home info clanci recenzije galerije profili intervjui downloads linkovi forum mail impressum
Welcome, Guest. Please login or register.
18.10.2021. 21:30
82.269 Posts in 6.119 Topics by 1.195 Members
Latest Member: vladec
TP.forum  |  Tribe gathering  | 

MMO

Pages: 1 [2] 3 4 ... 6
oFcAsHeEp

Offline Offline | Gender: Male

Rank: Tribe Leader

.\^/./**\_/'-'\_/**\.\^/.

t...hrana, cuga, droga, igre itd...
zar nismo asocijalni čime god se bavili - ako se naši prijatelji ne bave istim stvarima asocijalni smo  u odnosu na njih - tako smo završili tu di jesmo  ?
word.gif

Eto, ja se volim baviti proucavanjem svega i svacega, cega se prosjecan covjek nikad u zivotu ne dotakne...ili instinktivno odbaci kao glupost...ili to spada pod dogmu koja se ne dovodi u pitanje i o kojoj nema rasprave. Inace sam daleko od asocijalne osobe, ali u ovoj maloj sredini di zivim, ispadam asocijalan jer mi se ne druzi s nikim odavdje, posto nema nikog slicnog meni, vec samo masa ljudi koji su uronjeni u povrsnu konzumeristicku dramaticnu verziju stvarnosti...koja je meni, u najmanju ruku, ljigava... Ono sto je Inner nabrojao, ukratko Mr. Green
Sva sreca sto postoji internet Smile Inace bi se valjda ili asimilirao...ili zivjel u pecini pri vrhu obliznjeg brda Mr. Green

Idem praznih ruku, no lopata mi je u rukama. Pješačim, jašući na govedu. Kad prelazim most, gle most teče, a ne rijeka.
30.09.2008. 00:36
View Profile
psihodelikk
Guest
wizzard13

Rank: Tribe Initiate

a internet?
neka digne ruku onaj koji nije ovisan o internetu
ja priznam Smile 2 tjedna bez interneta i osjecam "krizu" Laughing osjecaj da nisi "u toku", da si "izvan", "izoliran" i sl..

Totally agreed. Ista stvar, igras se na kompu ili visis na netu, identicno ti vrijeme prolazi. Cak vjerujem da ima ekipe koja samo na netu visi po cijele dane isto kao i neki ljudi koji igraju WoW.
Mislim da je u pitanju samo nas odabir sto u tom trenutku zelimo. Netko sigurno zeli igrati WoW i vidi u tome produktivnost svog bica zbog toga sto je napravio nesto u igrici. Netko drugi to nece vidjeti kao produktivno jer je to napravljeno u "virtualnom" svijetu. No opet, igrac ce to gledati kao da zbilja produktivno jer i tu igricu na drugoj strani svijeta igraju opet pravi ljudi.

Tako da je vrlo tesko razlucit i generalno rec da li je nesto produktivno ili ne. To se moze sad samo subjektivno naklapat. Ako netko zeli svoj zivot provest pred ekranom upravljajuci malim covjeculjcima, samo neka izvoli. Ne smijemo takve ljude osudjivat ako njih to veseli i ako njima to cini zadovoljstvo. Ako skuze da su previse zabrijali, onda ce se valjda i pokusat maknut od toga. Sigurno mnogi ne vide kakvo mi to zadovoljstvo vidimo u trensu i cude nam se ili u internetu kako je psihodelikk spomenuo... a mi znamo da nam je to ugodno, cak u neku ruku produktivno i bas nas briga...

Nisu svi ljudi isti, to svi znamo, i zato ne mozemo ocekivat da svi budu "normalni", "socijalni" i "produktivni", ma sto to u biti znacilo, jer istini za volju, znao sam vidljat takve ljude na trance partijima da mi se zivot smucio. A opet, tko ih moze osudit, to je sve njihov izbor, isto kao i moj da ih vidim ili ne.
30.09.2008. 09:55
View Profile
Dovla
Administrator

Rank: Tribe Spammer

NyanNyan

ja priznam Smile 2 tjedna bez interneta i osjecam "krizu" Laughing osjecaj da nisi "u toku", da si "izvan", "izoliran" i sl..
ooo da....ne prode dan a da ne otvorim slashdot, kotaku, boing boing, penny arcade itd..

We are the music-makers, And we are the dreamers of dreams, Wandering by lone sea-breakers, And sitting by desolate streams. World-losers and world-forsakers, Upon whom the pale moon gleams; Yet we are the movers and shakers, Of the world forever, it seems.
30.09.2008. 10:33
View Profile WWW
Electrica

Sloboda narodu

Ne prođe dan a da ne otvorim Trancepleme, Mr. Green Da sam 2 tjedan bez neta bio bi izvan svjetskih događanja,svih,od religije,politike,društva itd,jer u novinama i na Tv-u baš nema tak puno stvari koje bi zadovoljile moje svakidašnje potrebe za znanjem,i proučavanjem.Ovak fino u Google ukucam i eto nađem sve kaj me zanima. Twisted Evil

My form is mystic, but my heart is pure,you'd better believe what I say I am the Necromancer.I cast deep spells and potent I am a Seerof the Real.My forces work against evil, for I love all I feel.ॐ
http://www.myspace.com/cosmicflower
http://www.myspace.com/shidarthaproject
http://www.youtube.com/watch?v=Sn2t0ltjP1s&feature=related
30.09.2008. 11:28
View Profile WWW
t0c

a internet?

istina, al kad odem na more prejebeno mi je a mjesec dana ne taknem tastaturu i miša. u vixi nemam telku ni radio (neam struje nit ju ne želim, samo solar za svjetlo navecer) i nejdem u hotele i sl. nego šatori brija, i predobro se osjecam, jos ove godine sam dozivio katarzu Very Happy kad smo skuzili da na lastovu nema ni dnevnih novina! Very Happy predobro! 5 dana ko da sam bio izvan svog tijela!

sve bu fajn nakraju
30.09.2008. 12:03
View Profile
oknarbo

a internet?

istina, al kad odem na more prejebeno mi je a mjesec dana ne taknem tastaturu i miša. u vixi nemam telku ni radio (neam struje nit ju ne želim, samo solar za svjetlo navecer) i nejdem u hotele i sl. nego šatori brija, i predobro se osjecam, jos ove godine sam dozivio katarzu Very Happy kad smo skuzili da na lastovu nema ni dnevnih novina! Very Happy predobro! 5 dana ko da sam bio izvan svog tijela!

i zamisli da je počela kataklizma i da je zdnjibrod za odlazak sa zemlje otišao unutar tih par dana dok si ti bio na moru - aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!

'And in the end, the love you take is equal to the love you make'
30.09.2008. 12:20
View Profile
Karahana
Moderator

SY.... Ma jebanje u oko!!!

Jebeno! Mr. Green

Inace brijem da se covjek lako moze navuci na bilo sto i jednako lako se moze skinuti. Cijela brija oko hejtanja MMORPGa mi je ista kao i brije oko hejtanja droge. Ako se tim ljudima svidja biti prikovan uz igru 22 sata dnevno zasto ne bi bili? Skode samo sebi a ne okolini... Kog boli kurac da li su produktivni clanovi drustva ili nisu ako njemu / njoj to ne igra ulogu u zivotu? Jedino sto je stvarno zabrinjavajuce su eventualne psihicke posljedice ali brijem da od toga nadrapaju samo oni koji su i bez MMORPGa imali predispozdicije.

Puno gore od toga su subliminarne poruke i reklame koje se salju u danasnjim medijima i nacin na koji to utjece na djecu. Naslina igrica ili igrica koja te vjecno drzi prikovanog za ekran su najmanji problem. Zanima me kakva ce za 20 godina biti danasnja djeca kojima je babysitter TV i koje bombardiraju reklamama tako da bi preko njih manipulirali roditeljima...

Postani hacktivist! --> hacklab01 @ AKC Medika
30.09.2008. 12:26
View Profile
Electrica

Sloboda narodu

Ovo je bolje od Yoge,lolo

My form is mystic, but my heart is pure,you'd better believe what I say I am the Necromancer.I cast deep spells and potent I am a Seerof the Real.My forces work against evil, for I love all I feel.ॐ
http://www.myspace.com/cosmicflower
http://www.myspace.com/shidarthaproject
http://www.youtube.com/watch?v=Sn2t0ltjP1s&feature=related
30.09.2008. 12:28
View Profile WWW
sy

(. Y .)

Ako se tim ljudima svidja biti prikovan uz igru 22 sata dnevno zasto ne bi bili? Skode samo sebi a ne okolini... Kog boli kurac da li su produktivni clanovi drustva ili nisu ako njemu / njoj to ne igra ulogu u zivotu?
kolko sam ja cuo, pucale su veze, raskidala prijateljstva te je posao patio zbog manjka koncentracije i dobivali su se otkazi, sto pak utjece na poslodavca koji mora dovest nekog novog i ufurat ga u cijelu stvar... dakle, ne slazem se ovdje.

Puno gore od toga su subliminarne poruke i reklame koje se salju u danasnjim medijima i nacin na koji to utjece na djecu.
a cuj, roditelji su stalno na poslu i ne slusaju reklame/gledaju tv, a proizvodi se nece sami prodat  Laughing

mene vise zanima kako ce to nasilje na tv-u i igricama utjecati. lako za to kaj cetverogodisnjak gleda reklamu za cokoladicu pa pili staru u ducanu da mu kupi, al sta ce biti s tom osobom koja je do svoje 15.god. upucala 123.090.123.765 cudovista imala 1.456.301 head shotova, sasjekla 301.432.675 seljana i vidjela cirka 666.666.666.666 mrtvih tijela, sto na tv-u, sto u igricama. mozemo mi rec da su to samo igre, al kolko se ja sjecam, dok sam bio klinac, mala grana na podu mi je postajala veeeliki mach iz kojeg su sijale munje te sam magicnim macem ubijao horde imaginarnih goblina i spasavao dobre vile po sumi...
budimo realni, ja od toga nista nisam vidio, al su bili tamo, dok u danasnjim igricama vidis dal se frajer obrijao u zadnjih par dana...

http://www.youtube.com/watch?v=lx3qL4kvmMo&feature=channel
i don't know what they'r saying, but the way they say it makes me keep watching =)
30.09.2008. 12:48
View Profile
pulse

-Homo Fanatikus-

/sin drzi nekakvu konzolu u rukama/

sin: mama ja ga nemogu ubit
mama: sine trebash vozit auto a ne ubijat

/sin odlaze konzolu/

If we're built from Spirals while living in a giant Spiral, then is it possible that everything we put our hands to is infused with the Spiral?
30.09.2008. 13:02
View Profile WWW
t0c

a internet?

i zamisli da je počela kataklizma i da je zdnjibrod za odlazak sa zemlje otišao unutar tih par dana dok si ti bio na moru - aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!

pa kataklizma na lastovu - najbolja kataklizma! Very Happy

sve bu fajn nakraju
30.09.2008. 13:04
View Profile
InNEr
Global Moderator

profesionalni amater

"Znamo da mjesečno Blizzard zarađuje oko 90 milijuna dolara na World Of Warcraftu, no uvijek smo se pitali koliko troše. Zahvaljujući zadnjem službenom financijskom izvješću, sad znamo i to. Od lansiranja igre do danas, potrošeno je 200 milijuna dolara na plaće, servere, održavanje i sve ostalo. Znači, s manje od dvije i pol mjesečne zarade, otplatili su četiri godine poslovanja, a ostalo je čisti profit! Ako ste upravo razvili tik oka, nemajte brige, nama trne lijeva ruka i čudno nas pritišće u prsima."

pretipkano iz novog Buga..

da vas postedim to malo matematike, to je oko 4 milijarde dolara cistog profita.. ili oko milijardu dolara godišnje..

toliko o "prodavanju usluge", ogromnim serverskim sobama koje treba odrzavat, timovima programera koje treba otplatit itd... Rolling Eyes

a jedan za drugim ste mantrali - "wow nije igrica, to je usluga...nije igrica...usluga"

fini je dop, znam.. zato ga nikad nisam probo.. sa WoWom ista stvar..

...a jednom sam htio plesati, kao što još nikada nisam plesao:
...htio sam plesati preko čitava neba...
18.10.2008. 13:22
View Profile
oFcAsHeEp

.\^/./**\_/'-'\_/**\.\^/.

WoW je MMO dop Mr. Green
Bolje ga se klonit Rolling Eyes

Sva sreca, skinul sam se s dopa i sad cak vec razmisljam dal bi mogel pametnije iskoristiti tih 5-6 gb instalacije na disku Mr. Green

Al dok izadje Diablo 3...natrag na dop

Idem praznih ruku, no lopata mi je u rukama. Pješačim, jašući na govedu. Kad prelazim most, gle most teče, a ne rijeka.
18.10.2008. 13:33
View Profile
sy

(. Y .)

droooolablo 3.... zbog toga bi instalirao windowse na mac

http://www.youtube.com/watch?v=lx3qL4kvmMo&feature=channel
i don't know what they'r saying, but the way they say it makes me keep watching =)
18.10.2008. 13:37
View Profile
Pages: 1 [2] 3 4 ... 6
TP.forum  |  Tribe gathering  | 

MMO

Jump to:

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

2002-2011 © Trancepleme.com | Design by Dovla, coding by Psihodelikk