto je silicon sound ili protoculture ikad napravio.

Čime možeš dokazati da su ''muzički'' jedan Trold ili pak Ocelot iznad Protoculture / Silicon Sounda? Iskreno s tobom se ne bih složio. Protoculture a bogami i Silicon Sound su projekti koji su obilježili trance scenu u novom mileniju. Mislim da nema smisla nabrajati festivale, partije, izdanja, opremu i sve ostalo i sada usporedjivati to s Troldom ili Ocelotom. Sada pazi, ja ne tvrdim da oni i dan danas rade ono sto su radili sredinom 00-ih, daleko od toga, novi Protoculture vise ima veze sa Tiestom nego s onim po cemu je poznat, ali opet to nije razlog da se ovaj projekt stavi u isti koš s jednim Troldom (koji je btw meni super projekt, ali daleko od onoga sto Protoculture je predstavljao).

E sada cu se vratiti na tvoje prijedloge. Dakle ja nisam izjavio da te trake nemaju glavu ili rep (one imaju vjerojatno i glavu i rep u kontekstu danasnjeg darkpsy zanra), ali da imaju glavu i rep u kontekstu ''jutarnjeg prizvuka'' - APSOULTNO NE. Niti blizu. Speaking of ''nowdays darkpsy'', zalosno je da se jedan pravac trance glazbe srozao na tako niske grane. Kada se sjetim razdoblja 2005 na 2006/2007 kada sam imao obicaj pomnije pratiti izdanja na tadasnjim dark psy labelima, zbilja mi bude krivo kako mogu na nisku granu neki producenti mogu pasti i povesti se za masovnim ''trendom'' cekicanja i skripanja na 170 BPM-a. Da ne bude zabune, ne trpam niti Trolda niti Ocelota u ovaj kos, vec samo povlacim paralelu.

A sada back to basics: Trance mjuza! S obzirom da Europa danas prednjaci po pitanju elektronske glazbe naspram drugih kontinenata, covjek bi pomislio da smo mi Europljani zapravo zasluzni za svu elektronsku mjuzu evah. No to nije tako, house mjuza se rodila u Americi, nesto malo kasnije se isto tako u Americi rodio i Techno, no treci veliki predstavnik, svima nam znani Trance se ipak rodio u Europi. Rodio se kao najmelodicniji i najizbalansiraniji pravac - nije žestok bio kao techno glazba, niti prerazvodnjen kao acid house. Srz trance glazbe u samom pocetku, a ta ista srz i danas jest melodija. Radi melodije, moduliranja iste, stvaranja svojstvene price i atmosfere, trance se razlikovao od navedenih. S vremenom i s nadolazecim godinama, producenti su malo cese eksperimentirali i tako je nastao prije svega progressive trance, mjuza koja je predstavljala trance glazbu s nesto manjim koristenjem melodije. Kroz godine trance glazba se oblikovala ovisno o utjecajima, trendovima, tehnologiji. Poanta je da, utjecaj sa strane ne može promjeniti samu srž i značenje odredjenog žanra bez obzira koliko se to nekome činilo. Trance glazba je bila i ostala najmelodičniji predstavnik elektronike.

Rodskeez album ove godine na Vapouru
Yummy.

prigodna: Goalien - Psychedelic Dilemma

P.S. - Rasprava jest tupavilo, ali radje cu doci na forum i procitati necije misljenje, eventualno nauciti, cuti i saznati nesto novo nego gledati samo najave za neka izdanja, Top 10 playliste i sl. Zdrava rasprava uvijek dobro dodje!

03.03.2011. 03:21
View Profile WWW
Pages: [1] 2
TP.forum  |  Tribe expressions  | 

Main Sequence Star

Jump to:

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

2002-2011 © Trancepleme.com | Design by Dovla, coding by Psihodelikk