home info clanci recenzije galerije profili intervjui downloads linkovi forum mail impressum
Welcome, Guest. Please login or register.
26.08.2019. 00:22
82.243 Posts in 6.111 Topics by 1.195 Members
Latest Member: vladec
TP.forum  |  Tales of the inexpressible  | 

Party: Quantum Mind 29.04.2011 @ Secret Location

Pages: [1]
PsiloCybian

Offline Offline | Gender: Male

Rank: Tribe Spammer

-__-

pfff kaki provod Smile

hrpa problema je nakraju iskrsnula ali jednostavno nismo se dali pokolebati sa sitnicama i sve je nakraju proslo odlicno Very Happy

carina na hr strani nije vidjela ATA karnet 7 godina kojeg sam ja napravio da mogu opremu nositi preko carina bez problema (u gradskoj komori su me uvjeravali da bez toga necu moci prenjeti opremu u englesku bez problema) cekanje carinika da skuzi kako da se to ispuni je bilo presmjesno Very Happy.

carina uk side je bila smjesna na racun mene Very Happy kada se carinik poceo smijati zas sam radio ata karnet za tako sta jer sve to zapravo spada pod osobne stvari (mentalnote otici u gradsku kompru i naribati sluzbenika jer me ozenio za skoro 400kn za taj papir)

dan prije polaska u london dobijam mail da nam se situacija sa smjestajom promjenila, i da smo dobili 2 sobe u nekom skvotu u naselju koje se zove Morden (Mordor Very Happy ). po samom dolasku uocavamo jedan problem sa smjestajom Very Happy samo je jedna soba a nas 4tvoro Very Happy pa zovi organizatora kako sta gdje. Nakraju smo ja i djevojka dobili sobu na prvotnoj lokaciji kod jednog od clanova Orchid Star-a.

usput dobijamo informacije da se i lokacija partija promjenila jer je vlasnik legalne lokacije pokupio pare i otkazao.
to je usput promjenilo i vrijeme mog lajva. nova lokacija umjesto tri floor-a imala je jedan floor na kojem su trebali svirati svi djejevi koji su ranije bili planirani. tako da sam ja dobio vrijeme od 10 do 11 ujutro Very Happy tako da smo se odlucili preskociti cijelu noc guranja i otisli spavat  Mr. Green (sto se pokazalo odlicnom odlukom)

dolazimo negdje oko 9 na lokaciju koja je zapravo neko skladiste i u jednoj od hala se odrzava parti a sobe sastrane su bile kuhinja i neki ultra mali floor na kojem je bio progressive. Uspjevam poinstalirati sve i krecem sa lajvom negdje oko 11 sati, i oko 12 uljece policija na scenu. Tu sam moro prekinuti live Sad ali sam dobio lijep pljesak sto me obradovalo na maximum  Cool

ostatak subote i nedjelje smo proveli u razgledavanju londona (ja sam vec u nedjelju hodu u zombi modu koliko nisam osjetio noge Very Happy )

sve u svemu super smo se proveli i nadam se uskoro necem takvom opet Very Happy

03.05.2011. 10:54
View Profile WWW
Dovla
Administrator

NyanNyan

joj a bas sam ti se htio javit po pitanju te carine, s kim god sam pricao u zadnjih tjedan dva svi su mi rekli da ne treba nista platit, samo kazes na izlasku iz zemlje cariniku serijske brojeve opreme koju furas i dobis papir i toe to...

anyway, cestitke na skvot partyu, moje iskustvo je bilo dosta slicno...u londonu to ocito nejde drugacije Mr. Green

We are the music-makers, And we are the dreamers of dreams, Wandering by lone sea-breakers, And sitting by desolate streams. World-losers and world-forsakers, Upon whom the pale moon gleams; Yet we are the movers and shakers, Of the world forever, it seems.
03.05.2011. 12:43
View Profile WWW
PsiloCybian

-__-

samo kazes na izlasku iz zemlje cariniku serijske brojeve opreme koju furas i dobis papir i toe to...

kontam da nemoras ni to, ja sam samo reko computer hardware i likovi samo masu da idem dalje, boli ih qrc sta je to.

et za sljedeci puta znam Very Happy

03.05.2011. 15:45
View Profile WWW
Vrharvest

Rank: Tribe Member

carina na hr strani nije vidjela ATA karnet 7 godina kojeg sam ja napravio da mogu opremu nositi preko carina bez problema (u gradskoj komori su me uvjeravali da bez toga necu moci prenjeti opremu u englesku bez problema) cekanje carinika da skuzi kako da se to ispuni je bilo presmjesno Very Happy.

imam nekog iskustva s međunarodnim transportom tako da ti mogu rec da je dobro sto si napravio ata karnet, ne samo zbog nase carine. moze te zaustavit bilo koja policija na putu do tamo i zajebavat te zbog toga. njemacka je posebno zeznuta. al mislim da je najbitnije da imas dozvolu za rad u inozemstvu. ne znam sta si napiso u ata karnet, gdje ide oprema. btv, bend od frenda su vratili iz UK jer nisu imali radnu dozvolu.
i da, ona murja na teretnom prijelazu nema problema s ata karnetom. uvijek samo uzmu jedan primjerak i mozes ic
04.05.2011. 06:42
View Profile
Dovla
Administrator

NyanNyan

imam nekog iskustva s međunarodnim transportom tako da ti mogu rec da je dobro sto si napravio ata karnet, ne samo zbog nase carine. moze te zaustavit bilo koja policija na putu do tamo i zajebavat te zbog toga. njemacka je posebno zeznuta. al mislim da je najbitnije da imas dozvolu za rad u inozemstvu. ne znam sta si napiso u ata karnet, gdje ide oprema. btv, bend od frenda su vratili iz UK jer nisu imali radnu dozvolu.
imam i ja iskustva isto kao sto ima i hrpetina artista s kojima sam mljeo o ovoj temi...nikakve radne dozvole i nikakvi posebni papiri nisu potrebni, nitko me nikada nije pitao nista niti mi pada na pamet placat masnu lovu za opremu na koju sam vec platio i porez i carinu i imam racune...cjela situacija ce naravno postat jos 10 puta laksa kad upadnemo u EU

u biti jedino kaj se mogu sjetit je evo sad prije 2 tjedna me na putu za maroko slovenski carinik pitao sta sve nosim...i to valjda cisto zato sto je slovenac pa mora malo jebat hrvata...e i jednom mi je na aerodromu murjak trazio da otvorim pernicu da vidi sta je nutra...

that's it

We are the music-makers, And we are the dreamers of dreams, Wandering by lone sea-breakers, And sitting by desolate streams. World-losers and world-forsakers, Upon whom the pale moon gleams; Yet we are the movers and shakers, Of the world forever, it seems.
04.05.2011. 10:06
View Profile WWW
deimos

carina na hr strani nije vidjela ATA karnet 7 godina

carina uk side je bila smjesna na racun mene Very Happy kada se carinik poceo smijati zas sam radio ata karnet za tako sta jer sve to zapravo spada pod osobne stvari

eeeeh da :-/ meni je to i bilo cudno, na kraju je ipak ispalo da je tako. jbg...
doduse sad me opet brine ovo kaj veli vrharverst Mr. Green (znam da su srbe jebali kad su dolazili u hr za taj karnet, mozda je to fkt do srece)

ugl, uiiiii Very Happy

SoundCloud  Deimos  Perfect Blind  Dual Barrel
04.05.2011. 10:41
View Profile WWW
Vrharvest

imam i ja iskustva isto kao sto ima i hrpetina artista s kojima sam mljeo o ovoj temi...nikakve radne dozvole i nikakvi posebni papiri nisu potrebni, nitko me nikada nije pitao nista niti mi pada na pamet placat masnu lovu za opremu na koju sam vec platio i porez i carinu i imam racune...cjela situacija ce naravno postat jos 10 puta laksa kad upadnemo u EU

u biti jedino kaj se mogu sjetit je evo sad prije 2 tjedna me na putu za maroko slovenski carinik pitao sta sve nosim...i to valjda cisto zato sto je slovenac pa mora malo jebat hrvata...e i jednom mi je na aerodromu murjak trazio da otvorim pernicu da vidi sta je nutra...

that's it
ok dovlek, nemoj se zestit, al moja se familija vec 30 godina bavi medunarodnim transportom. Ako furas malo vise opreme, automatski te mogu trazit dozvolu za rad. To sam ziher, jer vec sam reko da mi bend od frenda nisu pustili u uk. To kaj ti na svoje fensi seksi partije furas samo pernicu,ko bu te kaj za to ispitivo. Btv ovaj forum ima jako malo smisla, jedino kad bi se mozda zvao pitaj dovlu
04.05.2011. 12:48
View Profile
Dovla
Administrator

NyanNyan

relax, ne zestim se uopce (ne znam iz cega to iscitavas). ja od nedavno furam laptop, fotic, slusalice i traktor audio 8 dj zvucnu skupa sa svim kablovima...nikakvih problema nisam imao a raspitao sam se medu svim artistima koji nose otprilike istu vrstu opreme okolo...vecina nas koji sviramo ne furamo sa sobom cjeli studio tako da sumnjam da je svota ikad toliko ogromna da bi nam stvarali probleme

ako ti forum ima malo smisla zasto si onda tu? nitko te ne tjera, ja nemam nista protiv tebe, mene samo do nedavno dosta mucio ovaj isti problem jer naravno nigdje nisam mogao naci tocnu informaciju...nakon sto sam popricao sa ljudima sam shvatio da nema potrebe nista dodatno placati

04.05.2011. 14:46
View Profile WWW
PsiloCybian

-__-

osobno ja sam dosao do zakljucka da tu NIKO ama bas NIKO nezna ko pije ko placa, svi imaju svoje neko misljenje sta treba sta netreba Wink

da sam iso samo ovak bez tog papire pustili bi me beeeez beda na obje granice tj pustili su me na obje samo ja sam moro mulac odraditi taj karnet jer sam ga poceo u hrvatskoj, ali sve provjere sam prosao bez beda.

Q: sta imate u torbi
A: racunalnu opremu
Q: sljedeci

ali et nekazem da se nemoze dogoditi da naletis na budalu koja nece srati :S zato stvarno nisam vise pametan sta da radim. vrlo vjerovato cu samo poceti nositi laptop i zvucnu i traziti da mi se u zemlji gdje sviram osigura ostalo potrebno. jer sa laptopom se prolazi preko granice bez beda, a i onda vise nema situacije da ce posumljati da idem tamo mozda svirati itd tak da vise nema bojazni dali ce doci na tapetu radna dozvola i nakraju otkazivanje svirke.

04.05.2011. 19:11
View Profile WWW
Karahana
Moderator

SY.... Ma jebanje u oko!!!

The way I see it - ako imas kombi pun opreme i cesto se vozis vamo-tamo preko granice, najebo si. Ako nosis laptop i ides svirat teoretski te mogu jebat ali posto im je IQ nizi od 50 a i vjerojatno im se neda popunjavat papirologija jebat te vjerojatno nece. Smile

Problem bi se recimo mogao javiti ako naletis na nekog zadrtog pandura koji mrzi laptope, zena ga vara s dilerom, sin pusi hasis i ide na festivale, a bas si ti DJ cije ime isti taj sin ima istetovirano na lijevom guzu.

Postani hacktivist! --> hacklab01 @ AKC Medika
05.05.2011. 09:33
View Profile
nixon

^-there-^ can be only trance

A ima li ko iskustva sa prenošenjem kompletne opreme preko grane? Imam namjeru ić s kombijem na teknival ovo ljeto i planiram ukrcat cijeli sound sistem(zvučnici,pojačala,mixer,zvučna kartica,računalo,dekoracije,rasvjeta).
Šta da radim? Ne idem u U.K.,ali idem u E.U.

05.05.2011. 16:37
View Profile WWW
PsiloCybian

-__-

A ima li ko iskustva sa prenošenjem kompletne opreme preko grane? Imam namjeru ić s kombijem na teknival ovo ljeto i planiram ukrcat cijeli sound sistem(zvučnici,pojačala,mixer,zvučna kartica,računalo,dekoracije,rasvjeta).
Šta da radim? Ne idem u U.K.,ali idem u E.U.

za to ti treba ata karnet sigurno a vrlo vjerovatno i dozvola za rad :S

05.05.2011. 19:31
View Profile WWW
Pages: [1]
TP.forum  |  Tales of the inexpressible  | 

Party: Quantum Mind 29.04.2011 @ Secret Location

Jump to:

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

2002-2011 © Trancepleme.com | Design by Dovla, coding by Psihodelikk