home info clanci recenzije galerije profili intervjui downloads linkovi forum mail impressum
Welcome, Guest. Please login or register.
24.08.2019. 01:07
82.243 Posts in 6.111 Topics by 1.195 Members
Latest Member: vladec
TP.forum  |  Tales of the inexpressible  | 

Pravila, pročitajte prije postanja!

Pages: [1]
Dovla
Administrator

Offline Offline | Gender: Male

Rank: Tribe Spammer

NyanNyan

Tales of the inexpressible je valjda najstrozi forum...dozvoljeno je samo postati recenzije psytrance partya...ako ste bili na nekom techno/house/dnb/sta vec partyu onda recenziju doticnog stavite u tribe gathering forum a najave trpajte u tribe events...isto tako je dosta bitno da uz recenziju partya stavite i datum i lokaciju kao sto je to ucinjeno na vecini recenzija...poželjno je da to bude ovako:

Ime Partya@Lokacija Partya 11/11/1111

Dakle ovo prvo je ime partya, tribalizer, ministarstvo psihodelije ili sta vec, drugo je lokacija, znaci klub, attack, mocvara, best ili neznam sta sve ne, ako se radi o nekom open air partyu dovoljno je i navesti grad, znaci zagreb, rijeka itd. Uglavnom barem jednu informaciju o lokaciji, bio to klub ili grad je svejedno, a ovo zadnje je datum, neka bude u ovom stilu sa tim slashevima...

Ovo nije obavezno no čini forum puno preglednijim ako to napravite. Što se samih recenzija tiče evo par osnovnih uputa kako napisat dobru recenziju partya...imajte na umu ovo su samo upute a ne pravila...ja ne mogu vas prisilit da pisete na nacin koji ce se meni svidjet ali vam mogu to predlozit...pa eto neke osnovne upute koje nisam ja izmislio ali ih prakticiram

Osnove
prvo i najosnovnije sto uvijek treba napomenut je gdje i kada je bio party i tko je pustao mjuzu...dio toga se tak i tak stavi u naslov pa nije neki bed...druga osnovna stvar je pisat na nacin na koji ce vas vecina ljudi razumjet, nitko ne trazi od vas da pisete bez ikakvih pravopisnih gresaka ali barem si dajte toliko truda da cjelu recenziju partya stavite u neke odlomke i date joj neku formu a ne pretrpate ju sa smajlijima, tockicama i slicnim glupostima. Isto tako mislim da nekakav zargon koji samo vi i dvoje vasih frendova razumijete nema bas nekog pretjeranog smisla

Sadrzaj
Kako i kada ste dosli na party i tko je tada svirao
Koga ste sve poslusali te veceri
Kako je izgledao prostor ili lokacija partya
Kakav je bio sound
Kakvi su bili ljudi i koliko ih je bilo, kolko njih ste znali
Sto je bilo dobro na partyu a sto lose (o tome detaljnije malo nize)
Po cemu je party drukciji (bolji/gori) od ostalih na kojima ste bili...
to su samo neke stvari koje je obicno uredu napomenti. Jos treba reci da ako mislite napisat recenziju partya u 2 reda da je bolje da ju ne pisete uopce. Ako ne mozete neki minimum od ovoga gore zadovoljit onda nema fakat smisla. Samo povucete za sobom hrpu pitanja o tom partyu. Ono sto je po meni najgora stvar u recenzijama i sto obicno forum dovede do kolapsa su neke interne spike. Naime vama na partyu moze biti neznam kako dobro i mozete uzivat i zajebavat se s frendovima ali ako vi niste u stanju to drugim ljudima prenjest na nacin na koji ce to oni razumjet onda im rade nemojte nista prenositi.

Muzika
Svi partyi imaju nesto zajednicko..a to je da se na svakom vrti mjuza. Bez obzira da li ste vrsni znalac ove muzike ili ste na prvom partyu sigurno mozete pokusat prenjet dozivljaj necijeg seta. Nije potrebno biti producent da mozete shvatit "sta je pjesnik htio reci" i valjda svi mozete jedan odlomak posvetit tome kako je muzika na tom partyu utjecala na vas.

Kritika
Ovo je uvijek onaj kompliciraniji dio. Nitko u potpunosti ne moze shvatiti sta znaci organizirati party dok to sam ne pokusa. Postoje neke stvari ispod povrsine koje jednostavno ljudi ne vide i onda kada stvari odu na krivo se moze cuti svasta. Ali objektivna kritika je najvaznija stvar za bilo kojeg organizatora ako zeli napredovati i radit sve bolje i bolje partye. Isto tako svaki organizator na sebe preuzima dio odgovornosti za sve stvari vezane uz njegov party bez obzira da li je on sam kriv za nesto ili ne...pokusajte objektivno sagledati situaciju, da li vas je organizator namjerno htio sjebat ili ne, da li je to sto je poslo po krivu stvarno nesto jako bitno i naravno sto organizator poduzima/obecava za dalje. Dalo bi se sad tu jos filozofirat ali ono sto je najbitnije ovdje je da sami procitate sto ste napisali prije postanja i razmislite da li moze nesto pozitivno iz toga izaci ili ne.

Eto mislim da je ovo vise manje dovoljno. Sad prije nego sto se hrpa vas n00bova zaleti meni za vrat shvatite da meni ne pada na pamet niti brisat recenzije koje mi se ne svidaju niti vam bitchat oko toga. Ako prihvatite barem mali dio ovih jednostavnih uputa i navedete barem neke najosnovnije stvari o partyu vec ste nesto napravili. Neke najjednostavnije cinjenice o partyu uvijek mozete nabrojat. Najgore je kada imamo 3 strane recenzije partya u kojoj se nezna nista o tome kako je bilo na tom partyu i kada jedini ljudi koji nesto razumiju su oni koji si medusobno dobacuju neke postapalice tipa "e buraz kak smo mi cool" koje ionako ne spadaju na forum nego na privatne poruke, ICQ, Msn ili sta god.

We are the music-makers, And we are the dreamers of dreams, Wandering by lone sea-breakers, And sitting by desolate streams. World-losers and world-forsakers, Upon whom the pale moon gleams; Yet we are the movers and shakers, Of the world forever, it seems.
21.03.2005. 23:12
View Profile WWW
Pages: [1]
TP.forum  |  Tales of the inexpressible  | 

Pravila, pročitajte prije postanja!

Jump to:

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

2002-2011 © Trancepleme.com | Design by Dovla, coding by Psihodelikk