home info clanci recenzije galerije profili intervjui downloads linkovi forum mail impressum
Welcome, Guest. Please login or register.
17.04.2021. 12:49
82.268 Posts in 6.119 Topics by 1.195 Members
Latest Member: vladec
TP.forum  |  Tales of the inexpressible  | 

Dreamcatchers2@Boomshroomia

Pages: 1 2 [3]
vrtlarGljiva

Offline Offline | Gender: Male

Rank: Tribe Leader

Šta?

Quote from: "psihodelikk";p="11848"

i priznam, klasicna glazba je bolja od trancea!

Istina.

n.p. George Gershwin: Rhapsody in blue

I mrak takodjer putuje brzinom svjetlosti...
25.05.2005. 23:31
View Profile
pßiXa

Rank: Tribe Member

Quote from: "160bpm"

e psiha, daj nekak oznaci kad stavljas linkove da ne moram parsirat cijeli text s kursorom od misa

e vedran, daj pazi kak se izrazavas, netko ce pomislit da si ferovac  Mr. Green

prije su se linkovi najnormalnije vidjeli/isticali, no ocito su to u novoj verziji foruma zaboravili implementirati...pa mi sad izvjestaji izgledaju kao obican tekst, mislim stvarno popravite to  Laughing Wink

Quote from: "inner"

a sto se tice slusalica, one su također (gotovo) nepotrebne ako koristite sinkronizaciju... jedino su potrebne za nekakav preview... pogotovo kad "crossfejdaš" trance...

na veliku zalost vecina (trance) dj-a svoj 'posao' shvaca na upravo ovaj nacin, uskladjivanje brzina dviju stvari i 'prelaz-vulgaris' izmedju istih... skoro pa stvarno svodjenje na obicno pustanje tudje glazbe ...

kako vec napisah, posao dja jest odnosno bi trebao biti puno vise od toga, dj kao takav bi trebao biti umjetnik... a umjetnost je nesto sto se ne moze 'automatizirati'...

Quote from: "dovla"

inace brijem hejt na bilo kakvo "DJanje" preko traktora ili bilo kakve slicne spike...

'progresivni' shminkeraj, da ne kazem snobizam.

par stvari iz slicne rasprave sa newsa :

> > No, IMO, to ima smisla, ali vise na neki privatnim partyima. Naravno,
> > priznaje se samo ako DJ sam radi beetmatching, a ne da to radi komp umjesto
>
> Da? Nije bitan rezultat nego koliko je tesko bilo doci do njega? Dakle,
> kada sutra neko objavi svoj rad iz podrucja fizike, priznaje se samo ako je
> racunao rucno, a ne ako je koristio kalkulatore, racunare i sta ja znam?
> Vazan je alat, ne rezultat? Interesantno... da li to znaci da bi trebao
> zatrcavati neutrine i pozitrone rucno, umjesto upotrebe akceleratora?
>
> Zato koristiti sekvencer? Priznaje se samo ako su sve sekvence odsvirane
> rucno, i ako je producent umjesto programiranja ritam masine udarao po onim
> MIDI drum padovima.
>
> Zasto vi ljudi, u ovoj muzici, cije se 90% kvalitete sastoji u tome sto je
> tehnoloski progresivna, pokusavate zategnuti rucnu i zaustaviti vrijeme.
> Zar vama nije absurd za muziku koja je zasnovana na prakticnoj upotrebi
> automatizacije, koja bez racunara odnosno automatike ne bi ni postojala,
> imati ovakve stavove?

> Zao mi je sto nemas viziju kako ce to izgledati mozda vec za koji mjesec
> kad upogonis traktor povezan preko rewire sa abletonom ili reasonom ili
> cubaseom...

ili zasto koristiti 'gotov' reverb, 'pravi' producenti bi trebali slagati vlastite ormare s mikrofonima, mjeriti i proracunavati udaljenosti i kuteve izmedju istih i sl...
(to naravno ne znaci da producent ne bi trebao znati sto reverb ili koji drugi efekt zapravo jest i sto radi sa zvukom...)

takvu logiku bi mogli prosiriti cak do toga da je 'lame' slusati albume sa cedea jer su 'lamerski' napravljeni, pomocu racunala, treba samo 'live' izvedbe slusati ...

posebno mi je zanimljiva misao o 'tehnoloskoj progresivnosti', jer 'gle ironije' upravo progresivci isfuravaju najvecu sminku pa si 'prava faca' cak samo onda ako pustas s (neceg tako naprednog kao) ploca...

traktor je sasvim normalan profesionalni alat, koji nudi mogucnosti koje nemas sa cdovima ili plocama, a opet postoje stvari koje neki cd uredjaji nude, a traktor ne...
sto me dovodi do slijedeceg pitanja, posto ima dosta ferovaca na forumu mozda ce nekoga zanimati. naime polako pocinjem raditi na diplomskom, a za diplomski sam si 'natovario' vlastiti 'traktor' i kasnije planiram ozbiljno/komercijalno na tome raditi pa me zanima je li tko zainteresiran za suradnju (programiranje, digitalna obrada zvuka, korisnicka sucelja...) u buducnosti ?

Quote from: "dovla"

to moze svako ko je tjedan dana prije partya skinuo hrpu novih "UnR. KiLLLLAAAhh" stvari

nisam shvatio sto si htio reci s ovim argumentom. svatko moze 'tjedan dana prije partija skinuti hrpu novih/neizdanih stvari', uostalom to nazalost jos cini vecinu scene, djevi koji pustaju sa sprzenih cd-a. sto je jos jedan argument 'za' softverska rjesenja - ako si glazbu ionako skinuo s neta zasto onda to sad ic przit na cedeove (najcesce princo 'kvalitete' koji se jos k tome upotrebljavaju kao podloge za case, svijece, smrkanje raznoraznih zlih prahova i neznam sto jos sve ne pa onda malo preskacu na partijima) da bi dokazao da znas 'miksat' (citaj 'beatmatchat'), jer ako je to sve sto znas, beatmatchat, onda ni nemoj pustat' (radije budi ekoloslki svjestan i nemoj producirati toliko dodatne plastike Smile bolje platiti upad na parti ili kupiti jedan original umjesto 60 sprzenih cd-a Smile ). s druge strane ako stvarno znas napravit umjetnicki set onda je beatmatching sasvim sporedna stvar (uostalom to moze nauciti svatko sa sluhom za ritam), a to je upravo poanta ...

eo poslusaj primjerice ovaj prelaz...

i recimo funk guru, vjerojatno najbolji zagrebacki dnb dj, pusta s ploca, a one stvari koje nadje samo na netu najnormalnije pusta s laptopa i zar je sad zbog toga losiji dj ?

edit: zaboravih:

Quote from: "ayna"

ionako ye wishe bio party za ekipu bitno da ye wibra bila oke...bar ya to tak gledam...mjuz ye pichio ekipa se zabawljala i shta ti wishe treba

(prijateljski savjet) ako tako gledas, onda ce ti se setovi i kad budes pustala s cedeova svodit samo na pustanje stvari 'koje ti dodju' u datom trenutku, a da nuzno i nemaju velike veze jedna s drugom ...

Quote from: "psihodelikk"

i priznam, klasicna glazba je bolja od trancea!

e ti si fakat zaostao Mr. Green Mr. Green

jedna od stvari koja mi se svidja kod psytrancea je sto, meni barem, uspijeva biti sumjerljiv s klasikom po 'kvaliteti', a da pritom zadrzi i plesni element ...

tamo negdje, unuci nasih unuka, ce mozda dozivjeti da elektronska glazba pocne biti percipirana od javnosti kao ravnopravna pa ce se onda i vise skolovanih glazbenih umjetnika/'genija' baviti istom... da vidis onda trancea Smile a dobro mozda budu i house radili Mr. Green

"i'm feeling a little disconnected from my real life,
  kinda losing touch with the texture of it,
  you know what i mean ?
  i actually think there's an element of psychosis envolved here."
29.05.2005. 19:12
View Profile
Pages: 1 2 [3]
TP.forum  |  Tales of the inexpressible  | 

Dreamcatchers2@Boomshroomia

Jump to:

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

2002-2011 © Trancepleme.com | Design by Dovla, coding by Psihodelikk